• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nije me bilo 2dana na forumu u međuvremenu sam skoro završio zidove i plafon. Ipak sam stavio mrežicu i lijepak, ostalo mi je još plafon da finiram. Naj vjerovatnije ću zidove završiti sa nekom nepropusnom bojom. U dilemi sam za vrata, dali da ih radim od drveta sa popunom izolacije ili od željezni cijevi isto sa popunom izolacije stim što bi vjerovatno cijevi morao napuniti pur pjenom radi kondenza.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
bolje ramu od drveta,ispuni izolacijom i preko svega pocinčani lim,ne zaboravi pod jer veći gubitak je na podu nego stropu,znaš i sam kod grijanja da viša temperatura ide gore,a ovdje je obrnuto
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Jasno mi je za pod, dali je dovoljno 5 cm izolacije i 5cm betonske ploče pošto mi se ne povećaje puno visina poda.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
trebalo bi biti dovoljno,ako ti je beton gornji potraži samonivelirajuću termo masu,takve su ti u profi hladnjačama,a netreba glazura na beton
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Čuo sam za tu masu pogledaću dali je ima kod mene. Koja bi snaga kompresora trebala za 46m3 prostora za temperaturu 2-10 stepeni u plusu.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
moj je 5 kw,a hladnjača 40 m3,ali majstor koji mi održava kaže da mogu staviti još toliko panela da može tjerati u plus režimu
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Imam vremena za raspitivanje kompresor i ostalo ide nagodinu ako rodi povrće.
 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
Re: hladnjača za voće

Ako kakva zadruga ili neki veći proizvođač treba hladnjaču za voće i povrće u Varaždinu imam hladnjaču od 1830 m2,kompletno kompjuteriziranu s tim da je max pothlađivanje do -2.U njoj se nalazi i praona , kvalitetna pakirka i ventilacijska komora za krumpir od 4500m3.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: hladnjača za voće

Za ovu godinu če bit dosta cca 16 m3 od velike sam zasad odusto (sjeb.. me legalizacija) sve sam spremio pod krov i čeka bolja vremena ,nije kvarljiva roba,ovo če me zasad zadovoljit dovezo sam je iz Poreča i jako je usčuvana čeka se samo majstor da je spoji na struju.Super je to što ima sa tri strane vrata pa netreba ulazit da bi došlo do skranje robe malte ne sve se izvana dohvati.
fotografija54.jpg


fotografija53.jpg


fotografija48.jpg


fotografija36.JPG


fotografija212.jpg


fotografija111.jpg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: hladnjača za voće

gec67@ lijepo nema šta.

Kolika je cijena ovakve kompletne hladnjače orjentaciono?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: hladnjača za voće

gec67@ lijepo nema šta.

Kolika je cijena ovakve kompletne hladnjače orjentaciono?
1.500 eur je bila u oglasu,došla na kraju sa prevozom 10.000 kn
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Re: hladnjača za voće

@gec fino, fino, ovo je čak bolje nego "uradi sam" verzija. Koji temp. režim ima?
Samo čuvaj prste kada ju zatvaraš i nemoj prislonit uho na carrier kada se pali :mur:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: hladnjača za voće

@gec fino, fino, ovo je čak bolje nego "uradi sam" verzija. Koji temp. režim ima?
Samo čuvaj prste kada ju zatvaraš i nemoj prislonit uho na carrier kada se pali :mur:

Neznam kaže meštar da če ić u minus ,za koji dan je obečo spoit pa ču vidit .
Kažeš bučan ,ko ga j...neču spavat snjim :icon_rofl: evo slikica iz oglasa od zimus;

fotografija.png
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Re: hladnjača za voće

ima li ko kakve informacije za ovlaživač vazduha mislim na cijene i kapacitete, jer bez toga hladnjača i ne vrijedi baš puno bar što se tiče čuvanja povrća.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: hladnjača za voće

ima li ko kakve informacije za ovlaživač vazduha mislim na cijene i kapacitete, jer bez toga hladnjača i ne vrijedi baš puno bar što se tiče čuvanja povrća.

Danas sam malo i o toj tematici raspravljo sa meštrom reci koji ti je kapacitet pa ču ga pitat.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Re: hladnjača za voće

Ako ova godina bude ekstremno vruća kak najavljuju več vidim gdje idem na hlađenje
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: hladnjača za voće

Farmer i ja cu ti se pridruzit al samo ako gec ju natrpa breskvama da se ne hladim gladan:icon_rofl::icon_rofl:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Re: hladnjača za voće

Danas sam malo i o toj tematici raspravljo sa meštrom reci koji ti je kapacitet pa ču ga pitat.
Kapacitet hladnjače je 50m3.
 
Na vrh