• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je to, svatko tko ga ima kaže da je zmaj za šumu, šteta to držati u muzeju. Što bi mu trebao služiti ovaj uljni kompenzator na blatobranu

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Gdje ima za nabaviti one lančanike što koriste za vitla onaj veliki i mali jel to od nekog kombajna ili čega ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Koliko znam kombajn zmaj 780 nosi lančanike koji su interesantni za samogradnju vitla.
Opet bolji znallci neka potvrde.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Veliki lančanik ima na sebi zalijepljenu lamelu u originalu, možda bi se nabavilo pod dijelove za krpana.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Gledao sam Ima za krpana lančanik kao rezervni dio ali je malo skupo 1550 kn samo lančanik s zaljepljenom lamelom, kardanska osovina sa malim lančanikom 250 kn lanac 185 kn sve ukupno 1985 kn + konstrukcija + ležajevi + sajla + potrošni materijal, a rad da i ne računaš izađe skuplje nego novo vitlo, zato ja i kažem ako se može nešto skrpiti samo da namotava sajlu i da drži bar tri tone do maks 2500 kn, mogu ja kupiti gotovo vitlo, na kredit ili otići u minus na kartici, ali meni se to ne isplati jer ne radim toliko šume da bi mi se vitlo otplatilo godišnje sječem oko 70 metara drva s tim da mi kad je suvo vitlo uopće ne treba jer je teren pristupačan,
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Sve zavisi sta znas sam da uradis,ja sam npr nabavio lamelu za 5e i sam zanitovo sa nitnama, lancanik 50 zuba colovni 80e. A da ti zalepe lamelu je 30e skupljei druge gluposti. Vecinu stvari radim na strugu,dok to nisam imo sve to kosta podebelo. I ima lepog posla osim ako kupis sve gotovo pa samo da varis.
Npr. Dok sa trazio lancanik od 62 zuba cene idu do 250e pa sam nasao na kraju za 100.
Dobro razgledaj prvo kolko te izadju cene.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Gledao sam Ima za krpana lančanik kao rezervni dio ali je malo skupo 1550 kn samo lančanik s zaljepljenom lamelom, kardanska osovina sa malim lančanikom 250 kn lanac 185 kn sve ukupno 1985 kn + konstrukcija + ležajevi + sajla + potrošni materijal, a rad da i ne računaš izađe skuplje nego novo vitlo, zato ja i kažem ako se može nešto skrpiti samo da namotava sajlu i da drži bar tri tone do maks 2500 kn, mogu ja kupiti gotovo vitlo, na kredit ili otići u minus na kartici, ali meni se to ne isplati jer ne radim toliko šume da bi mi se vitlo otplatilo godišnje sječem oko 70 metara drva s tim da mi kad je suvo vitlo uopće ne treba jer je teren pristupačan,

Kaj se tiče Krpanovih rezervnih dijelova ja sam ih naručio direktno iz tvornice, čovjek mi je donio u Gudovac na sajam i sve 30 posto jeftinije od Auto Horvata, znači, veliki zupčanik za 5t sa ležajevima i lamelom, mali zupč sa ležajevima, lanac, osovina, bubanj sa lež., sistem uključivanja, kočnica kompl, sve skupa 450 eura
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Tu bi se mogli iskoristiti i lančanici od starijih samoutovarnih prikolica koje imaju pogon preše preko lančanika. A za 450 e se može kupiti prikolica iz koje se naprevi čeza i još ostane materijala za vitlo
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Tu bi se mogli iskoristiti i lančanici od starijih samoutovarnih prikolica koje imaju pogon preše preko lančanika. A za 450 e se može kupiti prikolica iz koje se naprevi čeza i još ostane materijala za vitlo

Imaš slike tih zupčanika i prikolica, daj da vidim
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Možeš iskoristiti nešto ovakvo
images

ili ovakvo
images
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Moje mišljenje je da je uz današnje cjene gotovih prizvoda cjena samogradnje gotovo neisplativa,ima iznimaka ali barem na tržištu HR mislim da je nikakva,to je moje misljenje nemora biti da sam u pravu,ali mislim da nisam ni daleko od istine.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Dal je isplativo ako sam ja svoje vitlo uradio za 600e sa sajlom,a takvo da kupim je preko 1200e.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Homemade vitlo prodato,stigo mali tajfun pa rasturen stavljene nove lamele i ofarbano.
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako to da si išao na ovaj sistem sa dva lanca !? Zbog veće vučne sile, ili ti je jednostavno tako konstruktivno rješenje bilo ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh