• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična instalacija IMT 533/539

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljepoto evo ti jedna sa pločicom.
Kad ti je bilo teško guzicu diči kad je bilo vreme :madmana:

Jel ti to za mene???:mrgreen::mrgreen:

Ta od "prve petoletke" paše u rupu na IMT poklopac???
To mi pokloniš??? :D:mrgreen::mrgreen:8)
Jel ima ručicu za prebacivanje?:scratch

A sad ozbiljno, znači kad se ona ručica na njoj zakrene isključe se poluge i ona onda napaja jedan jednoradni cilindar a upravlja se s ručicama od postoječe hidraulike? Jel tak?

A meni bi pasalo ak bi ja mogel dobiti s nje ulje na jedan posebni razvodnik s kojeg bi imal dva izvoda (par), odnosno upravljanje s dvoradnim cilindrom?
Naravno, uzimam u obzir da mi poluge i dalje ne funkcionuraju kad se ulje s ručicom na kocki prebaci na razvodnik, ali dal bi moral ručice od dizanja poluga (one 2 kockice i kuglicu) podiči da dam protok ulja??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljepoto evo ti jedna sa pločicom.
Kad ti je bilo teško guzicu diči kad je bilo vreme :madmana:

http://postimage.org/
http://postimage.org/

To je ventil konstatnog protoka , do max.160 bara na svim priključkima .
Šestica na kraju znači da na priključku B ( to je onaj kraj patrone) daje konstatno 3 litra u minuti ..uz grešku od (zamisli) +/-15 % ...Može na max. 100 litri /min i more delat na razlici od 150 bara .
To bi dušo dalo za ove TV-jce koji hoče i skretat i kočit ..i dizat hidrauliku i kran i još da ih selo gleda ....ludnica od ventila ..nedaj ispod 200 kn komad .
Dobri su i za ove IMTel-ce koji hoče dodatnu hidrauliku a da ima glavna ne propada kad prebace ulje na pomočnu :cc:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je ventil konstatnog protoka , do max.160 bara na svim priključkima .
Šestica na kraju znači da na priključku B ( to je onaj kraj patrone) daje konstatno 3 litra u minuti ..uz grešku od (zamisli) +/-15 % ...Može na max. 100 litri /min i more delat na razlici od 150 bara .
To bi dušo dalo za ove TV-jce koji hoče i skretat i kočit ..i dizat hidrauliku i kran i još da ih selo gleda ....ludnica od ventila ..nedaj ispod 200 kn komad .
Dobri su i za ove IMTel-ce koji hoče dodatnu hidrauliku a da ima glavna ne propada kad prebace ulje na pomočnu :cc:

Ijaoooooo, puknuti, prvi puta da sam ugodno iznenađen.
Svaka ti dala!!!!:partyman::weedman::weedman:

Znači kad se taj ventil ugradi, imam dodatnu hidrauliku koja se napaja iz glavne, a opet je neovisna o glavnoj hidraulici???
A kam da se to ugradi na IMT ???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Na onaj okrugli dio je priključak za dvije cijevi, a na četvrtasti, tri... Komad je potpuno novi i nikad korišten....
Danas sam ga rastavio i sada znam čemu to služi.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
:butthead:
To od tebe nisam očekivao!


12012012678.jpg



12012012679.jpg



Kao što je primjetio kolega Muhaničar, okrugli dio je okretni ali se stvrdnuo od stajanja. Ima dvije priključke od 1/2" na okruglom dijelu i dvije 3/8" + jedna 1/8" na kocki. Ta od 1/8" je spojena zajedno sa jednom od 3/8".
Defakto to služi za priključak dvije linije hidraulike (polaz i povrat) s tim da priključno mjesto može rotirati oko svoje osi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo i tebi :butthead:, sad smo 1:1:rolfer:
Spuštaš se na moj nivo :partyman:
Ovo je za nešto gdje treba 360 stpnjeva ..malo je "kme" jer se brtva o-ring ..Nije to za neki ozbiljni druk..možda 160 bara max
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Fulao sam iz početka, nije od Indosa, makar je stajalo između tih hrpa komada...ali sada je to kod mene doma....jednog dana će nečemu možda i poslužiti....jedino je moguče da je bilo od kog starog trokoličara na električni pogon koji smo izbacili od davno...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Nema veze ko je šta rekao, uglavnom sada svi znamo čemu to služi :partyman:
Malo je teža ta 3 zvjezdica....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Kao što je primjetio kolega Muhaničar, okrugli dio je okretni ali se stvrdnuo od stajanja. Ima dvije priključke od 1/2" na okruglom dijelu i dvije 3/8" + jedna 1/8" na kocki. Ta od 1/8" je spojena zajedno sa jednom od 3/8".
Defakto to služi za priključak dvije linije hidraulike (polaz i povrat) s tim da priključno mjesto može rotirati oko svoje osi.
Ma vuklo me na neki okretni priključak ......
 

Najnoviji postovi

Na vrh