• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrofor

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"normalni" elektro motor vrti do cca max. 3000 rpm-a ..a na tomosu imaš i 6000 ako se raspizdiš .naravno na radilici a ne na lančaniku
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
piše da je voda stalno metar i pol do vrha


Kaj je to pjeskolovac?
Ekspanziona ti ne treba , brojem okretaja buš reguliral tlak tako da imaš optmano špricanje ili kako več misliš zanljevati .
Automatik nema prisilno hlađenje , ne znam jel bu zdržal na mjestu ?

Meni se to nikak ne sviđa sa tim motorom...em problem hlađenja, em je cvajo pa voli popit, a još jedan bitan problem je kaj taj motor nema regulator gasa...zamisli da ti povuće zrak....ode on u iberturažu a tebe nema...
Motor neke kosilice bi bil puno bolja opcija..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pa jel neide samo korpa do 10m, znaći nemora injektor, a i vode ima ohoho
hlađenje ventilatorom , zašto ne ali kako rješit struju, automatik 6v i nešto malo wata ,a auto 12v i malo više wata
a koji sistem natapanja, na kap, prskanje ili ...

10 metara je teoretska dubina, i na toj dubini ne budeš ništ dobil, jednostavno potlak je takav da voda počinje isparavati i ti pumpaš ajmo reč samo paru(plin)
Naravno 10 metara je do vode a ne dubina bunara...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
piše da je voda stalno metar i pol do vrha


Kaj je to pjeskolovac?
Ekspanziona ti ne treba , brojem okretaja buš reguliral tlak tako da imaš optmano špricanje ili kako več misliš zanljevati .
Automatik nema prisilno hlađenje , ne znam jel bu zdržal na mjestu ?

filte koji se montira prije ulaza vode u pumpu da neide pjesak i šljunak i slično u pumpu! mislio sam sloziti račvu na 3-4 ventila i obične prskalice za dvorište i lagano bi selio ljevo desno po polju! Ma ako treba dobil bu i kilera:D, sala, struja se prebrika i ventilator če puhat direkt u motor tak da mislim da se nebi smio pregrijavat!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Metneš indikator, dodaš napona za hlađenje pa ti elektra postavi dalekovod, a ti i dalje točiš mešunga..:rolfer:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
10 metara je teoretska dubina, i na toj dubini ne budeš ništ dobil, jednostavno potlak je takav da voda počinje isparavati i ti pumpaš ajmo reč samo paru(plin)
Naravno 10 metara je do vode a ne dubina bunara...

Krivo si me svatio, voda je u ravnini sa tlom, znaci 120 cm je cijev iznad zemlje ko kod svakog bunara, a od ravnine sa zemljom prema dolje je voda, znaci kompletna dubina bunara je nekih niti 10m puni ga brezna zila, nije pitka voda ali za zaljevati je dušu dalo!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kužim, trebalo je vremena, ali sam shvatio...nemoj mi zamjeriti....
Daklem hidrostatički je sve jasno, tu nema problema, ali i dalje ostaje problem pogona....:?
Treba vidjeti kojom brzinom se vrtio elektro motor, ako je kak pretpostavljamo 3000 onda ti je motor kosilice odgovarajući...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa kaj se tice toga, imam i neksne briksove motore u djelovima od kosilica, i to bi se dalo iskombinirati!:idea:

vjeruj mi ona druga ideja je možda najbolja
odeš u recimo obi trgovinu i kupiš to po tim cjenama ,garancija 5god. i deri dok ide
lako se spakuje i spremi, prevozi
a možeš koristit i za neke druge poslove, i pojedinačno agregat i pumpu
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
prodaj automatika i kupi ovo
http://www.trgo-agencija.hr/detalji....motor-tecumseh-prisma-40-variabilni-gas.aspx


ili još bolje potopna pumpa za ccca250kn i agregat za cca 850 kn i ništa nemaš izmišljat

