• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidraulika IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Gogle praktičari, a ne teoretičari, poznavaoci materije ....
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Probaj ovako.Skini poklopac gdje je mjerač ulja u mjenjaču .Obadvije ručice hidroulike spusti u neutralni položaj.Kad upališ motor probaj prstima regulirati rad dvokrake poluge ako i tada poluge padaju brzo problem ti je u ventilu dvokrake poluge.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ja tam unutra nebi u radu ruku zavlačili, ni u ludilu.

Tam treba kratki okasti ključ,uglavnom odrezani, na špagu zavezati da ti se ne omakne pa ga nemožeš uhvatiti ako ode negde iza pumpe. Kaj bi se dogodilo da u radu opadne unutra mogu samo nagađati...

Da se to izvana poštelati ali je vrlo nezgodno i pipavo.
Ali u radu nikad, samo na hladno.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Nema kaj ulovit ako mičeš samo dvokraku polugu.Kroz poklopac mjerača se daju poštelati šarafi sa federima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Zajebi ti to, ja sam probal koji put i nije mi se dopalo takvo doštelavanje.
To je samo za silu, po mojem mišljenju ali u radi ni onda.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Točno tako za silu.Najljepše je naštelat kad je poklopac hidroulike dolje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uzmeš ključ sa čegrtaljkom i vežeš ga za špagu. Zavučeš polako ruku nutra i odvrćeš vijak dok ne počne raditi na željenom položaju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Pomoć, podešavanje hidraulike

.....Ono što NISAM napravio po Grbiću.......
DA li sam pogriješio ili sam dobro napravio i zašto nemam slow funkciju?
Najvjerovanije nisi stavio pumpu (istog proizvođača) po Grbiću, sve štelunge prema istom ne vrijede. Potraži upustvo Hidraulika IMT i ostala uputstva o IMT traktorima, prouči tamo položaj razvodnika za SLOW i FAST položaj........sve će ti biti jasno. Ako zamijeniš npr. cilindar hidraulike (staviš zamjenski TAFE ili koji već) postavke od Grbića nisu ni blizu; imaš samo SLOW nema FAST......

Dok motor radi ni slučajno ne guraj ruke unutra!!!! :(n):
Bolje stotinu puta probaj nego da te jednom napravi invalidom.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
Evo dečki, problem je riješen.

Naravno da nisam stavio istu pumpu...

Stara je originalna IMT iz 1975. g. i na njoj je probio sigurnosni ventil, klipovi su išarani sa špenom i ventili izgrebani.

Nova je turska neka ali SA FILTEROM ULJA. To je glavni razlog odabira! Ona nebu posaugaa toliko špene ko stara, makar vjerujem da nebu ni trajala ova sa filterom ko stara bez filtera :D:D

Problem je nastao radi potrošene viljuške u kojoj klizi šajbica za regulaciju položaja na poklopcu hidraulike. Vrh viljuške koja ima otvor za šajbicu 22 mm se potrošio na 24 mm a baš taj vrh vraća polugu za podizanje i zatvara ulje na pumpi kad se poluga za podizanje stavi u položaj slow.

Navario sam viljušku na 22 mm i malo još pritegnuo vijak za regulaciju nategnutosti opruge od poluge za podizanje (nije više 1361 gram nego nešto više) i još malo nategnuo ekscentar te sam dobio slow funkciju.

Bravo ja i hvala vam svima koji ste se uključili u diskusiju i pomagali korisnim savjetima.

Lijepi pozdrav najkorisnijem forumu za poljoprivrednike :W:W:W
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Još da ste i koju sliku ubacili pa bi nekom koristilo kad ima sličan slučaj.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Molim Vas za pomoč danas sam prvi put kipao i izbacilo mi ulje na onj mali poklopac. Mislim da je sa strane procurilo, srečom nije ništa puklo. Koristio sam kockice onu zadnju sam zaustavio kad su se poluge počele dizati i dalje sam koristio srednju ručicu, kad sam podignuo srednju ručicu automatski su se počele dizati i ruke, tek kad su ruke došle skoz gore počeo mi je kipat i kad mi je podignuo prikolicu procurilo mi ulje. Samo da napomenem da su gumice nove na onj šipci.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ima jednu kuglu i jednu kocku druga kocka je kao neki granicnik I ona nema nikakvu komandu,a sa njima se kipa tako sto se kugla stavi na oznaku FAST I onda se kocka podize lagano dok ne krene da dize sanduk na prikolici i tako cim prekines da dizes kocku kipa treba da ostane u mestu ako je sve ispravno ali bi najbolje bilo da poluge budu blokirane odnosno da koristis onu automatsku kuku
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Da kužim ja to sve i sve mi to radi, a pravio sam baš tako kako si ti to opisao ali mi je sve jedno na onom malom poklopca bacio ulje, zašto nemam pojma.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Nije jako je zategnut prije sa prkapčio gredu i kad sam dignuo gore opet mi je izlazilo ulje doduše u manjim količinama, ne znam da nije ošla koja glumica na cijevčici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Sutra ću probat odšarafit da vidim šta se događa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh