• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Uključuje se direktno na lamelu. Ima bubanj na bubnju koji je povezan vijkom M10 i on je osigurač koji pukne u slučaju preopterećenja. Kad razmotavam sajlu samo skinem vijak i vanjski bubanj se slobodno vrti.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Y7AUYgX.jpg
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Luma@ Bravo lepo će to da izgleda,koja ti je čista širina bubnja gde se mota sajla,ja bih moju malo da suzim da bolje pakuje.

Širina bubnja unutarnja 130 mm i promjer 98 mm
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Probao sam. Rikverc je prespor. To koristim jedino kad treba malo popustit sajlu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Jel imaš još jedan takav reduktor? Koliko vidim, taj ima šuplju osovinu.
Trebal bi mi za neku puno ozbiljniju primjenu.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Imam ali je kućište aluminijsko. Davno sam počeo kemijati nešto iz toga pa je na tome i ostalo. A što bi to bilo puno ozbiljnije?
14yblDx.jpg
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Jel imaš još jedan takav reduktor? Koliko vidim, taj ima šuplju osovinu.
Trebal bi mi za neku puno ozbiljniju primjenu.

ZJ - Ne bi htio da ovo bude oglas za prodaju ali ako ti paše imam diferencijal od BMW, omjer 1:3,8, kupljeni su i novi semerinzi samo ih treba zamjeniti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Karlo: ne smeta mi aluminijsko kućište. Dapače. Vidim da je gore i motor. Samo bi (meni) trebal biti s kočnicom.
Čak i da ima nešto manji prijenosni omjer.

Luma: Počitaj još jednom. Prijenosni omjer 1:46.
To mi treba: pužni reduktor sa samokočnim pužem.
Ovakav reduktor je bilo šteta upotrijebiti na vitlu jer je poddimenzioniran, pogotovo s prevelikim prijenosnim omjerom pa je teško upotrebiv na normalnom traktoru (treba ga vrtiti s 1000 okretaja kardana).
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Kako misliš da je poddimenzioniran,jel sto se tiče redukcije? Konstrukcijski sigurno nije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Sam reduktor ne može prenesti toliko Nm koliko ti od njega očekuješ.
Do sad ga je pogonil elektromotor od par kW, a sad traktora od par desetaka kW.
Na njemu bi trebao pisati moment, a taj je znatno manji nego onaj koji tebi treba.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
326
Ako ga traktor vrti u 5 brzini na leru kod veceg opterecenja i nista se ne događa mislim da je dovoljno dimenzioniran. Kod izrade vodio sam se sa tim da je izlazno vratilo fi 55 a to je predviđeno za veliki momenat. Već je odradio dosta posla pa ako i rikne isplatio se.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
takvi reduktori imaju sigurnosni koeficjent 5 i više , i napravljeni su prije 2000 ..jedan život je premalo da se podere u šumi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Iznenadil bi se, nemaju.
Kod proračuna reduktora ide se i s koeficijentima i manji od 1!

Mislim da ovdje nije trajnost u pitanju, već moment sam. Taj traktor na ler gasu može dati i 15ks, samo da imaš osjećaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh