• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Takvu sličnu ili istu sam ja ugradil davno na jedan kalač. Skinuta je bila s Tamiča kiperaša. Vrti ju direktno kardan a goni 533 na mrvicu gasa i tak funkcionira več 10 let bez greške a u pogonu je skoro svaki radni dan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Snage ima dosta u njoj?
I ova je na kalaču pa zato pitam. Relativno povoljno mi se nudi taj kalač jedino mi je ta pumpa nepoznanica.
Jedino bi ja dodatno ugradio na njega el. motor od 5.5 kw i 1400 okr. Vjerojatno bi morao napravit prijenos da usporim vrtnju pumpe da se ne razleti.
 

Prilozi

  • received_618293255601252.jpeg
    received_618293255601252.jpeg
    121 KB · Pregleda: 33

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
I mene zanima ova 6 klipna pumpa koliko je kubika , odnosno koliko bi litara dala na nekih 300 obrtaja?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Idem u subotu pogledat kalač pa ću poslikat ako ima kakvu pločicu na sebi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Snage ima dosta u njoj?
I ova je na kalaču pa zato pitam. Relativno povoljno mi se nudi taj kalač jedino mi je ta pumpa nepoznanica.
Jedino bi ja dodatno ugradio na njega el. motor od 5.5 kw i 1400 okr. Vjerojatno bi morao napravit prijenos da usporim vrtnju pumpe da se ne razleti.
Kolko ova klipna pumpa obrtaja podnosi?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Mislim da 1500 o/min moze vrtit. Max. brzina ovisi o veličini ili zapremini pumpe.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Bitno mi je da podnese nekih cca 800 okr.
Stavljam el. motor na nju od 1400 okr pa ću preko remenice dobit na pumpi nekih 800 okr. a to mi je i više nego dosta za pogon kalača.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Trenutno mi je preko remena najjednostavnije za napravit, nista me ne košta, pa ćemo vidjet kako će funkcionirati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ne znam, moram ju raskopat jer naprijed na osovini curi ulje, vjerojatno je semering otišao pa ću vidjet
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Čini mi se da ta pumpa ima čak i 2 kuglična ležaja kod izlaznog vratila i može se španati remen. Ali ne vrijedi, meni su klizali 2 kom. remena 17.

A još kada kasnije u radu bude sve masno na kalaču nema šanse da radi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Sutra ću ju probat raskopat da vidim koji semering ide.
Trenutno mi prijenos preko remena najviše paše jer ga jednostavno mogu složit i praktički me ništa ne košta. Išla bi isto dva remena 17 a ako to neće funkcionirat onda ide lanac. Lanac imam, mali lančanik također, jedino ostaje problem velikog lančanika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,587
Hint: razvodni lanac od Juga 45, 1:2.
Još ti je bolje zupčasti remen: manje opterećuje lagere ispod remenica, jer ne treba biti našpanat kao klinasti remeni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
A gdje nać takav prijenos preko zupčastog, mala remenica još kak tak, velika teško.
Osovina na motoru je 50 mm debljine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Isto od Juga 45, samo gde to više kupiti...
Ja mislim da zupčasti nebu zdržal ni metar drv i da bu ostal bez zuba
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,587
Nije 50, nego 38 ;)

Zupčasti od nekog dizela bi moral izdržati. CR ili PD pumpe nisu baš lake za vrtiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Pa nisu baš ni nešto teške, ali znaš ti kolko koštaju remenice od tih novijih generacija motora?
Mislim za probu da vidimo jel budu izdržale ili budu propali projekt.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,587
Mislil sam na auto otpad ;)
Zato sam i predložil zupčasti remen.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Znam ja kaj si ti mislil ali te remenice s ispravnog motora bu malo ko dal skidati. Ustvari nitko.
Jedino s neispravnog, a to buš prije našel u ciosu nego na auto otpadu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh