• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja ti imam Zentu. Mogu ti neke mjere od njega dati. Isto je 4,5t. Samo da se vrijeme malo sredi pa izmjerim ak ti paše Zenta.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Ja ti imam Zentu. Mogu ti neke mjere od njega dati. Isto je 4,5t. Samo da se vrijeme malo sredi pa izmjerim ak ti paše Zenta.


Hvala, može, znači zanima me debljina osovine bubnja, unutarnja širina bubnja, broj zuba oba zupčanika, promjer lamele, i ako može par slikica ...
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
i promjer se ne povečava sa svakim redom sajle za dvije debljine sajle (osim ak ti nemaš neku kvadratnu). Svaki novi red naliježe između predhodnog.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Nije remenica, ostalo je od proračuna remenica za banzek

i promjer se ne povečava sa svakim redom sajle za dvije debljine sajle (osim ak ti nemaš neku kvadratnu). Svaki novi red naliježe između predhodnog.

Stoji primjedba, volim oko sokolovo i ljude koji vode računa o detaljima i prihvaćam prilikom proračuna, svaka čast
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Naiso sam u oglasima na jedno zanimljivo kamionsko vitlo. Deluje mi dobro da se iskoristi za traktorsko za izvlacenje drva. Vidim da pise da ima kvacilo, predpostavljam lamelu, a ima i kocnicu. Medjutim na ovim slikama mi ovaj mehanizam uopste nije jasan. Slabo se vidi.
Pa jel zna neko od cega je ovo vitlo i kako u stvari funkcionise? Jel dobro da se napravi za izvlacenje drva?
http://frame.goglasi.com/frame?eid=100455054&q=VITLO
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedino ako ti se ne žuri iz šume doma. Inače su ta kamionska vitla dosta spora.
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Kamionsa vitla,bar tam vitla su se pokazala kao jako dobra vitla,velika redukcija pa su zato spora i dosta jaka,jedini problem kod njih je sto nisu na fazon lamele vec se kontrolisu preko kvacila,imaju onu uklapalicu al to je samo da ukljucis bubanj i odspojis kad treba odmotati sajlu...za manje traktore idealne jedino se treba cuvati u radu...ovo vitlo prvi put vidim,najbolje nazovi vlasnika pa nek ti on objasni to sve.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja bi recimo uzeo to vitlo, ali bi izbacio te male zubćanike i ubrzao ga preko nekog reduktora.
Usput da pitam jel omjer 20-1 presporo za vitli ili prebrzo. Vidio sam neki kutni reduktor na njuški pa da pitam?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
...
Stoji primjedba, volim oko sokolovo i ljude koji vode računa o detaljima i prihvaćam prilikom proračuna, svaka čast

Eee, kad bi se sajla pravilno namatala...
Čim se prvi put radpusti, imaš na bubnju krumpire.

Nego, nekak mi je to jako mali promjer bubnja???
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jedino ako ti se ne žuri iz šume doma. Inače su ta kamionska vitla dosta spora.
Znam ja da su kamionska vitla spora, ali me to ne brine. Traktor mi ima pogon kardana preko menjaca pa mogu da vitlam 4. ili 5. brzinom tako da dodje taman kako treba.

Znam i za vitla od Dajca da su dobra, ali mi se ne svidja sto ne moze da se iskljuci u svakom trenutku kad je pod opterecenjem vitlo nego mora neko da sedi na traktoru i da kvacilom iskljucuje.
Vidjao sam i vitla od DZemsa i od ZIL-a i ni jedno nema kvacilo i ne moze da se iskljuci pod opterecenjem pa me zato ovo sad cudi i pitam jel video neko tako nesto. I oni mali konusni zupcanici sto se vide ja ne znam za sta su mu. Ne bi reko da mu je to pogon. I ta kocnica ne vidim gde mu je. Bas mi je cudno, ali bi moglo da posluzi ako se ne varam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da se stavi remenica na štangi prije bubnja koja slobodno šeta ljevo desno i sajla ide preko te slobodne remenice na bubanj i namatala se bu sajla poredu,bar tako imaju riješene velike kranske dizalice.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ljudi dragi.... I ja sam razmišljal nabavit vitlo sa vojnog kamiona i napravit doma. Ali .... Kad mi je kolega pričal da su njegov stari i on napravili iz vojnog kamiona i kaj im se dogodilo, rekoh, nnikaj od samogradnje s tim kamionskim vitlom. Vukli su trupac, zapel za panj i polomio i kardan i traktor. Trošak, boli glava. Istina, sami su krivi, ali .... Vrag nikad ne spava.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Veliki je problem sto ljudi kad naprave to vitlo od kamionskog oce odjednom da izvucu celu sumu, a to ne moze. Tako pre neki dan mi prica covek kako je na njegovom pokrivio nosac lancanika i pokidao lanac. Njemu ide preko lancanika i lanca na kamionsko. Ja mu kazem da je mnogo kacio, a on mrtav ladan kaze da je zakacio da izvitla ceo cer, a u njemu jedno 5m drva. Ja nisam video, ali sve je moguce. Ipak je najbolje fabricko sa lamelom, mada opet i ova druga mogu da zavrse poso.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to kaj piše da ima kuplung to je pitanje , kanđa se siguro ne može isklučiti pod opterečenjem..i u mora biti radi da se sajla može odmotati
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
[YT]www.youtube.com/watch?v=A9h-25BSIAg[/YT]

Jel bi se isplatilo radit kaj takvoga za vlastite potrebe i dali tu mogu radit ruke hidraulike dok je to gore?

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa zavisi da li ti je stvarno potrebno. Ako ti stvarno treba onda se isplati, bar ja tako razmisljam. Inace takva vitla sa lamelom kod nas kostaju 550 evra, sto i nije neka para, ali ti treba i raonik. Ruke hidraulika normalno rade i mozes da nosis prikljucke na hidraulik i ako je vitlo na traktoru. Mada ima nekih koja su tako napravljena da ne moze topling da se prikaci. Inace, meni se ovo bas svidja sto je covek odradio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh