• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hladnjača za voće

B

brle

Guest
Brle ja sam naveo jednu od mogućnosti ali sigurno je da su paneli najbolje rješenje a pročitao sam da je zvonis svoju kompletnu hladnjaču platio 3000e što po meni nije previše ali meni treba dosta veća hladnjača. Po mome mišljenju svaki imalo ozbiljniji proizvodač treba imati mogućnost skladištenja robe u hladnjaču.

Ovisi za što ti treba, ja sam zvao par firmi i reko sam da trebam hladnjaču u koju stane 20 paleta i da mi treba za breskvu. Odgovor je bio :treba ti panel taj i taj , vrata bla bla i rashladni uređaj s jačim isparivačem jel breskva to zahtjeva a cijena se kretala od 50-75000 kn . Mada breskva koja nije ohlađena hidrocoolerom može jako kratko stajat u hladnjaći (hidrocooler je nekih 50000eura :) :) :) ali je vrhunska stvar )
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ovisi za što ti treba, ja sam zvao par firmi i reko sam da trebam hladnjaču u koju stane 20 paleta i da mi treba za breskvu. Odgovor je bio :treba ti panel taj i taj , vrata bla bla i rashladni uređaj s jačim isparivačem jel breskva to zahtjeva a cijena se kretala od 50-75000 kn . Mada breskva koja nije ohlađena hidrocoolerom može jako kratko stajat u hladnjaći (hidrocooler je nekih 50000eura :) :) :) ali je vrhunska stvar )

e zato nam treba udruživanje........
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Meni hladnjača treba isključivo za povrće i to jesen zima dalje ništa recima kad oberem kupus u 12 mjesecu da ga mogu čuvat do trćeg ili paprika 8 mjesec da čuvam dva ili tri mjeseca i to je to.
 
B

brle

Guest
Meni hladnjača treba isključivo za povrće i to jesen zima dalje ništa recima kad oberem kupus u 12 mjesecu da ga mogu čuvat do trćeg ili paprika 8 mjesec da čuvam dva ili tri mjeseca i to je to.

Ne znam o čuvanju povrća puno ali mislim da tako dugo možeš čuvat samo ako je ohlađeno hidrocoolerom, odi na neke španjolske ili talijanske stranice pa nađi kako se to radi al mislim da bez hidrocoolera ne igra. Da je 10 ljudi da se dogovore i zajedno kupe hidrocooler , eeeeeeeeee onda mi mogli sa svojom robom kako bi htjeli. Fino se ohladi s njim i spremiš u svoju hladnjaću te čekaš dobru cijenu. Za sad samo mogu sanjat o tome :) :) :)
 
B

brle

Guest
A koliko otprilike košta hidroocoler.

Slali smo neke upite i cijene su bile oko 50000eura za polovne a novi od 100000eura pa prema gore. Skupo skupo ali to je dobra investicija za neku zadrugu, tak da se to koristi i iskoristi. Ali ima i s hidrocoolerom svakakvih sranja, npr nemožeš ti brat cijeli dan pa ću to onda ohladit..ne ! točno je propisan rok koliko sati od berbe do hlađenja smije proć itd itd :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E mislim da to neće ići previše je to para a udruživanje znaš da je to kod nas veliki problem a dali znaš kakvu hladnjaču imaj vrtovi dali oni imaju hidrocooler ili običnu hladnjaču.
 
B

brle

Guest
E mislim da to neće ići previše je to para a udruživanje znaš da je to kod nas veliki problem a dali znaš kakvu hladnjaču imaj vrtovi dali oni imaju hidrocooler ili običnu hladnjaču.

Mislim da u HR ima jedan ili nijedan hidrocooler. Ne znam zašto ? U vrijeme rata je bilo i poslije su nestali a u svijetu je nezamislivo radit bez njih a pogotovo breskvu ,jagodu ,trešnju........ Znam da je kod nas zadruga utopija ali valjda će se nać već jednom 10 ljudi koji slično misle a nisu prelakomi (((( :) )))))
 
A

aljmas

Guest
Malo linkova pošto se upuštam u izgradnju hladnjaće

http://www.tehnologijahrane.com/tehnologijavoca/tipovi-i-vrste-ca-hladnjaca

+ jako puno korisnih savjeta za voće i povrće

PRODAJEM HLADNJAČU
dimentzije su 7x5x2,5 ide do minus 5 ali nama takva temperatura ne igra ulogu
ali znači da je agregat jak pa može kupiti još panela i napraviti znatno veću
vrata su klizna a debljina panela je 8-9 cm, kažu da su superkvalitetni i da može stajati vani na otvorenom

