• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ne kažem da bi bilo lakše za odmotavati ali nebi bilo puno teže , po meni zanemarivo
Uzmi nekada sa vitla kojem je skinut kardan povuci samo malo ručku za uključivanje i pokušaj izvlačiti sajlu , vidjećeš da nije teško
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je teško i ovako ...kupio sma vitlo da se ne mučim :lol:

Gle , ideja možda nije nefrihvatljiva ..samo daj konstrukcijsko riješenje .
Meni je itekak jasno kaj je to snaga a kaj moment .


Ja recimo maštam o elektromagnetnoj reverzibilnoj kopči s ruskog remorkera .
U jednoj fazi života sam se loptao s njima i ebo joj majku glomaznu ..sad bi dao evropske novce za tu istu rusku kopču .
 
B

bosniahos

Guest
Kolika je cina sailama od 10 ili 12 mm,u kojim trgovinama.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
ja sam prošlog ljeta našao sajlu na otpadu 10 mm , dugačka 55 m , i na vagu i platio ju 75 kuna ! a sajla kao nova i na njoj uprešao "valjak" i još dao napravit - uprešat dvije omče , izvukla 50 tak metara drva i kamena odvaljala i ne pozna se ništa , a i na vitlo mi ne stane više, još sam ju morao par m. skratit .
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Evo primjera originalnog vitla EiFo sa lamelom na malom lančaniku...

Jedno pitanje , možda i kretensko
Vitla sa lančanim prenosom obično imaju lamelu na velikom lančaniku , šta mislite da se lamela stavi na mali lančanik ?
Pošto lančani prenos nije težak kada se odmotava sajla , čak je i bolje jer se smanjuje mogućnost trzaja sajle pri odmotavanju a vjerujem da je u homemade varijanti lakše i jeftinije napraviti lamelu na ulaznom malom lančaniku
 

Prilozi

  • Kupplung_Titan__1_.jpg
    Kupplung_Titan__1_.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 1,497
  • Kupplung_Titan__3_.jpg
    Kupplung_Titan__3_.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 3,702
  • Klappb_Schutzgitt.jpg
    Klappb_Schutzgitt.jpg
    37 KB · Pregleda: 1,293

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Pa dobro, nije baš na malom lančaniku...ali nije ni na bubnju. Ovakvo rješenje je skuplje, jer ima 4 lančanika, 2 lanca (ne računam ovoga za pogon hidraulike).
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Tajfun ima isto 4 lančanika i 2 lanca...
Imaju i ručnu varijantu....

Tajfunov pogon
 

Prilozi

  • Kupplung_Titan__2_.jpg
    Kupplung_Titan__2_.jpg
    28 KB · Pregleda: 1,525
  • Kupplung_Seilzug.jpg
    Kupplung_Seilzug.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 3,922
  • geschuetzte-pumpe-und-oelta.jpg
    geschuetzte-pumpe-und-oelta.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 630
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ovo je nešto slično kao na mom IGLANDu , ima 4 lančanika i dva lanca
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Evo jedno home made vitlo za Tomo Vinkovic

Eto ovom vitlu je slicno ovo bez kocnice i direkt prenos.

[YT]www.youtube.com/watch?v=R5YYy2dcKtk[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
imam i ja jedan primjerak pužnog reduktor sa 1:75 omjerom.
Meni bi trebalo neko vitlo za berbu ( kolica bi se dizala i spuštala) težina svega 250-300kg, ali tu i tam bi poslužilo za pokoji trupac.
S tim da bi ja trebao hod naprijed i hod natrag, te naravno lamela, i ulaz pužnog prijenosa bi trebalo ubrzati za jedno 3 puta.

S druge strane palo mi je na pamet za pogon iskoristiti pogonsku osovinu od motokultivatora koji ima tri brzine naprijed i jednu natrag, s tim da bi to onda koristio samo za berbu. u tračoj brzini za vuču pod nižim gasom, vjerujem da u slučaju da di zapne, motor bi se ugasio.
Napravili bi se nosači za motokultivator koji bi se učvrstilo jedan kotač bi se skinuo, osovina bi se povezala s reduktorom i to je to. Pitanje je dal bi se getriba mogla nositi s tim opetrečenjem koje vjerujem da nije veliko.

šta kažete na to sve?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kažem da reduktor od 1:75 stvarno nema smisla ubrzavati 3 puta , bolje traži reduktor sa manjom (odgovarajućom) redukcijom
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Baš da mi je za igru i nije, a kupovat se i igrat to pogotovo, dobro bi bilo iskoristiti ovaj šta imam, da se ne povlači po dvorištu.
Zac ajd nabaci sliku koju, možda se predomislim.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Sutra ujutro nabacim sliku,sad mi se nejde kopat u garazu da poslikam:(snooze):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo macana,služio na nekoj tkalačkoj mašini za posmak ljevo desno,prije njega bio još jedan sa večim omjerom,ovaj napravio puni krug kroz minutu,nije se valjda nikad ni zagrijao
 

Prilozi

  • DSC_0046.jpg
    DSC_0046.jpg
    32.3 KB · Pregleda: 389
  • DSC_0047.jpg
    DSC_0047.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 394

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja sam ga donio iz bivše firme koja se bavila sličnim poslom,a od kud je tam dospio nebi znao
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
dovezel sam jenput punu šlepu pamuka v klanjec pa zbog toga pitam, neg za kaj je ona mala ručkica na reduktoru? jel se možda može isključiti da vrti v prazno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh