• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
da na krpana , ja pucam na pneumatiku jer mi je jednostavnija i treba manje dijelova a nemaš masne ruke .

I kaj ja niš ne kužim njemački , trebam prvu i drugu stavku s linka ,ili?
Imaš cilindar?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam cilindar , razvodnik , kompresor (na traktoru) i 3metra teflonskog crijeva za zrak , priključke i vezice za pošelnati crijevo ,konektor , i kabel za konektor
btw. jesam ja vama pokazal da se od govna može napraviti pita ali nisam isprobal da li je dobra za jelo ?
Odnosno hid. jednoradni cilindar od amotizera stojadina .
Možda i padne jedan takav na vitlo ako mi se ne svidi pneumatika .
dsc027jjjjjjjj16_50ebc.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
na ovim tokivokijima može da se uključi opcija tsquelch i to ti je kodirani signal , da neko splučajno pogodi i frekvenciju i squelch veoma su male vjerovatnoće jer se ipak radi o relativno slabim predajnicima

iskreno da kažem meni se svidja ideja o daljinskom zvonu , morat ću kupiti jedno da ga prostudiram

puknuti je dao dobru ideju o tegu od dvajs kila , mogao bi da se napravi neki visak ili slična stvar koji bi pratio nagib (propinjanje) traktora i reagovao na kvačilo umjesto na polugu za gašenje , i du bi mogla pneumatika ili hidraulika da se pozove u pomoć
jer dok se traktor ugasi od momenta reakcije do momenta zaustavljanja ima opet dovoljno vremena da se napravi kuršlus
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
imam cilindar , razvodnik , kompresor (na traktoru) i 3metra teflonskog crijeva za zrak , priključke i vezice za pošelnati crijevo ,konektor , i kabel za konektor
btw. jesam ja vama pokazal da se od govna može napraviti pita ali nisam isprobal da li je dobra za jelo ?
Odnosno hid. jednoradni cilindar od amotizera stojadina .
Možda i padne jedan takav na vitlo ako mi se ne svidi pneumatika .
Dobro pa nemoj se odmah ljutiti imam par komada pa reku da podijelim sa tobom, ako trebaš. :partyman:
A za cilindar od stojkinog amortizera nisam znal da si radil, mada sam i ja koristil klipnjaču nekad davno. ;)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Koliko ja znam squelch nije kodiranje nego samo funkcija kojom se izbaci šum dok nema odašiljanja s "druge strane"!
Tak je bilo bar kod uređaja koje sam ja koristil (CB)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Koliko ja znam squelch nije kodiranje nego samo funkcija kojom se izbaci šum dok nema odašiljanja s "druge strane"!
Tak je bilo bar kod uređaja koje sam ja koristil (CB)

tačno, ali TONESQUELCH je isto otkljanjanje šuma i otvara se nailaskom pravog tona , ta ti pojednostavim to je ono tiruriru što imaš priliku da čuješ na radio stanici u filmovima Bate Živojinovića kada glumi policajca
kada naidje to tiruriru onda se skvelč otvori , ako naidje signal bez tog tona skvelč ga ne prepoznaje i ništa se ne dešava

ovo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZfTQy4PQUc4[/YT]
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
tačno, ali TONESQUELCH je isto otkljanjanje šuma i otvara se nailaskom pravog tona , ta ti pojednostavim to je ono tiruriru što imaš priliku da čuješ na radio stanici u filmovima Bate Živojinovića kada glumi policajca
kada naidje to tiruriru onda se skvelč otvori , ako naidje signal bez tog tona skvelč ga ne prepoznaje i ništa se ne dešava

ovo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZfTQy4PQUc4[/YT]



Kužim sad:idea:
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
EEEEEEEEEE Ovo naa snimku su Motorola GP300 ja imam 2 komada
za lov.sa nima bi imao bolju mogucnost ali su skupe u Bosni 1 komad
polovni kosta od 50 do 100 eura.Ali znam da se daju u mnogo svrha
upotrebiti. Oni talibani i iracani kad postavljaju paketice amerikancima
oni ih aktiviraju sa Motorolama.

Savo ako budes uzimao zvono kupi sa jakim odaaasiljacem, ja sam svoje
platio 10 eura u Aldiju u Njemackoj i ima jak odasiljac na malu bareriju od 12
volti. a prijemnik-zvono radi na 3 volta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
EEEEEEEEEE Ovo naa snimku su Motorola GP300 ja imam 2 komada
za lov

samo da znaš posjedovanje takvog uredjaja je protivzakonito bez odredjenih dozvola :gitarist:
a gp300 je malo previše za ove svrhe , treba predajnik od makimalno 0.5W ništa više , što slabiji prijemnik sa koga bi ja čak i skinuo antenu zbog opasnosti od ''hvatanja'' neželjenog signala
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Savo ti znas kako je to kod nas u Bosni!!!
gore dole niko te nepita.ja sam svoje nosio
u policijsku stanicu da mi kodiraju kanal ( u
policiji radi radio amater na vezama)
posto moja lovacka grupa ima va takve motorole
i imamo kodiran kanal da nas drugi neslusaju.

a ima ju na prodaju na PIK.ba prodaje neki
tip iz banjaluke

u bosni je sve divlje
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Savo ti znas kako je to kod nas u Bosni!!!
gore dole niko te nepita.ja sam svoje nosio
u policijsku stanicu da mi kodiraju kanal ( u
policiji radi radio amater na vezama)
posto moja lovacka grupa ima va takve motorole
i imamo kodiran kanal da nas drugi neslusaju.

a ima ju na prodaju na PIK.ba prodaje neki
tip iz banjaluke

u bosni je sve divlje

Blago Vama u Bosni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledam baš neki dan bežični zvono piše fata na domet od 100 m.
Samo vjerojatno radi na princip pritisne se taster pa tamo odradi neka melodija .Kaj je to komplicirano preraditi da tamo svira melodija samo dok ja držim tastar pritisnut ?
puky , sve OK samo je conrad od mene 800km , daj linkove kod nas , kontaš ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
pošto meni đavo neda mira našao sam sebi novu zanimaciju :axe:

reduktor je od separacije (šljunkare) ima redukciju 1:5,7
planiram od njega napraviti mini vitlo koje će biti implementirano u onu moju karetu sa 4 točka
cijeli ovaj sklop će stajati iznad rude i ne bi trebao ničemu smetati , utovarna ruka će ići na identičan ovaj sistem kao na video snimku
upravljanje vitlom će biti identično kao sa krpanom 5t , znači moram imati kočnicu zbog spuštanja tereta
reduktor je tako fantastično spakovan da je to čudo jedno , u svakom slučaju može ostvariti dizanje preko 500kg što je meni sasvim dovoljno , ni ruka nemože više izdržati

abcd0011ra.jpg


abcd0012jz.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YnC2aFIJjiI[/YT]
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Čekamo slike tvojih djela !
Nesumjam da bude uspješan projekt :partyman:
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Evo da se ubacim u temu, za upravljanje na daljinski bi dobro došao motor od garažnih vrata. Daljinski upravljači su kodirani, domet je na nekoh 100m a sa dodatnom antenom na motoru lovi do 250m, motor ima dva smjera, može ga se programirati na razne načine i ima dodatne komande na kučištu motora, ima servo i može raditi na 12V. Cijena novog kvalitetnog je 100-150 eura, a kineski se može nabaviti za 50 eura.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Evo da se ubacim u temu, za upravljanje na daljinski bi dobro došao motor od garažnih vrata. Daljinski upravljači su kodirani, domet je na nekoh 100m a sa dodatnom antenom na motoru lovi do 250m, motor ima dva smjera, može ga se programirati na razne načine i ima dodatne komande na kučištu motora, ima servo i može raditi na 12V. Cijena novog kvalitetnog je 100-150 eura, a kineski se može nabaviti za 50 eura.

m'logo para :?
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
eo link od ove stranice njemacke od daljinskog upravljaca za vitla
iako tebi kolega treba ovakav normalno da za njegovu cijenu mozes
3 vitla na balkanu napraviti.

http://www.terra-funk.de/produkte.html

ja cu da pogledam kod ovih svoji seljaka i po internetu mozda mi naleti
nesto slicno,ako nebude onda ce mo preci na radio uredzaj od RC-Auta
 

Najnoviji postovi

Na vrh