Ma nije u tome fora, nego je fora u tome kaj to sve imam doma i uzivancija bu u radioni cijelu zimu do kombinirati, testirati i na kraju sklepati da funkcionira do proljeca! Znas, kak dr. Baltazar mislio je i mislio i na kraju smislio! Sad mi ionako vise ne treba ali za prolječe treba nest složiti! Znas kak je, ako to kupim nije to gušt kak dok nekaj sklepas i to jos onda funkcionira, osjecaj je bolji od ...!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ma nije u tome fora, nego je fora u tome kaj to sve imam doma i uzivancija bu u radioni cijelu zimu do kombinirati, testirati i na kraju sklepati da funkcionira do proljeca! Znas, kak dr. Baltazar mislio je i mislio i na kraju smislio! Sad mi ionako vise ne treba ali za prolječe treba nest složiti! Znas kak je, ako to kupim nije to gušt kak dok nekaj sklepas i to jos onda funkcionira, osjecaj je bolji od ...!

ma znam i sam sam takav
ali čim nešto počnem, žena ljuta, pola sela kaže da sam lud, nekad i neuspije, nekad košta i duplo više
a ovako sve novo, ako neradi, ne je.u meni mamu, več trgovcu
a ja fino sjedim uživam i natežem onu stvar:roll: (pivo)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sad mi palo na pamet da bi možda nastal problem kod motora od kosilice jer se bojim da zbog alu zamašnjaka motor ne bi ispravno radio...:scratch
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ma znam i sam sam takav
ali čim nešto počnem, žena ljuta, pola sela kaže da sam lud, nekad i neuspije, nekad košta i duplo više
a ovako sve novo, ako neradi, ne je.u meni mamu, več trgovcu
a ja fino sjedim uživam i natežem onu stvar:roll: (pivo)

Ma i moja nije bas odusevljena sa garažom ali ja uzivam u tome, a i tast se kuzi dosta u mehaniku i bravariju tako da nam je to uzivancija klepati, a kaj se tice s financijske strane, veci dio toga kupujem na otpadu u čk ili na sajmovima tak da su ulaganja zanemariva a i kak sam naveo 90% toga kaj trebam imam doma po radioni, podrumu, tavanu i šupama! :supz:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ma i moja nije bas odusevljena sa garažom ali ja uzivam u tome, a i tast se kuzi dosta u mehaniku i bravariju tako da nam je to uzivancija klepati, a kaj se tice s financijske strane, veci dio toga kupujem na otpadu u čk ili na sajmovima tak da su ulaganja zanemariva a i kak sam naveo 90% toga kaj trebam imam doma po radioni, podrumu, tavanu i šupama! :supz:

jbg imaš dobrog tasta, moj još ni nevidi odmah kaže , nebude to radilo:mad:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
jbg imaš dobrog tasta, moj još ni nevidi odmah kaže , nebude to radilo:mad:

Ma imamo i mi borbe oko posla, ali znas kak to ide on je stari mester i to lepo radi sve polako ali sigurno, a ja bi slozil za 15 min sve, ali uvjek nadjemo nekakvu vagu tak da kaj god radimo mora funkcionirati, manje vise!:supz::gitarist::partyman:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Trebam pomoć u vezi hidropaka!
Imam Einhel hidropak rasturao ko lud pa poćeli cviliti ležajevi,ja promjenim i od onda nemogu nabiti pritisak.
Kada radi samo protočno baca vodu oko0.8 bara kada zatvorim tlak oko 1 bara a ako ugasim ne drži pritisak nego odmah padne.
E sada u čemu je kvaka?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znači, drži tlak dok ga ne ugasiš, a nigdje vidljivo ne curi....
Koliki tlak je nabijao prije remonta?
Po logici stvari, trebao bi propuštat dolje na nepovratnom ventilu, ako nije vidljiva nikakva lokva. Sad, kakve to veze ima sa promjenom ležajeva, nemam pojma.:shock:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Držao je 3 bara.
Mjenjao sam ležajeve jer su ošli i strašno zviždili.
Na hidropaku nigdje nepušta ni na korpi.
Jer sam možda pogrešno napumpao hidropak?
Prvo napumpao pa onda uključio hidropak,jer sam trebao drukčije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh