• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulična pumpa

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slazem se ali znas kakvi su ti majstori, nesmijes im nista proturjeciti jer ti trebaju, smatraju da nista neznamo, najradije bih ga . . .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
prva petoletka zupcasta pumpa pod oznakom
3115 477 29M
34 82
G88

koja je kubikaza, max i radni tlak

nasao sam vec 26.6 cm3 i radni tlak 160, max 200 bar,

ne zadovoljava, mali tlak
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ova je 54 kubika ..ona gore hrđava 27 ccm
Za ostalo moram pogledati u katalogu koji mi sad nije dostupan
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nigdje nemogu nista da nađem o ovim pumpama, na kojim okrtajima rade, koji tlak, mislio sam je pogoniti sa lancom, mislim da nebi bilo problema, pogonska na 400 a na pumpi oko 800 dom 1000
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Baš sa ovakvim lančanikom sam ja probao ali se razvukao lanac na prvom upinjanju, pover treba ti nešto žešće ,jače imam i aj jednu takvu pumpu samo joj je jako mali protok , a probao sam joj podići obrtaje preko nekoliko a umjesto da ubrza ona je sporije pumpala tj. tjerala cjepač...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koju ti mas ovu duplu, pa ona je 54 cm3, ako si je gonio na 1000 okretaja, to je 54 l, kako da nije dovoljno, i kakav si lanac imao
 
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
koju ti mas ovu duplu, pa ona je 54 cm3, ako sije gonio na 1000 okretaja, to je 54 l, kako da nine dovoljno, i kakav si lanac imao
Ma nije dupla skinuta je s tamića koji je nekad tovario kontejnere .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to je onda 27 cm3, kako kaze puknuti, onda bi dupla bila ok, asmo kako je pogoniti, koji joj je radni tlak, jesi imao dovoljnu silu
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma to je bilo jako :rolleyess: , ipak je to klipna pumpa , ma možeš ti nju pogonit lancem samo mora biti dosta jači...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neynam kakav si ti lanac imao, zato da ne ponavljma tvoju gresku, jeli bio kao od auta na bregastoj osovini, ja sam mislio taj da stavim sa komplet lancanicima
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa zato sam i reagirao jer je na ovoj slici baš taj dupli kakav sam i ja upotrjebio od bregaste,
a to ne prolazi u teretu razvuče se odmah.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako je ta tvoj koja je 27cm3 razvlacila lanac, kakav onda treba za ovu od 54, mozda od nekog jaceg stroja, neznam kakav je na IMT 533
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Stvarno neznam ... Meni eno stoji ispravna i neznam štaću s njom a platio ju 100 eura . Ima tri klipa a koliko je kubika to neznam jer nema baš nikakvih oznaka na sebi...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
samo mi jos reci kakav je prijenosnoi odnos bio, koliko si okretaja imao na pogonu, a koliko na pumpi.
Ipak cu ja na pogonu imati 400, tako da nije isto sa 400 ubrzati na 800, ili mozda u tvom slucaju sa 200 na 800, ipak su tu vece sile.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislim da je 1000 okretaja za nju "tu mač "
pritisak 220-250 max ..radni 160 ..ali zbilja nisam siguran
nevolja te pumpe je položaj ugradnje i treba je dobro odzračiti na ona tri vijeka OK 14 ..svaki klip posebno .
Opčenito je klipna pumpa zajebana ako se odulji ..teško se bori s zrakom .ne treba je vrtiti rukom bezveze
Lanci od auta su preslabi za na max. tlak .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Takvu klipnu 3klipa imam na gramipovom utovarivaču za stajnjak, orginalna se sasula.
Vrtim ju bez redukcije, direkt na kardan, oko 300okr/min je dovoljno za nekakvu normalnu brzinu rada utovarivača.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Evo polako se nabavljaju djelovi za omotač :)
Pumpa imultiplikator stigli:)



Za rezervoar ulja poslužit će bačva od plina 20 litara:)

treba mi nesto ovako, ali da je ubrzanje 1:2, imali takvo sto. Planiram ga zakaciti za vec postojeci ubrzivac koji vec imas 1:3, tako da bi u konacnici imao 1:6, ovo ubrzanje mi treba jer moram ici na grupu II pumpi od 25cm3, kad imam na kardanu 300 okretaja onda bi na pumpi imao oko 1800, tad bih imao oko 45 l/min, najvaznije je da pumpe ove velicine daju 250 bara, sve druge vece daju nekih 160 do max 200 bara, kad govorimo o zupcastim pumpama, zato i idem na max broj okretaja da dobijem protok. A jos bolje rjesenje bi bilo da ovaj ubrzivac ima izalaz za prikljucka vratila, dakle postavi se na traktorsko vratilo, a s druge strane ubrzivaca se prikljuci kardan za pogon drugih elemenata.
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
treba mi nesto ovako, ali da je ubrzanje 1:2, imali takvo sto. Planiram ga zakaciti za vec postojeci ubrzivac koji vec imas 1:3, tako da bi u konacnici imao 1:6, ovo ubrzanje mi treba jer moram ici na grupu II pumpi od 25cm3, kad imam na kardanu 300 okretaja onda bi na pumpi imao oko 1800, tad bih imao oko 45 l/min, najvaznije je da pumpe ove velicine daju 250 bara, sve druge vece daju nekih 160 do max 200 bara, kad govorimo o zupcastim pumpama, zato i idem na max broj okretaja da dobijem protok. A jos bolje rjesenje bi bilo da ovaj ubrzivac ima izalaz za prikljucka vratila, dakle postavi se na traktorsko vratilo, a s druge strane ubrzivaca se prikljuci kardan za pogon drugih elemenata.

45litara 250 bara i 300 okretaja na kardanu:rolleyess:
a o kojem je traktoru riječ i jesi li malo proračunao snagu? da ti neće biti malo:oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh