• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Gledam sad malo po netu i izgleda da sam zamijenio hydrocooler i tunelski zamrzivač, meni bi trebalo ovo drugo. :smile: Da ne zna možda netko gdje pitat za te strojčeke ili bilo kakve okvirne cijene?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ Njoko: Preko koje firme si uzimao panele, bas od Brucha-e preko Zagreba, tko je montirao?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A tko ti je nabavio panele, isto taj majstor? To da je daleko, sve je stvar novaca. :icon_biggrin:
Puno sam radio ove godine i dosta mi je moljakanka i zivkanja da mi netko nešto napravi, najrađe bi odjebao ove firme ( još sam slao i u Tronic) kad tjedan dana ne mogu na mail odgovoit i pitanje je jel će uopće, ali nisam našao ništa drugo.

Tko te najadio da si PM iskopčao?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dobio ponudu od frigokor-a, 100 000kn sa montazom za hladnjacu od panela 6.5 x 3.5 x 3.2m, paneli 60mm, bez podne izolacije, dali ponudu za +4 a ja trazio -5, bez praga za vrata... Cini mi se jako skupo.
Oprema ukljucena, Dorin 6kw, isparivac, nekakv grijac, ventili...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zvao sam danas agronomski fakultet da se raspitam malo o temperaturama i rokovima cuvanja....
Uglavnom, rekli su mi da se vise hladnjace ne smiju radit u postojecim objektima vec odvojeno, treba skupit brdo papira i proc niz inspekcija...
E sad, zanima me tko vas koji imate hladnjace kontrolira, tko ce uopce znat da imam hladnjacu ako ju puknem u podrum?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ko ima prijavljeno ? Sve su ti to večinom samogradnje i kad bi svi išli po pravilu službe malo bi ih bilo (i ovako ih nema dosta) Ako je budeš radio odvojeno tj.kao samostalni objekt malo ti je 6-ica panel kao što ti nude.
Za te pare imam 18x6x3.8 sa rosfraj vratima 2 kom 120 širine i panel brucha 8 cm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zvao sam danas agronomski fakultet da se raspitam malo o temperaturama i rokovima cuvanja....
Uglavnom, rekli su mi da se vise hladnjace ne smiju radit u postojecim objektima vec odvojeno, treba skupit brdo papira i proc niz inspekcija...
E sad, zanima me tko vas koji imate hladnjace kontrolira, tko ce uopce znat da imam hladnjacu ako ju puknem u podrum?

Treba onome tko hoće povući neku lovu iz fondova,ali nama običnim smrtnicima to ne treba...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A jel može doć kakva inspekcija i reć: ccccc sinko, ključ u bravu?
Danas mi je došlo da sve pošaljem kvragu. Na agronomiji samo za projekat traže 10k kn, prvotno sam mislio da to je tako zbog fondova ali je kasnije čovjek objasnio da su takvi zakoni i novi pravilnici.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Zvao sam danas agronomski fakultet da se raspitam malo o temperaturama i rokovima cuvanja....
Uglavnom, rekli su mi da se vise hladnjace ne smiju radit u postojecim objektima vec odvojeno, treba skupit brdo papira i proc niz inspekcija...
E sad, zanima me tko vas koji imate hladnjace kontrolira, tko ce uopce znat da imam hladnjacu ako ju puknem u podrum?

Bitno je samo da ona radi,a to gdje je to njih nije briga.
Bitno je da imaš certifikat za plin koji ugrađuješ i da su paneli za prehranbenu industriju.
Samo da izvadiš sve dozvole i ostalo dođe te oko 50 000kn ili 50% hladnjače.
Da država ima smisla za proizvođača nebi dopustila da pojedincima propada toliko voća,već bi sagradila hladnjače i vršila otkup,ovako smo svi taoci Agrokora kojem ni Linić neće i nemože ništa.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
A jel može doć kakva inspekcija i reć: ccccc sinko, ključ u bravu?
Danas mi je došlo da sve pošaljem kvragu. Na agronomiji samo za projekat traže 10k kn, prvotno sam mislio da to je tako zbog fondova ali je kasnije čovjek objasnio da su takvi zakoni i novi pravilnici.

Kakvaa inspekcija,ako je sve građeno po PS-u nema bojazni,kao što sam rekao mora ti ovlaštena osoba ubrizgati eko plin i to je jedina stvar koja mora biti sa svim certifikatima.
Jedino u panelu ne treba štediti ipak je 10 cm najbolji izbor u to sam se uvjeio sada kada je u pogonu.
A kolega @temptation ti je sve rekao ako želiš lovu od Eu-a onda kako oni kažu,kada sve zbrojiš isto te izađe kao i da je praviš u podrumu svojom lovom.A odužit će ti se 2-3 godine,a živci?
Ionako Linić će dobiti svojih 25% bilo što da kupiš za hladnjaču.
Da da napomenem znam 2 hladnjače koje su ugrađene u staroj kući i tera ih stari R22 plin za koji je kazna da moš napraviti novu hladnjaču i nemaju nikakvih problema.
 
Posljednje uređivanje:
T

Terzaa

Guest
Dobar dan dobri ljudi.Ja sam Lazar Terzic,mlad sam veoma,imam ne iskoriscen objekat,objekat je 40 kvadrata,zanima me kolika hladnjaca moze da se napravi tu i koliko bi me to kostalo?uzmite u obzir da imam objekat.Bio bih vam zahvalan ako mi odgovorite.Pozdrav.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Plus, minus režim, debljina panela, pod, visina hladnjače, marka...? Imaš iznad cijenu koju sam ja dobio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Terzaa

Guest
Hvala puno na odgovoru.Pa mene zanima odprilike,da znam odprilike koliko para treba,a kasnije bih video za debljinu panela i za sve ovo sto ste ispisali.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Uzmi u obzir da je ova moja cijena dosta napuhana, nije frigokor baš jeftin.
 
T

Terzaa

Guest
U redu,i hvala puno na odgovoru.A da li znate kakva je visnja sumadinka?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovisi o kakvom voću pričamo tj. ambalaži. Izračunaj volumen prostorije i podijeli sa volumenom ambalaže, moraš ostavit nešto mjesta na vrhu.
Pajdo, sve odgovore na svoja pitanja imaš par stranica unatrag.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
A da,zanima me koliko tona moze da stane u 40 kvadrata?

Sve ti zavisi od visine i lako izračunaš.
Moja je 9x3x3 i stane oko 20-25 tone i još zavisi kakvu ambalažu imaš što je veća više tona stane.
Tako da stavljaš u gajbice stane 20 tona a u box palete i skoro 25 tona.
Samo što najveća boljka je skupoća box paleta 1 oko 800kn
 
T

Terzaa

Guest
U redu,planirao sam da spolja i iznutra uradim izolaciju sa stiropor od 10cm,sad me zanima sta mi sve treba od opreme jos?sta ide na pod?sta ide na plafon?kakva vrata?i sta sve od opreme?
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Ok znači samogradnja,imam iskustva i s time jer imam itakvu,dok nisam napravio pravu.
Ovako stiropor nije najbolje riješenje ali može i to.
Jako ti je važno sve izolirati od poda stropa,zidova.
Primjer ideš stiroporom @Miladin ti može detaljno objasniti,i imaš i slike u ovoj temi od lane.
Ja sam svoju išao Na zidove vodilice postavio između stiropor i onda lim pocinčani.Zidovi izvlače vlagu iz voća stvaraju se pljesan i gljivice,
A što se tiće vrata tu ti je najbolje polovna vrata od hladnjače i drugo ništa nefunkcionira dobro,ima ih već za 130 eura polovne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh