• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
e..a sad poglej svoju skicu i svoj filmić ..i nabroji razliku koja odgovara odoka omjeru 3:1 , vjerojatno 4:1
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Se štima, tu je redukcija dodatno izvedena još preko lančanika, ali čovek ima velikoga medija i može tirat kardam prek brzina, znači ima mogučnost vrtnje kardana od cca 100 okretaja do 1000 okretaja. Imal sam ga pa znam kaj mu predlažem. Ovaj filmić gore je samo više kao primjer kak bi se dalo nekaj doma sklepati za sitne novce. Vidiš da čovek traži donekle korisno vitlo a da je što jeftinije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to kaj ima medija i brzine preko kardana nije isto jer reducija prije i poslje difa nije isti moment na difu pa tak i na kočnici , odnosno disku

druga stvar je , ako buš pogledal ovaj filmič
https://www.youtube.com/watch?v=mrYfmxqzdS0
koji je od istog autora vidio buš da je poluga na komadi pošteno produžena i da vuče drvce ..i to niz brijeg

ima još par sitnica ali sad nemam vremena

google meštri
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, sad si ti opet počel sa tim šemama "google meštri", čovek treba nekaj za kojeg trupca potegnuti i sebe eventualno i dajem mu neke smjernice kaj bi mogel napraviti sa onim čime raspolaže na dvorištu. Naj lakse bi bilo otvorit kesu i kupit nekvo za 5-6000kn. Daj i ti malo doprinesi temi i pomogni, nemoj sam prigovarati kak pop sa oltara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj da pripomognem kad vidiš da bi mu trebalo posuditi novce a to neču , kaj da mu kažem da napavi vitlo za čačkalice pa mi se poslje štuca mami .

Oprosti kaj kritiziram tvoju ideju , neču više .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja cijepam drva preko ladinog diffa sa sistemom jedne kočnice i traktor od 60ks može ugasiti sa 1000 o' motora preko sajle ručne kočnice. Nebi znao koliko puta će to moći ali za sada još radi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Malo sam pročital par postova u temi. Sve je to OK kaj bi svi mi hteli jeftinije prejti i napraviti si nekakvu "skalameriju" koja bi služila. I sam sam si takav, no .... Nije baš svaki put tak. Napravi se nekaj, služi donekle svrsi, a onda vrijeme počne rasiti svoje. Shvatiš da to nije baš tak kak bi trebalo biti. Pa dorade, pa prerade.... I na kraju te dojde ( ako ) par sto kuna jeftinije nego da kupiš gotovo i miran si. Ne znam čemu toliko kompliciranja oko nekakvih dodataka sa remenjem, diferencijalima, preračuinavanjima kad je to vitlo toliko jednostavna stvar. U cijeloj mudrosti su samo dva određena zupčanika ključni. Ostalo su nijanse....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
a kaj da pripomognem kad vidiš da bi mu trebalo posuditi novce a to neču , kaj da mu kažem da napavi vitlo za čačkalice pa mi se poslje štuca mami .

Oprosti kaj kritiziram tvoju ideju , neču više .
Nemam kaj opraštati, pa se ne svađamo, svaka kritika je dobrodošla i štima tvoja konstantacija da ovakvo vitlo ima puno nedostataka, ali..... Ja samo pokušavam iz onoga kaj je tu ponuđeno izvuć naj više kaj se može. Meni osobno se puno više sviđa čisto bubanj vitlo i u planu mi je takvo za ursulu napravit samo nikak da se uhvatim, a dijelovi su manje više na kupu. Opet i ono ima svoje neke prednosti i nedostatke, ali je isto izrada relativno jeftina.
https://www.youtube.com/watch?v=eJwHYyZc1OU


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po mom mišljenju su takva vitla jako opasna, ispravite me ako se varam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zoki, opasno se i na ženu spravljat gore, riskiraš infarkt, pa ipak ideš tim putem.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pa dobro, ako je stupanj opasnosti isti rizik je opravdan. Jesi li radio sa takvim ili sličnim vitlom ili sa originalom?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam nikad radil, malo po yubitou kaj sam gledal filmove, i po forumima iskustva drugih kaj sam pročital. S pravim nisam nikad radil, jedino kaj sam držal nosa pokraj traktora dok je vitlal sa krpanom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja ću ipak radije riskirati na ženi. Radio sam sa uniforestom i kad je veliki teret traktor se sav trese, ako negdje zablokira i ti si na velikom gasu hoćeš li svaki put uspjeti do kvačila.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da ..ipak sjediš na njemu , na vitlu si sastrane

to je sigurno dobra stvar imati na traktoru ..ne smeta rudu ..itd. za neke uvjete i potrebe vjerojatno praktičnije od svakog uniforesta ..treba samo znati granice
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Po mom mišljenju su takva vitla jako opasna, ispravite me ako se varam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Clan Aca OPEL ima takvo vitlo... Cini mi se da je skoro pisao tako da je prezivio sezonu... Kod mene je na Krpanu i zastitna mreza, pa kad je sajla pukla podizna poluga je vrisnula na Breni kao ledenica...

090420121077.jpg
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Moje vitlo jeste na traktoru i vitlam iz sedista, ali ima lamelu. Tako da je dosta sigurno i verujte ne bih ga sad menjao za nekog klasicnog uniforesta, tajfuna ili krpana. Mada ja uvek kazem da sve zavisi od coveka i njegovih potreba i shvatanja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ipak aca ima lamelu, ima i imt original dvotobošno vitlo iza sjedišta i posebnu dasku ali ima svaki doboš svoje kvačilo. U slučaju trzaja kad traktor poskoči samo pustiš komandu i stane dok bez kvačila moraš djrlovati na komandu da bi stao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh