• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Mikser, ovo mi se svidja. Prosto i jednostavno, a lepo odradjeno kao da je iz neke fabrike izaslo. Kazi mi samo koji je prenosni odnos i koliko je debeo lim daske? Naravno mozes i neki snimak da postavis.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
I ti si ga prekopiro orginal ja sam iz glave pravio. Nije li ti pobrzo ako je 10:45 odnos? Nalepnica ima de oces ja uzimam na vasaru u Rumi.

Ovo je "kopija" Krpana, čak sam stavio i njihove dijelove, bubanj, lančanici, sistem uključivanja, osovina, kočnica, omjer prijenosa nije prebrz, ja ga vrtim negdje sa 300-350 okretaja kardana i onda ispadne cca 0,6 m/s brzina povlačenja.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Što mislite jel bi diferencijal od mercedesa w123 poslužio za neko improvizirano vitlo ? Meni ne treba nešto jako dovoljno je 3-4 tone ako mu stavim bubanj i dvije koloture ja mislim da bi trebalo vući bar 3 tone ? Meni vitlo više treba da sebe izvučem uzbrdo nego da vitlam drva jer mi je šuma odma iza kuće pa drva vozim u traktorskoj korpi priđem uz srušeno i ispilano drvo drvo i natovarim, ali ne mogu se nikako popeti uzbrdo čim padne malo kiše traktor kliza ko lud
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
A koji imas traktor? Ako je ferdza najlakse ti napravis malu kardansku prikolicu i ides ko sa duplakom. Mislim da ti je to ponejako za tu tonazu.
Ja sam komsiji napravio,danas i juce gruva ceo dan po blatu vuce drva uz neko brdo gume celave na prikolici stavio lance.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Imam ursus 355 , onda je možda bolje da napunim gume antifrizom, i napravim neke lance nego da upropastim taj diferencijal, ipak sam ga platio 30 eura komplet sa poluosovinama, pa ću ga iskoristiti za bušilicu za rupe ili malčer, ali izgleda mi prilično jak, razvalio sam ga da ga očistim i pregledam iznutra je kao novi nema nikakvih oštećenja ležajevi su u dobrom stanju kućište je dosta debelo

https://s14.postimg.org/7d09w1qtd/DSC_0100.jpg
https://s14.postimg.org/usi71eakh/DSC_0102.jpg
https://s14.postimg.org/60iku5tdt/DSC_0105.jpg
https://s14.postimg.org/uv6o1z3lt/DSC_0107.jpg
https://s21.postimg.org/uanq23h13/diferencijal_mercedes_w123_200_d_slika_11116701.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tad si dobro prošao, ja ih jedva nalazim po 35-40€ bez poluosovina. Možeš iz njega napravit vitlo bez problema, samo moraš se poigrati sa prenosima, mada ursula ima kardan prek brzina tak da možeš složiti i direkt.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Moram prvo napraviti bubanj, a diferencijal i ako ne izdrži lako ubacim veći,Hoće li cijev vanjskog promjera 10 cm debljine stijenke 6 mm biti dosta jaka za bubanj , kroz nju bi išla osovina 30 mm 62 HRC površinski kaljena ? Najveći problem će mi biti izrezati dva kruga iz čelične ploče jer je debela 1.5 cm, a nemam autogeni aparat, jedino da nekome platim da mi to izreže ili da probam brusilicom
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koliko i kakve sajle misliš namotati? Ako ideš na kaj manjega, cca 40-50m, uzmi neku malo veću felgu, složi nešto slično kao za uduplavanje felgi, zašrafi na trubu s druge strane ubaci ležaj i po gasu. Možeš zavariti trkaće i dobiti 1-4 ili iskoristiti drugu trubu bez varenja za 1-2 i gore na nju složiti disk kočnicu i koristiti kao ukapčalicu, samo je pitanje koliko trkaći mogu izdržati!
56eedfc4db383db0b8efda0a45f0bfb0.jpg


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Bubanj bi trebal biti većeg promjera.
Ovo ti se ne isplati rezati ručno. Ili daj nekom da ti to izreže autogeno da šestarom ili robotom bilo autogeno ili plazmom.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zašto bi brusilicu zaboravio? Može se sa njom polako rezati u krug. Možda da upotrijebiš neku felgu za bubanj?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zašto bi brusilicu zaboravio? Može se sa njom polako rezati u krug. Možda da upotrijebiš neku felgu za bubanj?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Pogled na sliku i moju preporiku gore!
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Eee, ja sam sa srednjom brusilicom seko plocu 12 mm kad sam pravio dasku za vitlo. Imao sam ukupno preko 4000 mm rezova i trajalo je dosta dugo. Tako da nije bas za preporuku. Nije skupo secenje autogeno. Ovde kod mene bi za to naplatili 10 evra, a ipak nije to neka para. Mada dobra je ideja i felna, ali opet i ta felna kosta nesto.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Ma imam ja i većih cijevi fi 20 i 30 centimetara ali planiram spojiti diferencijal direkt na kardan pa onda preko brzina (ursus 355) namotavati sajlu, čini da je bolje manja cijev za bubanj zbog manje brzine namotavanja i manjeg opterećenja na diferencijal, sajlu bi stavio fi 10 mm jer ne planiram vući previše tereta, felgu imam staru od nekog ruskog džipa, lim je debel 8mm ali mi se to čini malo preveliko za bubanj , Trkači mogu jako puno izdržati jer su im zubi deblji i jači neko na tanjurastom zupčaniku, kawasaki0201 ovo ti je dobra ideja sa disk kočnicom . Na sve treba obratiti pažnju jer i kod zavarivanja trkača može doći do greške http://www.motifake.com/image/demot...ars-fail-demotivational-poster-1245610817.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš bi volio vidjeti to u radu , gdje bi s diskom prikočil drugu stranu pa preko trkača ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh