• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Radi se o MF klipnoj pumpi..

Ovo je "ploča" koje se nalazi na pumpi,vidi se da je potrošena,pa me zanima dal je to puno ili malo potrošeno,i koji je razlog takvog trošenja ??

22175507.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,984
Pa ukopalo ju je poprilično, ali vozi to još tak.
Po mojem je nekaj guralo (znači negdje imalo lufta) osovinu, najvjerojatnije kardan ako ode onaj seger otraga.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imama hidraulicnu pumpu zupcastu prva petoletka, broj 477, (26 cm3) nemogu da nadjem zupcanik da pase na tu pumpu i na multiplikator, i ppt mpk ima 18 zubi kao italijanski, ali je razlika u vanjskom a takodje i unutarnjem promjeru.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pitanje opet za moj 590..

Dakle imao sam problem sa dodatnom pumpom,služi za kiper ventile,zupčasta pumpa,veže se gore na klipnu..
Pritisak je bio 80bara,mjeren na kiperima kad se traktor ugrijao.

Rastavili smo traktor,obe pumpe iizvadili,zupčastu rastavili,kučište nije poderano ništa,kad smo rastavili primjetili smo da nije bilo ove crne gumice ne slici:
22332557.jpg

pa smo stavili gumicu,ima utor..
Sve pregledali,složili u traktor..Kad smo mjerili pritisak pokazivalo je 160bara,na hladno,malo sam ugrijao traktor isto 160bara..
Počeo sam radit s traktorom,i danas sam ga dobro ugrijao,i išao u oranje,i opet isti problem kao i prije,traktor mi neče okretat plug uopče,nema pritiska..Na 700-800o/min,on uopče neče okrenut plug,tek kad dam veči gas počne okretat..
Razvodnik je stavljen isto nov..

Dakle,dajte neki savjet,gdje da probam izmijerit pritisak,dal negdje postavit manomentar između pumpe i razvodnika,ili koje drugo mjesto??

Dal je moguče da zeza sigurnosni ventil na pumpi,njega nismo jedino dirali ??
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ja sam imal problem da mi Same nije htel dići prikolicu natovarenu koruzom. Plug je okretal normalno. Već sam mislil da je pumpa u banani i odpelal ja traktor u Trisu na pregled pumpe . Dečki izmjerili pritisak i vele da je pumpa sto posto ok i nek si provjerim na prikolici izvod od hidraulike koji se kopča na traktor. Bil je onaj pipac potrošeni i zato nije htel nabiti pritisak ulja u cilindar od prikolice.
Prava sitnica bila ali sto muka prouzročila. Da nije možda i kod tebe nekaj takvoga :icon_scratch: ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ima li taj traktor multipover i jel kardan radi preko hidraulike.Ako moze slika kompletne pumpe.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@adonis:bilo bi dobro da je takva greška,ali ne radi mi dobro ni kad otvaram grane od špriice..

@lisnik:ima MP,i kardan radi prek hidraulike,oko toga je sve ispravno..
evo slike pumpi,nemma bolju sliku nažalost:
22334406.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam ja slika,al sam radio na toj hid. podavno pa se nesjecam bas najbolje.
Jesi li pregledao ovaj ventil.Jel ova cijev ispred ventila vodi ulje u razvodnik za kipere.Ako vodi ona onda bi lako on mogao biti problem.Ova tanka je kardan i treca MP.
i02099-kopija.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Taj ventil nismo pogledali,išli smo sa pretpostavkom da je ispravan...
Sve je dobro objašnjeno oko lajtunga..

Sljedi nam još jednom skidanje poklopca hidraulika,zamjena tog sig,ventila novim,i možda da stavimo i novi lajtung koji vodi ulje u razvodnik..

A recimo kad je hladno ulje,onda mi radi dobro jedno vrijeme,kad se zagrije onda su problemi,nemogu ni okrenut plug bez gasa bar 1300o/min..

Dali bi taj ventil mogao biti greška,dal se on može raštelat ili ima neke gumice nutra??
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Možeš. Viskozitet je isti.

Zamijeni radije ulje nego da ga dolijevaš, jer se staro "naradilo" i istrošilo na hidrostatičkom pogonu.
Nebi bilo loše da s par litri novog ulja i ispereš hidraulični sustav.
Nemoj zaboraviti zamjenu usisnog filtera (ako isti postoji) i pranje povratnog filtera ulja, nakon ispiranja sustava.
Ako postoji usisni filter (lončasti, izvana), natoči ga novim uljem prilikom zamjene, da pumpa lakše povleče ulje.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ipak sam odlučio promjeniti ulje u sistemu hidraulike kako ste mi preporučili s ulje hidraol hd 68, e sada kako bi to trebalo napraviti riječ je o Rinieri fs 160 bočnoj frezi.
http://www.messis.hr/proizvod-detal...radu-u-vinogradima-i-vocnjacima-modeli-fs-197

I još jedno koje ulje za hidrauliku INA ide u IMT 542 koliko litara i jer ima kakav filter da se treba čistit. Inaće ulje je staro 33 godine i još šljaka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,984
Re: Vladimirec T-25

Evo slika, a kolega nek pojasni kak bi njemu pasalo da se ona vrti








 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Re: Vladimirec T-25

E ovako pumpa bi se trebala vrtjeti u desno(pumpa bi trebala biti postavljena kao na zadnjoj slici),ulaz i izlaz nije bitan pošto se prekljućci daju zamjeniti
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Vladimirec T-25

jluk,, ako pumpu postavljaš na utovarivać onda se vrti u lijevo ako ide na traktorki kardan onda se vrti u desno isto kak ti jučer malo lijevo malo desno (ali kak te Muhač videl zar i ti sine Bruto ??:mur:)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Za takvu varijantu trebaš motor s B3 prirubnicom i nogama.
Ja sam takav motor od 5,5kW kupil za cca 100€ preko oglasa.
Za spojiti to pumpa mora biti veličine 2 ili3, mora imati konusnu osovinu. Uz to treba i Rotex/Spidex kandžasta spojka veličine 38/gr.2 ili 3.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
znaci ide na kandzastu spojku,

i predividjena je distanca osovina kad se namontira zvono za kandzastu spojku.
Ma imam jedan motor 9,4 kw, pa sam mislio na njega, posto ova zvona nisu skupa, a pumpa se isto da naci,
 

Najnoviji postovi

Na vrh