• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Prvo da kazem da ga nisam ja pravio,da se ne kitim tudjim perjem.
Lancanike majstor pravi prema potrebi,kome kako odgovara,a isto i lanac se pravi namenski.Moze da se iskoristi i lancanik od kombajna i lanac.
Sto se kocnice tice dosla je posle kocnica na njega,da moze da se blokira,ako na to mislis.
Inace dosta jako vitlo i Tomica sa njim dosta moze da izvitla.
 
B

bosniahos

Guest
Dobro svaki stroj koji ima za svrhu pomoč dase manje čovik oslobodi napora je dobrodošal.Mene pak zanima koliko je njemu mislim tomeku težko.Valjda prema njemu i opterečuješ ga.Moja iskustva mi govore da je uvik dobro napravit sistem koji če popustit prije nego se dogodi nešta.Dal je to kod tebe oni vijak koji se vidi na osovini na kopju prikapčaš kardan.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Tako je,vitlo olaksava coveku rad u sumi i to je najbitnije.Sto se tezine tice da ti kazem da sa njim izvuce ukocenu Kampanjolu uz dobar breg.Posto nema lamelu verovatno bi taj vijak prvi popustio,ali to nije testirano.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Jel može još koja slika sa prednje strane dok je skinuto vitlo ako nije problem?
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Evo vitlo koje sam kupio prije godinu dana.. Covjek pravi u radioni vitla, nije neka firma ili tako nesto.. Pa ako nesto pokupite sa slika sto bi vam odgovaralo, super.. na kraju krajeva mogu vam i dimenzije poslati..
Vitlo je 10t, ima 3 lamele, 150m sajle fi14..
yj6n.jpg

n5dv.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/594/d2qt.jpg/
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Imam jedan pužni reduktor, težine cca 50-60 kg (procjena) htio bi ga iskoristiti za vitlo, neznam koliko bi to bilo pogodno, stavim kasnije slike.
Problem je šta nemam ideje kako izvesti odmotavanje sajle, te lamelu u svrhu zaštite.

Isprva sam ga namjenio za vinogradarstvo, za vrijeme berbe za vuču grožđa uzbrdo, to bi bilo cca 200 kg, problem je kaj bi trebalo neku getribu sa hod naprijed i hod natrag da bi se sajla mogla odmotavati, te da se kolica lagano spuštaju nizbrdo.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Šumarski traktori i vitla

pozdrav ljudi imam pitanje u vezi ovog reduktora koji je usporen dva puta,ja mislim da ga moze terati motor brisaca,toliko je spor,kacio sam ga na traktor jedva da se polako pokrece.
pitam vas dal je ovaj puzni prenos izdrzljiv za pravljenje vitla????
zupcanik mi nedeluje tvrd kao malo na zućkasto,otvaro sam ga,stim da bi isklucijo ovaj prvi puz i tero ga preko drugog zbog brzine,inace je ovo tero motor elektro prenos je 600/1,vrtio sam četvrtinu kruga 150 puta.
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Šumarski traktori i vitla

To što je žuto,to je dobro. Međutim taj reduktor je odličan samo za ražanj.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Šumarski traktori i vitla

pa malo sam ga čukno nije bas tvrdo ovaj zuti zupčanik,lako bi ja to ubrzo a imam i kardan preko menjača,samo me zanima jel su izdrzljivi ovi puzni prenosi nece to mnogo raditi samo za sebe
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Šumarski traktori i vitla

Večina puževa je upravo napravljena iz neke vrste bronce, i to je dobro poradi trenja/trajnosti, a opet sa druge strane zbog velikog prijenosnog omjera nisu neka velika naprezanja/tlakovi na sami puž.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: Šumarski traktori i vitla

hvala HODOR posto sam gledo neka vitla slicna,na puz sistem. i ja misim da bi to valjalo jos se vrti u ulju.

sta bi li nam savo reko haha??

i ima preko 100kg nije igračka.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: Šumarski traktori i vitla

neću nikad razumiti ta home made vitla dok netko ne pogine nedaj Bože gledam slike pokušaja pravljenja i ideje naježim se
za 500eura se nađe solidno vitlo pogotovo tko radi samo za sebe drva služit će ga 100godina
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Šumarski traktori i vitla

Ima i u tome nešto. Sa takovom redukcijom rukovaoc apsolutno nema nikakav osjećaj granice, a to može završiti svakak.
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Re: Šumarski traktori i vitla

Kod mene je čovjek pred 2 tjedna s vitlom takve izrade prvrnul zetora 7745 :mur::mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh