• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
kupio sam polovnu hladnjaču za voće pa me zanima ima li netko iskustva sa čuvanjem voća-koja temperatura,kada se beru plodovi,prska li se čime prije skladištenja,koliko dugo plodovi se mogu čuvati?????namjena je za šljivu :scratch :scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: hladnjača za voće

Moj profa je doktorirao na hladnjačama čini mi se, sto čuda oko skladištenja, od ambalaže pa do plinova, također i prskanja. Učili mi to, moram malo prolistati ;) A uvijek ga možemo nazvati, nije bed ;)
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: hladnjača za voće

ja imam ford transita 2003.god i ima hladnjacu na sebi,koja radi dok motor radi,a kad ugasis,onda ustekamna trofaznu i dalje hladi....
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
istina,ali meni je baza tržnica,što kaže breskvar-keš svaki dan,a što se ne proda -prerada
 
C

cerim

Guest
istina,ali meni je baza tržnica,što kaže breskvar-keš svaki dan,a što se ne proda -prerada

super ti izgleda hladnjača
stvarno si se potrudio da je osposobiš
 
A

aljmas

Guest
na kojoj temperaturi se može držati trešnja i marelica???
i koliko dugo

kada je izvadim iz hladnjače i vozim recimo tri - četiri sata jel to isto mora biti u režimu hlađenja ili ???
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
istina,ali meni je baza tržnica,što kaže breskvar-keš svaki dan,a što se ne proda -prerada

:supz: Svaka čast za hladnjaču i ja ove godine počimam pravit ali u zgradi imam postoječi objekat 4x8 m nekada štala samo lupim deku .
Pošto ču stavljat deku sada grede imam visinu do 4 metra gore štagalj koja bi visina bila zadovoljavajuća i gdje mogu nači el za hladnjaču da obložim iznutra inače prodajem sve pred kućom ali zbog ranijih sorata krušaka trebam kvalitetnu hladnjaču a poslje za skladištenje jabuke i kasnih sorata krušaka:?:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
imam ja još jednu za prodaju,ako hoćeš javi se na PP ili se vidimo uskoro kod mene u voćnjaku na pokaznoj rezidbi pa popričamo uz rakiju:partyman:
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
ma imam objekt koji moram pretvorit u hladnjaču nepotreban zauzima mjesto i jednostavno moram ga prenamjenit za hladnjaču lakše bi bilo kao tvoje ali nemam mjesta za takav tip hladnjače, ali tvoja je super nažalost meni nepaše
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a kakvi su to paneli što se stavljaju na zid kao izolacija,recimo ja imam prostora u jednoj dvorišnoj zgradi i stavim te panele,poslije klimu i to je to? jel netko upoznat s time,košta nekih 5 eura kvadrat.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
a kakvi su to paneli što se stavljaju na zid kao izolacija,recimo ja imam prostora u jednoj dvorišnoj zgradi i stavim te panele,poslije klimu i to je to? jel netko upoznat s time,košta nekih 5 eura kvadrat.

:supz: evo ti link i cijenici malo prolistaj imaš sve i prodaju u Osijeku

http://www.frigo-kor.hr/
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
za što bi trebalo 2,5,dosta je da mi je 5-10. a ako mi zatreba manje,uzmem klimu iz kamionske hladnjače.

:supz: A gdje nabaviti , takvu klimu? Klima radi na principu da hladi na osnovi vlage u zraku,znači uzima vlagu a to nije dobro jer voće u skladištu treba veču količinu vlage,a klima je za ugodniji stambeni prostor izvlači kako kažu u narodu sparinu i hladi je.
 
Na vrh