• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma kakva provokacija ljuta !? Samo ne vidim sajlu .... Uostalom, imaš praf.... Bilo je ljudi kaj su u Zepterovom lavoru noge prali bez vode pa tak i ti vlečeš bez sajle..... :(clap):
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Na zadnjoj slici vise klizači lanca,tako da vjerujem da ima i sajlu,a da vidite u stvarnosti kako se adler vitla montiraju na timberjacka nebi nikad samogradnji prigovorili.Njemačka preciznost je u stvari,kanadski traktor proizveden u Americi i montirano njemačko vitlo na njega u njemačkoj, sa odstupanjem na istom modelu traktora i sa istim vitlom,da sa jednog na drugog nepase pogonski kardan jer je razlika u duzini i po 15 cm.Kardani nisu ko na poljoprivrednim traktorima da se rastezu(NAPOPMENA).Ali eto sve sto covjek napravi kod kuce uvjek ce netko naci nedostatak,mada nista i nezna o tome.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Evo da vidite kako izgleda moja masinerija:

slika=1_48981328_photo1583.jpg]
1_tmb_48981328_photo1583.jpg
[/url]
Planiram jos neke stvari da mu odradim da bi bio kompletan za sumu.
 
Posljednje uređivanje:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Palo mi je na pamet to za valjak, ali sam izbacio tu mogucnost jer mi poskupljuje izradu, ali sam razmisljao da zavarim cev precnika 50-60 mm. Razmisljam da je bolje da klizi preko oble cevi nego preko ostre ivice, ako uopste dodje do struganja. Medjutim daska je dosta niska, a kad se ukopa u zemlju jos niza tako da sajla ne zakacinje u nju. Moze u nekim situacijama i da zakaci, ali ako se to cesto desava navaricu cev na dasku. To mi je cas posla.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Stavi cijev u cijev, tako da se ona vanjska barem malo vrti i manje oštećuje sajlu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nisu ruke preopterećene da se daska tako na njih oslanja? Ipak su tu prilične vučne sile.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Reći će nam AcA opel kad bude radio s njim, jer ni meni baš nije najjasnije kak ta dask funkvionira zakačena samo na te ruke dolje !? Mada, vidim da ima produžetak kod kopčanja tak da se upre na ruke, al opet ne znam dal je to funkcionalno bez kopčanja u treću točku.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sto se raonika-daske tice ja sam vec radio u sumi sa njim. Znaci isproban je i odlicno se ponasa. Pravio sam ga od lima 12 mm, a vario elektrodama 3,2 mm i svuda sam isao pun var tako da je jak i komotno moze da posluzi za mnogo teze traktore. To sto se kaci samo na poluge nije nikakva mana i ne bi trebalo da je nesto preoptereceno. Kidao sam lanac za trupce 7 mm sa njim vise puta i nisam primetio neki nedostatak. Odlicno drzi traktor, a to mu je i svrha i plus mi ne smeta za vucu prikolice jer se preklapa.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Ja ću probati napraviti vitlo na osovini točka ursus 355 znači montiram glavnu koloturu za namatanje sajle na osovinu točka sajlu pomoću malih kolotura (točkića) zavarenih na konstrukciju preusmjerim na sredinu traktora i cijeli traktor podignem u zrak uz pomoć hidrauličnog cilindra stisnem šperu i vitlam drva, ne znam dali je netko to već probao praviti ali ja volim svašta isprobavati pa i ako ne radi bar nešto novo naučim, i tako preko zime nemam što raditi pa naložim vatru u garaži i polako aparat bušilica i brusilica
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kume preokrenul buš i sebe i traktor, nije ti to betonara da vučeš kantu ili tačke betona na kat. Kak ti je Savo i rekao mani se čorava posla, riskiraj 1000kn, kupi neki reduktor, željezo, par elektroda, sajlu, malo mašte i složi kak mora biti.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije bi bilo par tisuća kuna,da bude ok.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne pričamo sad o izradi krpana i sličnog, nego čovek želi jeftino rešenje, a tu se jeftino pokazala neka domača proizvodnja iz otpadnih dijelova ili čak i bubanj sa pogonom direkt prek kardana sa velikim i malim zupčanicima, a pošto ima 355 može ga tjerat i prek brzina po potrebi.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Šta ste navalili na čovjeka , čevjek pita jer ima ideju.
I ja sam imao (i imam) bezbroj glupih ideja ali forum i služi da mi sputa te gluposti i usmjeri na pravi put.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Savo je odmah lijepo reagirao i rekao da se mani takva posla. Maajstor, neznam jesi li ikad radio sa vitlom u šumi ali tu se javljaju jako velika naprezanja i traktor se sa normalnim vitlom propinje a o ovome ne želim ni razmišljati.
Možeš napraviti i vitlo sa direktnim pogonom preko reduktora ali i to je dosta opasno jer treba djelovati na pogon kako bi se zaustavilo, dok je na vitlu pozeljno da vuče samo dok djeluješ na njega zbog vlastite sigurnosti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Takav su način pri nama koristili zdenčari za izvlačenje čabra sa zemljom. Podigli su jednu stranu traktora, a umjesto utega na na felgu je bil prišarafljen bubanj. Ručna kočnica je bila raspuštena na onom kotaču na kojem je bilo vitlo (tak da je blokirala kotač koji je bil na tlu).
 

Najnoviji postovi

Na vrh