• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
za tomeka dovoljno , zavisi koliko je to povoljno
gledao sam ovakvo vitlo na šlep službi i nije baš ni slabo , samo nije za bilo kakav duži rad , može služiti za ono čemu je namijenjen , samoizvlačenje pri zapadanju i to je to
znači jedno besprekidno namotavanje sajle , inače će se pregrijati

meni je ovo zapalo za oko , samo malo mi daleko da odem da ga pogeldam ,a i cijena je 350e

slika-87777-2011-02-1298143621-velika.jpg
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
za tomeka dovoljno , zavisi koliko je to povoljno
gledao sam ovakvo vitlo na šlep službi i nije baš ni slabo , samo nije za bilo kakav duži rad , može služiti za ono čemu je namijenjen , samoizvlačenje pri zapadanju i to je to
znači jedno besprekidno namotavanje sajle , inače će se pregrijati

meni je ovo zapalo za oko , samo malo mi daleko da odem da ga pogeldam ,a i cijena je 350e

slika-87777-2011-02-1298143621-velika.jpg
cjena bi bila oko 1500kn novo zapakirano 28m sajle 10mm i ima daljinski...
ovo na slici isto nije lose s hidromotorom...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja osobno mislim da bi za tvog tomu to bilo zadovoljavajuće riješenje...vjerujem da uz dovoljno odmora i ne preoterećenja to vitlo može trajati...bilo bi zgodno kad bi pisalo negdje na motoru kakva oznaka tipa S1-S10 pa da se može odrediti kolka je intermitenca...:scratch...al ako možeš to povoljno nabaviti, zašto ne....nego čime bi pokretao, akumulatorm traktora?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ja osobno mislim da bi za tvog tomu to bilo zadovoljavajuće riješenje...vjerujem da uz dovoljno odmora i ne preoterećenja to vitlo može trajati...bilo bi zgodno kad bi pisalo negdje na motoru kakva oznaka tipa S1-S10 pa da se može odrediti kolka je intermitenca...:scratch...al ako možeš to povoljno nabaviti, zašto ne....nego čime bi pokretao, akumulatorm traktora?
na kaj mislis s tim???
pa mislim da bi mene za tih 20-30m drva na godinu sluzilo!?
mislio sam akumulatorom samo me malo brine dal bi ga TV stigao puniti imam gore 80ah 750A!?
evo i specifikacije od slicnog vitla!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma to kao odnos rada i mirovanja, kao i kod aparata za zavarivanje.
Kolko vidim radi se serijski uzbuđenom motoru, što je dobro, jer se ti i takvi motori koriste za upravo takva opterećenja. Karakteristika mu je da razvija veliki moment pri relativno malim povečanjem struje:supz:,. Karakteristika mu je da sa porastom opterećenja mu jako pada brzina vrtnje, što u ovom slučaju ne igra ulogu. Jedino ne mogu iz tablice odrediti, ono što je bitno, a to je duljina rada...jesi li ga vidio uživo, jel ima kakve otvore za hlađenje i to....
E sad vidim da je poprilično snažan pa za napajanje treba pitati nekog iskusnijeg, jer je to dosta stvar iskustva. ovak teoretski on bi ti taj akumulator potpuno ispraznio za 10 min, e sad to je dosta, onak, kak da velim, škakljivo:shock:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
čekaj malo :confused:
jel ti hoćeš vitlo za samoizvlačenje kada zapadneš sa prikolicom ili hoćeš da vitlaš trupce drvo po drvo ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Taj tvoj akumulator bi slikovito, nakon 10min izgledao kao potrošen prezervativ...:shock:. Jel ima koje manje vitlo u ponudi?! Brat bratu za tvog Tomu bi bilo dovoljno vitlo od 1000-1500kg jer ovo spomenuto ima da ti rastavi tomu na proste faktore:supris:, nema šanse da ti ga netko više iz piksira:lol:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ja ne bi nikad stavljo elktricno vitlo na traktor,jedini za samoizvlacenje ali za trupce jok nema od tog nista,najbolje na kardan i da te bog vidi,ma moze tomo povuc dosta na vitlu,gledo sam covjeka kako vitla sa malim tomom i krpanom 4 t,ide dobro ali ako se nepazi pokida nesto u mjenjacu,a kad nema daske vuce ga vitlo ko od salee,ma tomi treba vitlo do tri tone,ali i tad treba paziti da se nesto ne polomii
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ja bi to za drva....:oops:
vidio sam da forumas batek ima na svom tv 418 slicno vitlo!? vjerujem da ga nebi imao kad mu nebi funkcioniralo!?:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
druže mani se ti ćorava posla , ovakvo vitlo jednostavno nije za takve namjene , ja sam tebe razumio da bi to vitlo stajalo naprijed za samoizvlačenje pri zapadanju , za toga bi bilo idealno

gledaj ti neku mehaničku opciju gdje imaš samo dva lančanika ili zupčanika od cijelog stroja
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kolege forumaši.Nadobudni inženjeri i izumitelji!
Nabavil sam reduktor koji je pic-pic za samogradnju vitla!
Sutra stavljam slike U "ponude" pa nek se nađe!:drinkers:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
druže mani se ti ćorava posla , ovakvo vitlo jednostavno nije za takve namjene , ja sam tebe razumio da bi to vitlo stajalo naprijed za samoizvlačenje pri zapadanju , za toga bi bilo idealno

gledaj ti neku mehaničku opciju gdje imaš samo dva lančanika ili zupčanika od cijelog stroja
ma jebe me sto je taj tv ionako slab na kardanu pa da jos sta ne pokidam a i opet ak idem malo racunati lanac i lancanici,ili dva zubcanika cca 300kn minimum,sajla cca 30mx10mm cca 500kn zeljezo-cca 300kn,lamela-to bi se naslo doma,lezaji_cca 200kn ,da ne racunam struju cca 1200kn a za 1500 dobijem ovo elektricno!
ako realno pogledamo tv419 nije za nikakvo vitlo jer je pre lagan i pre slab al za kucanstvo mislim da bi bilo jednostavnije ovo elektricno jer ga samo namontiram ,spojim zice i gotovo,ne treba se zajeb.. sa nikakvim lancanicima,lamelama,lezajima! nemojte me krivo shvatit,ja bi radio posteno vitlo da imam posteni traktor al kao sto je vec neko jednom rekao ovo je maketa od traktora i nije za neki ozbiljniji posao,odlican je on al za male stvari... nije mi ni problem stavit na tomicu alternator ako bi bila potreba jer ih imam bar 10kom doma...!?
sta mislite o ovom razmisljanju!?:scratch:finga:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Kad malo zračunaš koliko ovo ždere struje trebalo ti bu i 10 generatora:finga:
OVO NIKAKO NIJE za vuč drva!!!!
To ak bi radilo pola sata u komadu. . . osim kaj bi povukalo u sebe i akumulator i kiselinu i instalaciju najveroatnije bi prgorjelo.
To je predviđeno da radi 5min i onda se hladi bar pol sata!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Kad malo zračunaš koliko ovo ždere struje trebalo ti bu i 10 generatora:finga:
OVO NIKAKO NIJE za vuč drva!!!!
To ak bi radilo pola sata u komadu. . . osim kaj bi povukalo u sebe i akumulator i kiselinu i instalaciju najveroatnije bi prgorjelo.
To je predviđeno da radi 5min i onda se hladi bar pol sata!
e hebi ga onda...:( a dopalo mi se zbog cijene i daljinskog...:cry:
pod kraj tjedna idem kod prijatelja on ima takvo vitlo na tv 826 i veli da mu super radi ,koristi ga za sumu i veli da mu je sasvim dovoljno za njegove potrebe!?:scratch
moram to vidjet...
u svakom slucaju mogu dalje trazit lancanike za mehanicko vitlo....:roll:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo ja ću na kontru....8)...prijatelji šumari, nemojte brkati pojmove....on to treba za svoje potrebe i za, kao što je već rekao: "tu maketu od traktora"...Vi jednostavno niste u toj klasi...na kraju krajeva teren nije pregadan u tom području, a niti šume, stoga....
A ti zemljak, raspitaj se malo o tom E motoru i vrsti hlađenja, jel ima kakav ventilator i otvore? Bitnija stavka od alternatora ti je da pokupiš akumulatore po selu:rolfer:....šalim se! al recimo dobiti nekih 200Ah zajedno nebi bilo naodmet.
Imaš samo taj model u igri, ili ima nešto slabije?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
jeffy hvala na podrsci i razumjevanju! :partyman:
moram ic pogledat kod frenda pod kraj tjedna to njegovo kak radi pa da na svoje oci vidim dal sta valja il ne te kolko se grije, i naravno dal mozda ima koji slabiji model jer mislim da meni nije potrebno vise od 3-4 t max sad opet treba vidjet dal je to njegova stvarna snaga il je to samo na papiru sto me isto nebi cudilo jer su obicno navedene snage za njegove idealne uvjete rada a u stvarnosti svi znamo da je to rijetko tako... :finga:
nije mi se jos javio forumas batek da cujem njegova iskustva s takvim vitlom posto ga on ima na svom tomici...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Niko pojmove ne braka.
Znam dobro čemu kaj služi i dalje sam uvjeren da NIJE to za drva.
Za samoizvlačenje je sigurno ok :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
e hebi ga onda...:( a dopalo mi se zbog cijene i daljinskog...:cry:
pod kraj tjedna idem kod prijatelja on ima takvo vitlo na tv 826 i veli da mu super radi ,koristi ga za sumu i veli da mu je sasvim dovoljno za njegove potrebe!?:scratch
moram to vidjet...
u svakom slucaju mogu dalje trazit lancanike za mehanicko vitlo....:roll:



ajde da i ja stanem na tvoju stranu malo.
koliko vidim po slikama vitlo je u potpunosti onom
istom vitlu što Hitner montira na one "maskirne" male traktore,
pa se raspitaj malo kod njih kako to funkcionira i sl..
 

Najnoviji postovi

Na vrh