• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Na mf42xx . Princip kao i imt hidraulika . Mi smo skidali poklopac na 7000 sati . Ajmo reći gotovo 80 posto vijka je pucala na 7-8 kg kod stezanja . Kakvo se je sranje moglo desiti za 500-1000 sati rada . Traktor većinom ispod tone tereta ne nosi iza .
 

upitnik

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
10
Nisam siguran ali mislim da mi je pukao kada sam kupovao pijesak jer smo jednu grešku uradili da smo u jednu polu natovarili krupni pijesak a u jednu polu sitni.Kada smo došli kući taj dio sa sitnim pijeskom smo istovarili ručno tako da je prednji dio prikolice ostao prepunjen a u pitanju je stara IMT prikolica koja kipuje pozadi i cilindar joj je usmeren ka zadnjem dijelu prikolice a u nas je on bio prazn kada sam ja krenuo kipovati prekinuli su se sarafi na onome nosaču nazad na prikolici kroz koji ide ona osovina na koju se diže karoserija i onda je sletela karoserija .Ja mislim da je u tome trenutku pukao poklopac jer čulo se je ispod sjedista da je nešto puklo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Moguče pošto najvjerojatnije koristiš i onaj orginalni križ za automatsku kuku kod te prikolice. Po svemu sudeči hidraulika je bila našpanata pa je došlo do trzaja, a i dignuta do kraja pa od straha nisi na vreme spustil i on je predigel.
Svakak kad buš to radil stavi novi sigurnosni
 

upitnik

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
10
A nebi trebalo da je nista drugo stradalo.Jer mi je bila hidraulika kao nova presu je posle gašenja držala 30min u zraku kad je vruć.Sta misliš jeli ista više stradalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Mislim da nije ništ drugo stradalo.
Kak ti sad radi hidraulika nakon loma, isto kao i prije ili ima kakvih promjena kod dizanja poluga na prazno?
 

upitnik

Novi član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
10
Posle toga sam kipovao punu prikolicu drva i 2 prikolice pijeska i normalno mi je dizala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Po tome ispada da je hidraulika ispravna, uzrok je najvjerojatnije taj trzaj
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Bok ljudi.. trebam brzi odgovor...ako je sve ispravno, da li na imt 558 hidraulika treba dizat prednji kraj?majstor mi je slozio i ne dize predni kraj i pada brzo nakon sto ugasim, reklamacija ide za brzo padanje a za podiznu moc nisam siguran
 

imt53

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
1
Pozdrav ekipa. Jedno pitanje! Mozda ne vezano za ovu temu, Ali dali moozda netko zna koliko se krece cijena rada za izmjenu pumpe hidraulike na IMT 533
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav ekipa. Jedno pitanje! Mozda ne vezano za ovu temu, Ali dali moozda netko zna koliko se krece cijena rada za izmjenu pumpe hidraulike na IMT 533
a zašto bi ti mijenjao pumpu?
malo više opiši svoj problem.
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
pozdrav svima,

pokusavam dosvesti u red imt 533 1962. primjetio sam curenje ulja na kardanu, vjerojatno brtva i semering sto namjeravam promijeniti. s obzirom da je ulje vjerojatno staro i da ce ici van imam par pitanja
1. jesam li dobro shvatio da je zapremina cca. 30L?
2. postoji li kakav filter u kucistu koji bi zamjenio ako vec ide svo ulje?
3. nesto drugo na sto moram obratiti paznju?

hvala!
 

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Da bi provjeril ventiliče najsigurnije ih je otvoriti gore na segeru i provjeriti okom dosjede.
To kaj si kupil novi set ništa ne mjenja na stvari. Možda je kome upala kakva smet pa je eto baš tebe taj komplet dopal.
Nepovratni ventil na toj pumpi je samo na ventiličima u koje ja sumnjam. Ti vjerovatno misliš na sigurnosni ventil jer se tam navoj može razlikovati (col i milimetar). Do sigurnosnog ventila taj kvar nije ali bi ti preporučil da obavezno staviš novog. Reci im da ti pošalju i redukciju koja se umeče da bi novi sigurnosni pasal.
Pozz
Zašto na Fiatu 80-90 trese samo kod spuštanja hidraulike pod teretom na prazno ne.hvals
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
124
Ima onaj ventil između nogu ispod sica? Ako ima probajte malo njega vrtiti pa vidite dal dalje trese
 

Najnoviji postovi

Na vrh