• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Imam PROBLEM! Ugradio sam novu zupcastu pumpu u IMTa, onog velikog, i sve radi super nemoze bolje. Nazalost veselje traje jako kratko, susjed veli daj probaj podic do kraja utovarivac. Ide gore ko lud, dignem ja do max. Veli on probaj jos da vidimo jel radi sigurnosni i ja probam jos i tu nastaje problem. Unutra se cuo neki priguseni zvuk i pumpe kao da vise nema najvjerojatnije je drapila. U tom momentu moj g. stariji sin veli da je nafrkno sigurnosni do kraja... Sta sad? Znam, raskapanje ponovo ali koje su mogucnosti? Dali je zupcanik okreno kajlu na osovini pumpe ili je pukla osovina ili je mozda jednostavno prslo crijevo unutra? Ako smo strgali novu pumpu bolje da nas nema jer kosta ko sam vrag. Sta se najcesce desava u ovakvim situacijama?
Zlo mi je dok se sjetim koliko je to posla raskopat ga na pol... samo da nije pumpa sradala.
akoti bude trebala druga zupcasta pumpa od imt velikog imam ja rezerve ja izvadio iz imt587
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda da probaš riješit sa lančanicima ako dva zupčanika zamjeniš lančanicima promjeniš i smjar vrtnje .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
svi ti multiplikatoi traktorski us isti, svi iamju dva zupcanika veliki pogonski i manji koji pogono pumpu, dakle svi oni mijenjaju smjer vrtnje vratila traktoroa, tako da nisam bas sigurna da postoje ljevi ili desni, svi su isti, samo moze biti razlika u prijenosnom odnosu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
svi ti multiplikatoi traktorski us isti, svi iamju dva zupcanika veliki pogonski i manji koji pogono pumpu, dakle svi oni mijenjaju smjer vrtnje vratila traktoroa, tako da nisam bas sigurna da postoje ljevi ili desni, svi su isti, samo moze biti razlika u prijenosnom odnosu.

naravno postoje lijeve i desne pumpe ali ako umjesto zupčanika staviš lančanike smjer ostaje isti .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
jeli uopce zupcasta pumpa, po obliku bi trebala biti, a ovaj prozvodjac uglavnom radi pumpe za pretakanje, krilne, neogu da izguglam nista preciznije.
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Pozdrav ekipa

Zna li netko koje su dimenzije, ili još bolje koja je oznaka filtera za hidrauliku za ovu pumpu
11b3.jpg


mreu.jpg


aux7.jpg


Pumpa je na remenicu, ja ju imam na Pasqualiju 990, ali je ista takva ugrađivana na Tomo Vinković. Na TV se nalazila u rezervoaru, a kod mene je vani, i ima okruglo kućište. Kad sam ju rastavio, našao sam samo onaj limeni komad (podnožje) filtera koji se ušarafi u tijelo pumpe.

Pozdrav


Krešo
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
zamjena gumica

zanima me da li netko ima iskustva s zamjenom gumica u pumpi hidraulike...konkretno torpedova (td 75) pumpa hidraulike...da li se postiže šta kupnjom onog seta za reparaturu pumpe (set brtvi, gumica) i zamjenom istih u pumpi...da li se dobije kakav bolji učinak pumpe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Obično takva pumpa hidraulike pušta ulje na poklopcima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: zamjena gumica

.da li se postiže šta kupnjom onog seta za reparaturu pumpe (set brtvi, gumica)
Učinka ima ako ulje curi van kučišta , ali na tlaku ne dobivaš ništa
 
V

veldo

Guest
Da li mi mozete pomoc. Imam hidraulicnu pumpu pa ako mi mozete napisat njene karakteristike: pritisak, protok...
Naziv broj: 311526637
Broj:0703
Isporuka:84D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ljevi smjer , zapremine 6.6 kubika , nazivno 20 bara , maksimalno 30 bara , minimalno 500 maksimalno 2100 okretja , bez ležaja - znači radijalne i aksijalne sile nisu dozvoljene .


vaš velečasni
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Trebam hidraulicnu pumpu za motor FL 912/913, vanjsku kapaciteta 19 ili 22ccm samo Boschovu, China i ostale talijanske ili neke noname nedolaze u obzir. Ako tko znade gdje se to moze kupit ili je netko ima novu za prodat nek javi. Treba susjedu za Torpeda a ako bi bila neka realna cijena mozda bi i ja kupio sebi pa nek stoji za "nedaj Bože".
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Poslao sam Kići pm, a za ostale

ovo je od Prve Petoletke za Torpedo http://www.ppt-hidraulika.co.rs/TRAKTOR 08-pdf/TOR.pdf

inače ima Bosch-Rexroth (http://www.boschrexroth.com/mobile-...Language=EN&VHist=g54076,g54070&PageID=m12588)

Imao sam slučaj da je PPT (Prva Petoletka) 19 cm3 bio skuplji od Bocha 19 cm3, a na nekoliko mjesta baš kad je u pitanju Torpedo imao prvu preporuku PPT pumpu, tvorničke zalihe. Želim reći, da je odabir između PPT ili Bosch, slatka briga, teško je pogriješiti.

Samo za info,
poznato je kako više od 85% kvarova u hidraulici općenito uzrokuje medij, ulje. Dakle, redovito mijenjati ulje i filtere, spriječiti ulazak vode i nečistoća.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Javio mi se jedan clan foruma sa Boschovom nekoristenom novom pumpom koja je godinama stajala veljda u rezervi i eto netreba mu. Za Petoletkine znam da su dobre, imam je na Rakovici 65 '84. godiste i jos radi doduse taj traktor ne radi teske poslove vise od 15 godina.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
razmisljam o izradi prese na pogon rucne hidraulicne pumpe (pumap dizanje kabine kamiona) posto bih presu koritiso u mehanici i za cijedjenje soka od vocas gdje treba hod nekih 40 do 50 cm,zanima me kolika je zapremina ulja u tim pumpapam, posto kako vidim one imaju in tegriran rezervoar ulja, zanima me kolicin iz razloga dali moze napuniti cilindar uljem da izadje na tu duljinu.
 
Na vrh