CIJENA 4500 EURA
RASTAVLJENA JE A SKO JE NETKO ZAINTERESIRAN SLIKE MOGU NA MAIL
dskobic@gmail.com
 
C

CVIJA

Guest
Ja imam hladnjaču 400m3 a stane 10 vagona crnog luka u džakovima a stalo bi siguno 3 vagona više da imam box palete! Prošle godine je bilo 10 vagona jabuka u njoj! Napravljena je 2007 godine u jesen i koštala je oko 25000e u već postojećem objektu, znači stavio sam izolaciju od stirodura 6cm i uređaje za hlađenje! Posle sam je doradio i napravio da se može podešavati i vlaga a ne samo temperatura!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja imam hladnjaču 400m3 a stane 10 vagona crnog luka u džakovima a stalo bi siguno 3 vagona više da imam box palete! Prošle godine je bilo 10 vagona jabuka u njoj! Napravljena je 2007 godine u jesen i koštala je oko 25000e u već postojećem objektu, znači stavio sam izolaciju od stirodura 6cm i uređaje za hlađenje! Posle sam je doradio i napravio da se može podešavati i vlaga a ne samo temperatura!

:idea: Možeš staviti koju slikicu,iz svi kutova ako nije problem?
 
M

m123

Guest
da vas pitam šta mislite o, po meni, malo opičenom :) planu jednog mog kolege,
oće da kupi kontejner, onaj vojni, što se od njega sklapaju montažne baze, on je dužine 12 metara a širine mislim 3, oni su metalni, ali između dva metala je deblji sloj neke pjene, planira u to ubaciti hladnjaču sa šlepera, prozore će totalno zatvoriti.
ja mu kažem da je bolje da onda kupi komplet sanduk sa klimom sa šlepera ako može negdje naći

cvija i ja sam zainterosan da vidim slike, ajd postavi koju
 
C

CVIJA

Guest
Nemam danas vremena idem završiti oranje ostalo mi jedan ipo krug ( eksplodirala mi guma sinoć pa nisam završio) ali ću sutra staviti slike!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
planu jednog mog kolege,
oće da kupi kontejner, onaj vojni, što se od njega sklapaju montažne baze, on je dužine 12 metara a širine mislim 3, oni su metalni, ali između dva metala je deblji sloj neke pjene,

To ti je ista purpen pjena koja se stavlja u panele a sastoji se iz dvije komponente koje kad se smješaju dolazi do reakcije. Takve kontenere i putničke vagone sam sam radio dok sam bio zaposlen.
 
A

aljmas

Guest
kada držiš jabuku unutra na kojoj to bude temperaturi???
i nisam shvatio jel imaš ovlaživače ili je dovoljno svako malo politi po podu
 
M

m123

Guest
To ti je ista purpen pjena koja se stavlja u panele a sastoji se iz dvije komponente koje kad se smješaju dolazi do reakcije. Takve kontenere i putničke vagone sam sam radio dok sam bio zaposlen.

šta hoćeš reći, da taj kontejner nije toliko loša kombinacija?
 
C

CVIJA

Guest
kada držiš jabuku unutra na kojoj to bude temperaturi???
i nisam shvatio jel imaš ovlaživače ili je dovoljno svako malo politi po podu
Jabuka se drži na 2-5c luk na 0-2 stim što sve osim luka voli vlagu 95% a on ne voli vlagu jel počne klijati pa se drži na 60-65% vlage! imam ovlaživače u isparivačima unutra!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ja imam hladnjaču 400m3 a stane 10 vagona crnog luka u džakovima a stalo bi siguno 3 vagona više da imam box palete! Prošle godine je bilo 10 vagona jabuka u njoj! Napravljena je 2007 godine u jesen i koštala je oko 25000e u već postojećem objektu, znači stavio sam izolaciju od stirodura 6cm i uređaje za hlađenje! Posle sam je doradio i napravio da se može podešavati i vlaga a ne samo temperatura!

g. Cvijo pitanje koliko je koštao samo rashladni sistem ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh