• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa moglo bi to da funkcionise na C-355 preko menjaca. Ubacis ga u prvu i taman, a da vitlas sa 540 okretaja onda je mnogo brzo i ima da ti gusi traktor. Mada bi bilo bolje da uzmes manji lancanik 8 ili 9 zuba. Ono vitlo sto sam ja postavio sliku ima ako se ne varam 64 zuba veliki lancanik, a manji obicno stavljaju 8 ili 9.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To sam slučajno naletio na oglas, i ja sam razmišljao ako bi to uzeo da bi išao na 8-9 zuba. To si planiram izrađivati kroz ljeto da bude spremno do jeseni a do onda ću malo lutat po otpadima, možda šta uleti po kili.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
48-13 bi možda bila mala redukcija , brzo bi to išlo i onda ej teško za pratiti a prije svega opasno , još jedan problem je što ti tratkor na malom gasu nema snage da bi vukao nešto razumno.
Ja bih išao na veću razliku što je god moguće jer sa jednostepenim usporenjem teško se može desiti da je presporo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I još ga dobro i kvalitetno pofarbat i na prošćenje s njim :icon_thumright:
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Jako lipo i uredno napravljeno. Daska mi se čino dosta čvrsta.

Daska je debljine 5 mm, nosači poteznica, donje pojačanje 6 mm, pojačanje oko osovine 5 mm, nosač malog lančanika 15 mm, prednja kutna pojačanja 5 mmm ...
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
I još ga dobro i kvalitetno pofarbat i na prošćenje s njim :icon_thumright:

Gdje ima najbliže prošćenje u okolici V. Gorice i kada da znam posao privesti kraju do tada, i molim ako se nudiš za farbanje da to riješiš jer to mi je najgori dio posla, sav sebe pofarbam ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Petak sajmišna cesta.
Plac sve i svašta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@oficir - kolega pita za Prošćenja. Ne za sajam.
@luma - skidam kapu za posel. A gleč... ak i sebe pofarbaš, staneš kraj njega da se stopite jedan s drugim. hehehe Buju to veći meštri odradili od mene.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Luma kolko te koštalo sve za vitlo kaj si kupoval?
Kolko tona bude vučna snaga otprilike?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
materijal 6500 kn (dijelovi od Krpana, lim rezan u Laseru, savijanje, tokarenje, elektrode ...)
lančanici, osovina, bubanj, su od Krpana 5 t classic, lanac 1 col

jedino u cijenu nije računata pijača
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čekaj pa kaj krpan nema gotovo vitlo sa sajlom 4t min. Za 5600kn?
Kaj se isplatilo iti ga delat?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Krpan 4t je 6500 za keš, slabiji lanac i sve ostalo, 5t je 8-9000 kn, s druge strane sama izrada je izazov i gušt ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je,al ovisi kaj ti stvarno treba,pa si to i napraviš,ak ti je dostupno naravno i isplativo.
Sve pet na trudu i izradi.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je reduktor od el. motora, jel ima kakvu sklopku?

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Luma@ Bravo lepo će to da izgleda,koja ti je čista širina bubnja gde se mota sajla,ja bih moju malo da suzim da bolje pakuje.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Neznan sada širinu bubnja. Vitlo sam napravio prije nekoliko godina samo sam sad stavio sliku.Stroj radi odlično već je više puta upotrebljen.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mislim na lamelu kakvu ili neki drugi oblik uključivanja, ili samo direkt na kardan uključuješ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh