• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
I ja sam kupio neko home made vitlo, bez lamele, od vojnog kamiona kraza, sa kardanom i sajlom 14kom 70m 650e. Jeste opasno bez lamele ali je sporo i pazimo kako radimo. Uzeo ga najvise zbog krcenja nekih parcela na imanju pa mi i odgovara sto je sporo, za cupanje super, za sumu ga necu puno koristiti ali posluzice naravno.
6756115c7ee2d6d966b242c01c110d0f.jpg

95aba40bba63b85bd9c69336a7fc9d65.jpg


7fbbc20e853eea34612ab11c40bc5231.jpg



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

Prilozi

  • 20161014_150040.jpg
    20161014_150040.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 96
  • 20161015_112609.jpg
    20161015_112609.jpg
    42 KB · Pregleda: 92
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Taj sistem bubnja na točku sam nekada daaaavno vidio kao klinac , rađen je dalekovod i na taj način su navlačili one velike žice , neko debelo uže je namotavano na taj bubanj.
Davno to bješe...
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
Planiram slozit vitlo na traktor, znaci fiksno. Vise manje da sebe mogu izvuc no sluzit ce i za cupanje panjeva itd. Ne bavim se sumom osim za vlastite potrebe.... Za ugradit mi se najvise svida hidraulično vitlo ali frend mi kaze da je hidraulicno slabije od ostalih tipova. Pa me zanima savjet nekog iskusnijeg u tome... ima na ebayu hidraulicno vitlo 12t novo oko 5000-6000kn da li bi me to sluzilo bolje nego neko kucne izrade na kardan? Vitlo ce bit fiksno na traktoru a daska na hidraulik bi isla po potrebi.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Vitlo je jako onoliko kolika mu je vucna sila. Odnosno moze i hidraulicno da bude jace od nekog koje ima pogon preko kardana. Ne znam da li bas moras da kupis sa ebay-a? Ja sam vidjao jaka hidraulicna vitla od vojnog FAP kamiona za 400-500 evra. Od dodza sam vidjao i za manje pare, ali deluju slabije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Planiram slozit vitlo na traktor, znaci fiksno. Vise manje da sebe mogu izvuc no sluzit ce i za cupanje panjeva itd. Ne bavim se sumom osim za vlastite potrebe.... Za ugradit mi se najvise svida hidraulično vitlo ali frend mi kaze da je hidraulicno slabije od ostalih tipova. Pa me zanima savjet nekog iskusnijeg u tome... ima na ebayu hidraulicno vitlo 12t novo oko 5000-6000kn da li bi me to sluzilo bolje nego neko kucne izrade na kardan? Vitlo ce bit fiksno na traktoru a daska na hidraulik bi isla po potrebi.
ako može daj mi link ?

ako je vitlo hidraulično kako ga misliš pogoniti ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Cevo, ako misliš ugraditi takvo vitlo od iza na traktor i tako ići u šumu nećeš se previše usrećiti. To bi bilo više za eventualnu pomoć izvlačenja iz blata povremeno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
Vitlo je jako onoliko kolika mu je vucna sila. Odnosno moze i hidraulicno da bude jace od nekog koje ima pogon preko kardana. Ne znam da li bas moras da kupis sa ebay-a? Ja sam vidjao jaka hidraulicna vitla od vojnog FAP kamiona za 400-500 evra. Od dodza sam vidjao i za manje pare, ali deluju slabije.
Bas u susjedstvu ima jedno od zil kamiona pa cu pricekat dok majstor to slozi da vidim u radu. Cijena navodno 1800kn

ako može daj mi link ?
ako je vitlo hidraulično kako ga misliš pogoniti ?
http://www.ebay.com/itm/Hydraulic-w...641822?hash=item2cafb8249e:g:lP8AAOSwayZXjn5r
Pa koliko sam skuzio treba ga samo spojiti na izvod hidraulike ili t-komadom na izvod pumpe a vitlo ima svoj motor? Samo gledam sad detaljnije karakteristike... čini mi se sporo?

Cevo, ako misliš ugraditi takvo vitlo od iza na traktor i tako ići u šumu nećeš se previše usrećiti. To bi bilo više za eventualnu pomoć izvlačenja iz blata povremeno.
Najvise mi treba za izvlacenje samog sebe jer cu radit sa traktorom čiščenju zapuštenog imanja. Zemlja crnica mekana i po ljetu pod nogama, traktor 5tona bez prednje vuce a ja bi trebao radit kad god imam vremena neovisno o vremenskim prilikama. Pa se mislim osigurat na vrijeme jer me nece imat ko izvuc ako greznem a ne mogu ga ni ostavit na otvorenom prek noci dok dode pomoc zbog lopovske djelatnosti koja cvjeta u kraju... Posto se upustam u tu investiciju mislio sam da nebi bilo lose izvest ugradnju vitla da posluzi i za povuc neki trupac itd.
Za izvlacenje sebe bi najbolje odgovaralo napred? A onda nije prakticno za nista drugo. Nemam ni 15 radnih sati sa traktorom pa molim za razumijevanje :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to su vitla za samoizvlačenja , utovar auta na šlp lužbu itd ..sve preko toga nije za to

plus toga treba 50 litara protoka za oskudne performanse ,a to nemaš na običnom traktoru
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koji je to traktor, možda bi za samoizvlačenje bilo dobro ali za stalno vitlanje bi jako brzo odapelo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jel mislite da kamionska vitla generalno nisu dobra i da nisu za vitlanje drva ili samo za ova hidraulicna? Znam ljude koji rade sa kamionskim vitlima i dobra su im, a narocito su dobra za debela drva jer ne guse traktor.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Zavisi kolko radis ako za sebe svako valja,al pitanje bezbednosti je druga stvar nije samo u jacini.
Da nisu dobra nebi vukla kamion.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam mislio na ova hidraulična što se pretežno koriste za offroad. Imaju snage ali nisu dovoljno robusno napravljeni za česta maksimalna opterećenja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pitanje bezbednosti niko nije ni spomenuo u predhodnim postovima pa mi je jasno da o tome nije rec. Sad je Zoki pojasnio na sta se misli.
http://frame.goglasi.com/frame?eid=117802547&q=VITLO
Ovako nesto da uzme ako bas hoce hidraulicno. Vucna sila 9,5 t, nema traktora koji ne moze da izvuce.
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ovo je sila od vitla verovatno je sporo,ja sam imo sa sa puzom 1:30 da osedis dok dočekas da stigne drvo. Imo sam srecom varijantu pa tero na 1000 obrt.i prodato covek je zadovoljan hoce samo da ga malo ubrza.
Ako vreme dadne sutra sklapam novo pa proba.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Gledao sam slike onog tvog vitla, a i snimak.Stvarno dobro odradjeno i sporo. Ne znam sta ti je trebalo da mu stavljas reduktor? Mogo si lepo preko lancanika i milina i bilo bi jeftinije i lakse.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ma to je prvo vitlo,evoga sledece danas probano.
9MFxpqu.jpg
[/URL][/IMG]
17466523378405388163.jpg
[/URL][/IMG]
19003876703946635487.jpg
[/URL][/IMG]
06960413599508020382.jpg
[/URL][/IMG]
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
I ti si ga prekopiro orginal ja sam iz glave pravio. Nije li ti pobrzo ako je 10:45 odnos? Nalepnica ima de oces ja uzimam na vasaru u Rumi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh