• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrofor

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ma to je ok pumpa za zaljevat vrt,imam takvu al meni treba za potrosnju vode/kućanstvo a takve ne mogu nabit pritisak
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
neznam zbilja koja je pedrolova ali evo več tri godine bez kvara a po ljetu ide oko 1500lit dnevno,bunar je 24 metra,izlaz na pumpi je 5/4 i mislim da bi to bila dobra kombinacija kod tebe ali manja pumpica jer ovi u trgovini imaju specifikaciju za razne dubine bunara,znam da je ova naša predviđena do 40 m dubine:drinkers::drinkers:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Motor se nalazi u kućici pokraj starog zdenca nekih 10m udaljen od novog
Znam za injektor al to je isto trosak i zajebancija s duplim cijevima.
Koju ste Pedrolo pumpu kupili? 4SK mozda?

Uzmi injektor i riješio si problem! Manji ti je trošak injektor i dodatnih 20-ak metara crijeva nego da sad kupuješ novu pumpu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Išli smo redom,skratio sam cijev u bunaru na 10m,bila je na 11.20 i hidrofor je povukao vodu,niko sretniji od mene
Netreba injektor ni nova pumpa

Sad mogu slobodno reci da pumpa VCE55 moze povuć vodu s 10m dubine +10m vod po zemlji
 
I

IvanVl

Guest
Išli smo redom,skratio sam cijev u bunaru na 10m,bila je na 11.20 i hidrofor je povukao vodu,niko sretniji od mene
Netreba injektor ni nova pumpa

Sad mogu slobodno reci da pumpa VCE55 moze povuć vodu s 10m dubine +10m vod po zemlji
Poštovani gospodine ako je rupa duboka 12,5 metara a vode ima 6 metara onda je vaša pumpa povukla sa 6,5 metra dubine .
Nema takve pumpe koja može povuči s 10 metara dubine bez injektora . Ograničenje nije pumpa nego fizika
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Vidim da ovdje ima stručnjaka pa da vas pita u vezi hidrofora za bunar. Imam bunar 9 m dubine. Hidrofor bi stavio 40 m od bunara, visinska razlika u odnosu na mjesto gldje je bunar i mjesto gdje bi bi bio hidrofor je 3 m, odnosno bunar je visočiji za 3 m ( kad je pun do vrha) u odnosno na mjesto gdje bi bio hidrofor. Koje bi snage trebo biti hidrofor, kapaciteta da to sve radi normalno. Dnevana potrošnja za kuću je nekih 500 - 600 l.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nema takve pumpe koja može povuči s 10 metara dubine bez injektora............ima,čak i moj hidropak vuče sa 10 metara---------toliko ima do vode sada u ovom sušnom dobu.

Vidim da ovdje ima stručnjaka pa da vas pita u vezi hidrofora za bunar. Imam bunar 9 m dubine. Hidrofor bi stavio 40 m od bunara, visinska razlika u odnosu na mjesto gldje je bunar i mjesto gdje bi bi bio hidrofor je 3 m, odnosno bunar je visočiji za 3 m ( kad je pun do vrha) u odnosno na mjesto gdje bi bio hidrofor. Koje bi snage trebo biti hidrofor, kapaciteta da to sve radi normalno. Dnevana potrošnja za kuću je nekih 500 - 600 l.
Samo stavi hidrofor nečeš imati problema.Nepovratni ventil ili usisnu korpu spusti u bunar----znači montirati na kraju cijevi a ručnu pumpu što bliže hidroforu.na ručnu pumpu i prije hidrofora montirati ventil da se svaki vod posebno da zatvoriti.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Sad mogu slobodno reci da pumpa VCE55 moze povuć vodu s 10m dubine +10m vod po zemlji



Nema takve pumpe koja može povuči s 10 metara dubine bez injektora............ima,čak i moj hidropak vuče sa 10 metara---------toliko ima do vode sada u ovom sušnom dobu.


Pravite negdje grešku u mjerenju ili vam ne valja metar kojim mjerite. :mrgreen:
Samo injektor može povući, ili bolje reći - pogurati, vodu sa veće dubine od 9 m! Teoretski pumpa može povući tekućinu sa dubine 9,81 m. A u praksi, zbog raznih gubitaka, otpora cijevi itd. ta dubina iznosi između 8 i 9 m!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
I 8 m je optimistično za usisne pumpe, realno je oko 7. Treba gledati visinsku razliku mjesta na kojem se nalazi pumpa i razine vode u bunaru.
 

bosanac1976

Novi član
Tu od
19 Svi 2015
Poruka
11
Peterostepena i trofazna centrifugalna pumpa.

Pitanje, Elektrokovina ili Grunfos?
Rezervni dijelovi, tj. njihova dostupnost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ak želiš potpunu pumpu onda Grundfos, ako klasična hidroforska pumpa, Elektrokovina je OK.
VC105 pri nama dela neotvorena 42 godine.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Peterostepena i trofazna centrifugalna pumpa.

Pitanje, Elektrokovina ili Grunfos?
Rezervni dijelovi, tj. njihova dostupnost.
raspitaj se koja nema plastične rotore , ako si spretan s rukama najbolje rabljeno
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
pozzz prijatelji, kao i sto sami znate ledeni talas je zahvatio citavi region, tako i moju CG.... Zivim u mjestu na kojem u posljednjih 20 godina temperatura nije isla ispod -5... e sad javlja se problem, jer je najavljeno extremno niska temeratura... sta sa hidroforom, kako ga spasiti smrzavanja... pokrio sam ga sa nekoliko krpa, bas sam ga ususkao, nalazi se u svojoj kucici... ali sve to nije najbolje rjesenje... sad sam pustio slavinu da toci, nadam se da nece smrznuti... ima li neko neki predlog?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ako će po hidroforu, bolje mu je vunu staklenu... stiropor na zidove ali izvana...

Premda je sad već negdje prošla baka s kolačima :cool:
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
poz.dal ima netko od vas da zna kako trofaznu dm zastitnu sklopku spojit da stiti monofazni motor na hidroforu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh