• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to su pumpe promjenjivog protoka , a ovo ostao je vjerojatno vezano uz upravljanje ..
Znači ptorok je od npr 0 - 10 kubika , a sad ne znam za kaj te to zanima da ne objašnjama gdje i zašto su zgodne ili nezgodne
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
radim cjepac, pa ako bi se nudila po prihvatljivoj cijeni, dali bi bila adekvatna za cjepac, i sta ide uz nju jos od ventila. Konkretno me zanima ova sa oglasa, opet kazem posto ih vlasnik ima tu cijelu hrpu, ako bi bile bas povoljne, znam da su inace skupe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ona je zgodna recimo u kombinaciji s preslbim motorom , znači ona uvjek izvlači maksimum "snage ."
Znači protok je varijabilan , promjeniv od 0 - 100 %
na npr. 50 % protoka i 200 bara treba 5 kw motor
znači na 100 % protoka može samo do 100 bara s istim moorom .


ako ju tjeraš traktorom ne vidim korist od nje jer imaš kilowata na bacanje a " brzine " nikad dosta
jedino , ponavaljam u kombinacij s slabijim mtorom , slično kao kad imaš duplu zupčastu pumpu , ide brzo , pa kad trebaš veču slu prebaci na sporo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
e sad, imam cilindar promjea 130mm, pogonim traktorom, dali ici na pogon pumpom konstantnog protoka 50l/min, ili da kemijam plunger mod, mada mi se ne svidja dvobrzinski ventil, radije bih autospeed, ali to kosta. ima li upoce potrebe za koplikacijom ili samo da uradim 50l/min protoka i da ide uvijek isto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Uz cilindar, kakvog imaš, bolje ostani na jednoj brzini, jer je jako nepovoljan odnos promjera klipnjače i klipa.
Na tvojem mjestu, ja bi radije išel na dvije pumpe, jer se tad poništava problem odnosa volumena (površina).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e sad, imam cilindar promjea 130mm, pogonim traktorom, dali ici na pogon pumpom konstantnog protoka 50l/min, ili da kemijam plunger mod, mada mi se ne svidja dvobrzinski ventil, radije bih autospeed, ali to kosta. ima li upoce potrebe za koplikacijom ili samo da uradim 50l/min protoka i da ide uvijek isto.
6 cm u sekundi , zar to nije sporo ? , jest da je balvan godtov u jednom prolazu ..ali
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma naletio mi povoljno ovaj cilindar, pa sad moram ici na veci protok zbog brzine, razvodnik je isto veliki, mozda da idem sa 60l protoka, u tom skucaju trebat cu pumpu 45cm3 i multiplikator 3,8x,
Sigurnosni nastima na 180bara, i opet imam silu 23,8t, vise nego dovoljno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nekad te takva povoljna stvar toliko ujebe da poslje imaš sto dodatnih problema ....
zapravo brijem da ne treba toliko sile , jer mislim da se na 6 djelova ne kala komad koji ima na sebi 4-5 kvrgi , ako i da to ga toliko zdrobi da nemaš ništa od toga .
ti bi trebal na gornju komoru cilindra staviti jedan blok venil , reda veličine 3/4 ili 1 cola da se ulje u povratu ne prazni preko tog "malog" razvodnika .
traktor ti bude također morao raditii na večim okretajima ...zapravo ne bi se dalje mješal .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
razvodnik je 80l, e sad ako mora da primi od pumpe 60l, i jos dodatnih iz gornje komore, mozda bude na knap, kako radi taj blok ventil, koliko razumijem onpreusmjerava ulje u rezervoar bez da ide preko razvodnika, ili nesto drugo
 
Na vrh