• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
to bas i ja gledam,to je za neki malo veci traktor a na ovim malim bi vec sam reduktor bil problem!?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo mene interesira kak je rešen pogon vitla prek lamele,dal se to more v garaži napraviti i za sva vitla koja su "home made" principa,kak ste rešili uključivanje i isključivanje.Znam da Krpan ima prek lamela,al me interesira kak to točno šljaka i dal bi se dalo kaj improvizirati pomoću ploča(lamela) ili "gurtni?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma znam da sam negde videl,iskal sam celi dan jučer i nigde najti,da nije obrisan dio ko i tema o malom Ursusu,neznam.Bum iskal dalje,al ak neko slučajno najde nek mi skrene pažnju na to.Ili ak mu se da opisati malo.Nije da sam leni to iskati,ali ko da je v zemlju propalo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
neće da vam se sama slika javi :finga:

33740845.png

iz teme ''vitlo za toma vinkovica''

na slici fali još detalja koji nisu ucrtani , ako treba docrtat ću ih
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajd druže,dobro je,nisam daltonist,to smo zaključili.Nego,jel bi ti mogel objasniti kak to sve funkcionira,nisam se nikad susretal s tim pa eto.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
samo na slici fali detalja , znači slika je napravljena samo da se opiše princip rada sa kuglicama
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
...

samo na slici fali detalja , znači slika je napravljena samo da se opiše princip rada sa kuglicama

savo ja jučer rastavljao 4t krpana i nisu kuglice već 3 štifta zaobljenih vrhova duga 30mm,vitlo je staro godinu dana, sad neznam možda su u starijih modela bile kuglice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
neznam za krpane , samo znam da mogu kuglice
mogu i ti štiftovi , bitno je da se napravi aksijalno pomijeranje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Rastavljao sam i ja od 7 tona .Isto su bili stiftovi.Star je oko 10 godina.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
alo JEFFY!
to je na onom malom kranu,ne?!
gledal sam ga i ja i hodal oko njega al je taj dan bilo jako gadno vrijeme pa sam otisao a poslije nisam imao vremena otic to malo bolje pogledat al mi se cinilo dosta solidno!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jeste, to je to vitlo. meni se čini ko stvoreno za tvoj TV...po meni bi trebalo možda smanjiti promjer bubnja i čini mi se da niti spojka nije potrebna jer se da relativno jednostavno odmotavati, naravno, ako bi se prilikom odmotavanja skinuo kardan....
Moramo čuti mišljenja od drugih forumaša....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......čini mi se da niti spojka nije potrebna jer se da relativno jednostavno odmotavati, naravno, ako bi se prilikom odmotavanja skinuo kardan....
Moramo čuti mišljenja od drugih forumaša....

kako vidim ima puzni prenos
ili spojka ili da onaj na traktoru prebacuje u rikverc
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pazi puž nije samokočan, probao sam okretati bubanj i da se dosta lako vrtjeti;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh