• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
1800 okr/min x 25cm3 iznosi 45 l/min, sta tu nebi stimalo ako je ubraznje 1:6, 300x6 je 1800.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim da je 1000 okretaja za nju "tu mač "
pritisak 220-250 max ..radni 160 ..ali zbilja nisam siguran
nevolja te pumpe je položaj ugradnje i treba je dobro odzračiti na ona tri vijeka OK 14 ..svaki klip posebno .
Opčenito je klipna pumpa zajebana ako se odulji ..teško se bori s zrakom .ne treba je vrtiti rukom bezveze
Lanci od auta su preslabi za na max. tlak .
300-1000 okretaja
160 radni 200 max pritisak
3 klipa 27 kubika , 6 klipova duplo
pogon može preko remena
 
M

maki9

Guest
pumpa

Sutra pogledam u katalog pa ti javim , ako zaboravim podsjeti me 8)

Imam i ja molbu. Složio bi nešto sa pumpom (sličnom) a neznam joj kakakteristike.

Pumpa je prva petoletka oznake: 81.2740/N.

Tnx unaprijed.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Krivu osobu na krivom mjestu citiraš. Nažalost svoj odgovor moraš potražiti na drugom mjestu, a lokaciju dobiš na pp ;)
Njega više nega .................
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam PROBLEM! Ugradio sam novu zupcastu pumpu u IMTa, onog velikog, i sve radi super nemoze bolje. Nazalost veselje traje jako kratko, susjed veli daj probaj podic do kraja utovarivac. Ide gore ko lud, dignem ja do max. Veli on probaj jos da vidimo jel radi sigurnosni i ja probam jos i tu nastaje problem. Unutra se cuo neki priguseni zvuk i pumpe kao da vise nema najvjerojatnije je drapila. U tom momentu moj g. stariji sin veli da je nafrkno sigurnosni do kraja... Sta sad? Znam, raskapanje ponovo ali koje su mogucnosti? Dali je zupcanik okreno kajlu na osovini pumpe ili je pukla osovina ili je mozda jednostavno prslo crijevo unutra? Ako smo strgali novu pumpu bolje da nas nema jer kosta ko sam vrag. Sta se najcesce desava u ovakvim situacijama?
Zlo mi je dok se sjetim koliko je to posla raskopat ga na pol... samo da nije pumpa sradala.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a nemožeš nagađat kad raskopaš znat ćeš sve i nadam se da ti nije pumpa otišla, kad raskopaš javi kaj je bilo
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Imam PROBLEM! Ugradio sam novu zupcastu pumpu u IMTa, onog velikog, i sve radi super nemoze bolje. Nazalost veselje traje jako kratko, susjed veli daj probaj podic do kraja utovarivac. Ide gore ko lud, dignem ja do max. Veli on probaj jos da vidimo jel radi sigurnosni i ja probam jos i tu nastaje problem. Unutra se cuo neki priguseni zvuk i pumpe kao da vise nema najvjerojatnije je drapila. U tom momentu moj g. stariji sin veli da je nafrkno sigurnosni do kraja... Sta sad? Znam, raskapanje ponovo ali koje su mogucnosti? Dali je zupcanik okreno kajlu na osovini pumpe ili je pukla osovina ili je mozda jednostavno prslo crijevo unutra? Ako smo strgali novu pumpu bolje da nas nema jer kosta ko sam vrag. Sta se najcesce desava u ovakvim situacijama?
Zlo mi je dok se sjetim koliko je to posla raskopat ga na pol... samo da nije pumpa sradala.
ak je nova pumpa, valjda imaš garanciju na nju, pa reklamiraj, možda priznaju kvar kao grešku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Imam PROBLEM! Ugradio sam novu zupcastu pumpu u IMTa, onog velikog, i sve radi super nemoze bolje. Nazalost veselje traje jako kratko, susjed veli daj probaj podic do kraja utovarivac. Ide gore ko lud, dignem ja do max. Veli on probaj jos da vidimo jel radi sigurnosni i ja probam jos i tu nastaje problem. Unutra se cuo neki priguseni zvuk i pumpe kao da vise nema najvjerojatnije je drapila. U tom momentu moj g. stariji sin veli da je nafrkno sigurnosni do kraja... Sta sad? Znam, raskapanje ponovo ali koje su mogucnosti? Dali je zupcanik okreno kajlu na osovini pumpe ili je pukla osovina ili je mozda jednostavno prslo crijevo unutra? Ako smo strgali novu pumpu bolje da nas nema jer kosta ko sam vrag. Sta se najcesce desava u ovakvim situacijama?
Zlo mi je dok se sjetim koliko je to posla raskopat ga na pol... samo da nije pumpa sradala.
Neznam baš da si te sreče, pumpa je aluminijska :?
Prije da je ovo drugo :cry:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Mislim da je eksplodirala pumpa, a nadam se (kao i ti) da nije
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Lako moguce. Sigurnosni je bio nafrkunt do kraja, ko zna mozda na 300 bara a bas citam u katalogu da se stela na 160. Auuuu ovo mi nije trebalo.:madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e pa ovo se zove zla sreča Kićo,držim oba palca da nije totalni crnjak:scratch:scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Stroj raskopan i dosli do pumpe, okreno zupcanik na kajli. Odma sam streso ladnu pivu ajd fala Bogu nije pumpa gecrken. Netko pametan se sjetio pa je tu stavio aluminijsku kajlu.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pumpa radi "ko nova". Sklopili sve i u probni rad, dize teret bez greske sve radi. Stavili smo obicnu kajlu iz trgovine 2,5kn i sigurnosni sa onog raskopanog koji nije dotezan (jos je blomba na njemu). Moram jos nabaviti manometar za hidrauliku i provjeriti tlak. Sigurnosni otvara kad zakrenem korpu do kraja, u zrak smo dizali otprilike koliko treba za utrpavat u prikolicu. Imam sada dvije stare doma koje bi se mogle reparirati ako komu ikad bude trebalo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
u potrazi sam aza multiplikatorom i pumpom, pimpu bih stavio od prve petoletke 42cm3, po podacinma ppt to je V grupa, aovamo se prodaju multiplikaori grupa I, II i II, koji sad multiplikator kupiti da pase. Na ove pumpe idem jer ih ima za naci povoljno. Eventualno bi odogovarala pšumpa 33cm3 , grupa IV, ako bi nasao multiplikator 1:3,8.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
u potrazi sam aza multiplikatorom i pumpom, pimpu bih stavio od prve petoletke 42cm3, po podacinma ppt to je V grupa, aovamo se prodaju multiplikaori grupa I, II i II, koji sad multiplikator kupiti da pase. Na ove pumpe idem jer ih ima za naci povoljno. Eventualno bi odogovarala pšumpa 33cm3 , grupa IV, ako bi nasao multiplikator 1:3,8.

Ako ti Puknuti tam ne pomogne, ovde stvarno neznam ko bu ;)
 

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
pozdrav svima
jel zna netko ili ima ubrzivac(multiplikator) za pumpu prva petoletka ubrzivac ima oznaku 3100 lijevi smjer
hvala na pomoci
p.s
ovi ubrzivaci sto se prodaju po oglasima ne odgovaraju jer su desni i euro sistem
 

Najnoviji postovi

Na vrh