• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
onda nista, tu bi morao ici cilindar malog promjera sto ne daje potrebnu silu, i jos moram raditi vodilice jer bi bio tnak da ga ne iskrivi, i problem bi bio sa duzinom hoda kad se radi sa vocem. Izgleda da je njbolja varijanta za voce vijak. Ko voli petljati sa hidraulikom najbolje je imati hidro agregat snage oko 7KW, ionda na njega koriiti po potrebi i cjepac i razne prese. Samo sto taj agregt dodje 500 EURA, rabljeni, ali u svakom slucaju bolje i za njega dati 500 E, nego za neke hobi cjepace toliko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Nemoraš ti takvu ručnu pumpu koristiti.
Poslužiti može i obična dizalica stupna. Nju koristiš kao pumpu za taj tvoj cilindar.
Preporučil bu upotrebu prehrambenog ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
To barem nije problem.
Ugradiš veči mali klipič i cilindar (dobiješ na količini ulja ali je teže stiskati ručicu).
Povečaš (u visinu) rezervar od ulja ili smanjiš cilindar velikog klipa. Ionak ti toga klipa netreba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Onda u dučan pa kupiš po želji kakva ti paše.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nista nije hitno, ideja postoji, a nacin realizacije u vise pravaca, vrijeme ce pokazati

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=v68Z3vCT5t0[/YT]
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Pumpa

Pozdrav


Imam problem na prednjem utovarivaču. 2 crijeva iz hidraulike (kipe) idu do razvodnika. Na razvodniku dalje idu 4 crijeva u 4 cilindra na utovarivaču. Sada mi je problem, kada dižem utovarivač, on trza, a ide dosta sporo. Nekada treba pričekati par sekundi, pa on trzne, pa opet zastane, pa opet trzne...


Sada me zanima, zna li tko od vas u čemu je problem ? Da pumpa nije u redu, da majstor koji je sklapao hidrauliku nije nešto odradio kako treba ?

Nadam se da tema nije na krivom mjestu.


Hvala, LP
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Hurlimann H-490 je u pitanju.

Sistem je napravljen da kada se aktivira ručica kipe, aktivira se i provod ulja u utovarivaču. Kada kipa stoji u zatvorenoj (neutralnoj) poziciji, utovarivač ne može mrdati, a kaže majstor što je sklapo hidrauliku ako se makne u 3. poziciju (inače za uvlačenje cilindra) može doći do haosa, da se to ne dira.
I ako pumpa ima slab protok ulja, ono bi išlo sporo, ali nebi trzalo. To mi je najveći problem, sutra kada trebadnem podić tonu pelleta, da mi trzne i zajebe nešto..

Hvala, LP

Kada budem imao priliku slikat ću vam sistem pa pokazati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sistem je jasan i logičan ali trzanje ne , si siguran da nisi platio trzanje ?.
Ako nisi dobio ne neš kaj nisi platio ..a to je danas rijetko .

Probaj na taj izvod spojiti neku kip prikolicu pa da vidiš da li ona trza .

Ako ulja ima , provjeri usisni filter ..ako možeš izvadi uložak pa probaj ..
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Prije utovarivača, prije nego što je kupljen uopće, kipao sam sa prikolicom i ona je trzala. Nisam siguran da li je tada ulja bilo ili ne. Znam da do prikolice nije ništa jer sam i sa drugim traktorom kipao, sve je u redu bilo. Znači da nešto u Hurlimanna ne valja...


Hvala, LP
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kakav je filter ulja, mozda pumpa ne dobija dovoljno ulja, stvara podtlak, ili je povukla zraka u sustav, pa je ostao zarobljen u cilindrima, a on se tlaci pa zato trza,
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
pozdrav imam problem sa servo volanom na IMt 565,kad vozim u transportu radi sve kako treba ali ponekad kao da zapne volan negdje pa ga bukvalno otkinem i radi lagano do sledeceg blokiranja,na jacem gasu kad pocnem da radim u njivi pumpa tj. ulje se toliko zagrije da pocne da gori farba,inace pumpa je reparisana skoro a orbitrol je davno radjen 2 puta vec, da li je problem u pumpi,orbitrolu ili cilindru na tockovima posto imam utisak da pumpa od nenormalnog pritiska pocne da gori kao da vraca nazad na onaj saraf iz kog vodi na orbitrol,kada odvrnem malo saraf baca 3 metra ulje koje je kao voda rijetko jer kljuca od pritiska valjda,molim za pomoc da ne nosim obje majstoru,ili je orbitrol ili pumpa a mozda i cilindar pojma nemam,hvala i pozdrav svima
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Hurlimann H-490 je u pitanju.

Sistem je napravljen da kada se aktivira ručica kipe, aktivira se i provod ulja u utovarivaču. Kada kipa stoji u zatvorenoj (neutralnoj) poziciji, utovarivač ne može mrdati, a kaže majstor što je sklapo hidrauliku ako se makne u 3. poziciju (inače za uvlačenje cilindra) može doći do haosa, da se to ne dira.
I ako pumpa ima slab protok ulja, ono bi išlo sporo, ali nebi trzalo. To mi je najveći problem, sutra kada trebadnem podić tonu pelleta, da mi trzne i zajebe nešto..

Hvala, LP

Kada budem imao priliku slikat ću vam sistem pa pokazati.

kod mene na same laser je nadavno dorađen utovarivač. Spojen isto kao i kod tebe ( na dvoradne izvode) i funkcionira odlično. U slučaju da se ručka kipe prebaci na krivu stranu komande utovarivača su obrnute......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod mene na same laser je nadavno dorađen utovarivač. Spojen isto kao i kod tebe ( na dvoradne izvode) i funkcionira odlično. U slučaju da se ručka kipe prebaci na krivu stranu komande utovarivača su obrnute......
To ne smiješ tako raditi , moglo bi biti čohanja iza uha

vaš velečasni
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
pozdrav imam problem sa servo volanom na IMt 565,kad vozim u transportu radi sve kako treba ali ponekad kao da zapne volan negdje pa ga bukvalno otkinem i radi lagano do sledeceg blokiranja,na jacem gasu kad pocnem da radim u njivi pumpa tj. ulje se toliko zagrije da pocne da gori farba,inace pumpa je reparisana skoro a orbitrol je davno radjen 2 puta vec, da li je problem u pumpi,orbitrolu ili cilindru na tockovima posto imam utisak da pumpa od nenormalnog pritiska pocne da gori kao da vraca nazad na onaj saraf iz kog vodi na orbitrol,kada odvrnem malo saraf baca 3 metra ulje koje je kao voda rijetko jer kljuca od pritiska valjda,molim za pomoc da ne nosim obje majstoru,ili je orbitrol ili pumpa a mozda i cilindar pojma nemam,hvala i pozdrav svima

Zbog pumpe ne grije ulje sigurno, grije ga zato sto zatvori protok ulja pa se otvori sigurnosni, ili je protok otezan zbog nekih ventila rgeualcija na orbitolu, uglavnom pumpu ne diraj.
 
Na vrh