• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo mojega Uniforesta

stavio sam i preklopnu mrežu

a ima i za kapčenje prikolice


Samo što mi je zmanjkalo boje pa nije prefarbano do kraja
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
mrcina svaka cast,dobro vitlo.samo ima veliku manu,predaleko je od traktora,a i vidim da svi prave to dosta daleko od traktora,ja bi pokusao nesto napraviti kao sto je u savorisa dakle sto blize traktoru........
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozdrav,po meni je malo slaba daska na vitlu,mislim da ces sa tim imati problema

hrvoje gdje to ima krpanovo vitlo od 5t.za 5tisuca kuna.nadi ga od mene dobijes jos 1000
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
hrvoje gdje to ima krpanovo vitlo od 5t.za 5tisuca kuna.nadi ga od mene dobijes jos 1000

prijatelju imaš internet i traži,išo sam s kolegom početkom godine u Garešnicu po vitlo krpan 5t platio ga 5000kn radi s njim bez ikakvah problema
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pozdrav,po meni je malo slaba daska na vitlu,mislim da ces sa tim imati problema

hrvoje gdje to ima krpanovo vitlo od 5t.za 5tisuca kuna.nadi ga od mene dobijes jos 1000

prati oglase u plavom, na njuškalu i imaj novce u đepu jer jedino češ tako uspijeti kupiti nešto za "bagatelu" , moj susijed je prije 3g kupio krpana 5 za 1500 kn, ali je pratio i bio spreman:prayer:
znači ti stojiš sa matematikom super:prayer: ,hrvoje ti nađe vitlo za 5000kn, ti još daš hrvoju 1000kn i opet si potrošio 6000kn-za koje ti nije problem nači krpana 5!!! a na tih 6000kn dodaj još 100-150ojra i kupiš novo vitlo krpan 5 samo što je stari model-nije kao hrvojevo
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Viim da ovdje ima mnogo iskusnih majstora i ljudi koji se ozbiljno bave izvlačenjem šume, a imaju i dosta iskustva. Ja sam ove godine, urezao i izvukao nešto drva (dio za sebe, dio za prodaju). Uvidjeo sam da bi mi vitlo koje bi izvlačilo traktor nekada stvarno dobo došlo, pa sam došao na ideju da vitim da li se može napraviti vitlo od alansera od automobila i nekog reduktora, koje bi služilo samo da u određenim trenucima povuče traktor i drva za 5-10m maksimalno. Da li je to neko pravio i ako može slika?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ako nemaš neko iskustvo sa samogradnjom a potrebe su ti tako male kao što si napisao onda možda da pogledaš neko fabričko sa terenca nekog

mada po mome mišljenju električno je zadnje na tapetu , sve drugo bi prije uradio
potraži još na forumu , ja mislim čak i u ovoj temi da je bilo sličnih rasprava
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Hvala savoris.
Nemam iskustva sa vitlima, ali nije da nemam iskustva sa samogradnjom ostalih priključaka. Prešao sam skoro sve postove iz ove teme i znam da je električni zadnje, ali imam alanser od lade, a kod druga ima neki motor i reduktor od separacije za pijesak i čini mi se da je dosta jak (sigurno 1:5) vidio sam da je u njemu ulje, pa sam mislio da uzmem taj motor (motor je od 1 kw) da ga stavim na mješalicu za beton, a da od toga reduktora napravim to prednje vitlo. Vidio sam kod čovjeka na nekom terencu takvo vitlo i nisam mogao da vjerujem koju snagu ima, izvukao je auto koji je sletio sa puta. Čisto reko ako uspijem da kupim taj motor i reduktor, da to iskoristim i napravim nešto korisno. Kod nas je dovoljno nekada i 5m da te povuče samo da se točkovi dokopaju kamena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ma dva lančanika i lanac , još malo gvožđa i eto šklopocije koja može čak i pristojno povući
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Savoris koliki treba da bude odnos zupčanika da bi brzinu alansera redukovao na potrebnu brzinu za to vitlo? Čitao sam mnogo tvojih postova i znam da si ti pobornik (ako tako mogu da kažem) vitla sa lancima, ali mi se čini da bi teško uspio da napravim takav prenos, a da to sve liči na nešto i da stoji na prednjem dijelu traktora bez nekog "upakovanog" reduktora. Imao sam negdje lanac i lančanike (one duple) i omjer je bio čini mi se 1:4 ali ne znam gdje mi je to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
stvarno neznam koliko se brzo alnser vrti
ako ti treba neka razumna snaga tog vitla treba ti i veća redukcija jer to čudeso neće imati snage pošto alnaseri su prilično slabi za takve potrebe , najjači koji sam sretio od ovih ''normalnih'' vozila na 12V je bio 5ks
ali da on radi konstantno 5 minuta sa 5 ks , e to je već druga priča :mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tu je jedan lijepi dijagram koji puno toga otkriva. to je serijski vezan motor koji u startu povlači ogromnu struju, i što mu više broj okretaja raste(smanjuje se vuči moment), on troši manje struje....Ti motori imaju dobra vučna svojstva , no razvijaju i mnogo topline koju nemaju kud odvesti, a k tome nemaju ni adekvatne ležajeve....
32339833.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh