• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
matrix123456 kaže:
pa to mu je posao da pribavi drva i da se zaradi koja para :mrgreen:
nema zaljenja ako moze vozi,tegli,a bogami za svoju velicinu i snagu odlicno vuce, vise vuce nego neki imt-eovi,samo zamisli kako vuce tv 732

matrx123456 upravo tako potpisuje tvoje riječi :!: .
Povuče više nego jedan IMT 533, 539 i naravno nema podizanja prednjeg kraja :lol: !
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sta je tu smijesno

ja nisam rekao da ce on uvijek povuci vise nego imt
nego sam rekao da ce moj traktor izvuci trupac uz neku stranu gdje imt bez prednje vuce nemoze i da izadje prazan,ziva istina narode,ne bih to govorio ovako da nisam vozio imt i mog tv,sa svojim tv sam bez lanaca izvukao trupac naravno ne pretjerano veliki ali ga je izvuko, dok je imt slajdrao prazan nije mogao da izadje iako su mu bile dobre gume,pa sam mora da nabijam lance,znaci,normalno da imt vuce vise po blagim usponima i medjama i po ravni vise od tv,ali za neke velike strane kao sto su meni danas bile imt bez prednje vuce nije,pa nije dzaba tv bio najtrazeniji traktor u brdovitim krajevima,jer on ima karakteristike sumskog tegljaca,zato ima izglob, i dok se u imt dize prednji kraj.kod mene se dize samo jedan tocak.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
matrix123456 kaže:
sta je tu smijesno

matrix123456 sve je točno što si napisao!
A odgovor je na tvoje pitanje što je smješno sljedeći:
smijem se tomu kad se sjetim kad je jedan čovjek u selu pravio budalo od mene kako TV ne može povući trupac u šumi da se bude prije sam zakopao nego ga izvukao.
Prvo je on zakopča sa svojim 539 i počinje vuči, dogodilo se sljedeće prednji kraj mu se podigao za dobrih 0,5m i dosta su kopali zadnji kotači, a kasnije sam ja zakopčao sličan trupac i vukao ga u još veće brdo i moj TV je išao kao od šale bez ikakvog propinjanja i kopanja. Dakle smijao sam se kao se IMT diže sa običnim jednim trupcem!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ooo pa nismo se razumjeli,izvinjenje od mene

potpuno se slazem sa tobom pa sta reci kada imt 539 dize grabilica sa 4 sunca tezine 160kg,oni su u sumi skoro pa beskorisni,da nisu poceli masovno da kupuju ova vitla nidkole ni bi sa njima u sumi,i to zakace trupac popuste sajelu navuku trupac opet popsuste sajelu pa opet isto u sred ravni gdje ja taj isti komad vucem sa svijim traktorom,jes sad da su oni jaci ali bez dobrih tegova naprijed su beskorisni u sumi,e sad prednost imt je u oranju,u vuci prikolice po ravnom,i slicno,kad bih uzimao veci traktor uzeo bih duplaka jer traktor koji nema prednju vucu nije za nase brdovite krajeve.

pozdrav matrix
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
matrix123456 kaže:
ooo pa nismo se razumjeli,izvinjenje od mene

potpuno se slazem sa tobom pa sta reci kada imt 539 dize grabilica sa 4 sunca tezine 160kg,oni su u sumi skoro pa beskorisni,da nisu poceli masovno da kupuju ova vitla nidkole ni bi sa njima u sumi,i to zakace trupac popuste sajelu navuku trupac opet popsuste sajelu pa opet isto u sred ravni gdje ja taj isti komad vucem sa svijim traktorom,jes sad da su oni jaci ali bez dobrih tegova naprijed su beskorisni u sumi,e sad prednost imt je u oranju,u vuci prikolice po ravnom,i slicno,kad bih uzimao veci traktor uzeo bih duplaka jer traktor koji nema prednju vucu nije za nase brdovite krajeve.

pozdrav matrix

matrix nema potrebe za isprikom.

Možda sam se i ja malo u prvom postu krivo izrazio, tj. polovično sam napisao.

Ali tko nije nikad vozio i radio sa TV i IMT 533 ili 539 ne zna o čemu mi pričamo.
Isto kao što i ti veliš i ja sam radio na oba traktora i svoj TV ne bi dao ni za tri IMT 539.

Što se tiče u oranju je IMT nešto brži o odnosu na TV, ali ja sa svojim TV 730 orem sa jednoobraznim 12" plugom u brdo,
dok IMT ne može jer se isto diže prednji kraj, a i po prilici vučem istu prikolicu, ali o oranju i vuči prikolice ne bi previše u ovoj temi da ne izlazimo dublje van teme.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
tv 700 serije su odlicni traktori za sumu jos samo mu fali vitlo i deri,am bio bi nezaustavljiv traktor.jedan moj komsija ima imt 542,i jednom prilikom je zakacijo bukvu 8,i cimo se on sa njom ali dzaba dize se prednji kraj i onda proslajdra ukopa se i gotovo kraj,tad je i sam rekao da je za ovo bolji tomo vinkovic kad je vidio da covjek izvlaci sa svojim 732 vecu bukvu od njegove bez problema cak mu se nije ni tocak digao,pa evo gledaj jednu stvar,kod nas u sumarstvu imaj u dva lkt od 81 ks,i imaju imt od 85 ks koliko vec, i sta mislis koji vise vuce,pa naravno teglajc jer su njemu uvijek 3 tocka na zemlji a ovome kad zakaci turu dva,e sad da ne ispadne da je imt los traktor,ne naprotiv je odlicna masina,ali sve je namjenjeno za posebnu namjenu..............................................

no udalji smo se mi od teme,kako to da to vitlo krpan ima tako malu redukciju, ispravite me ako grjesim sto je veca redukcija to je lakse traktoru :?:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
matrix123456 kaže:
tv 700 serije su odlicni traktori za sumu jos samo mu fali vitlo i deri,am bio bi nezaustavljiv traktor.
no udalji smo se mi od teme,kako to da to vitlo krpan ima tako malu redukciju, ispravite me ako grjesim sto je veca redukcija to je lakse traktoru :?:

Da moj TV 730s ima 1200 kg, koliko imaju IMT 533. 539 ne bi znao kao ni raspored težine dok je kod TV 70-30 u korist prednje osovine i koliko je još motor naprijed ispred korača, ima zglob što si već i ti spomenuo.
Nema ja vitlo, nemam mi zasad ne treba sve izvučem sa sajlom.
Naravno da nije ni IMT loš samo nije baš za taj posao.

A što se tiče ove redukcije tu si upravu što je veća i traktoru je lakše.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
imt 533 ima 1516 a 539 1630kg,odnos tezine neznam ali sigurno je veci odnos na zadnju nego na prednju osovinu,ma nisu dzaba konstruktori osmislili taj zglob,to daje veliku prednost traktoru,e sad neznam nikoga kod mene koje stavio vitlo na 730,ali mislim da bi radilo odlicno e sad da li bi ga razdizalo to neznam,mozda zna majstor savo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
5:1 :shock: malo jebote :scratch to ima da pici ko metak
pici ako daš gas ..treba racunati da je promjer bubnja jako mali ..tj. pocinje sa cca ( jbg nisam izmjerio) 100 i kusur (max120) i završava sa max fi 200
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Decki, malo ste podcijenili 533-539...
Puno toga ovisi i o iskustvu vozača, kako se postavit, krenut, kojom brzinom, kuda... Mi neidemo s ursusom u sumu ako je suho, mali IMT čuda radi ako se zna s njim, i nema silovanja, šuma traži pažnju, polako, 2 puta razlisli prije nego kreneš...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
hmmm ne bih se slozio da TV ne valja za sumu (iako ga licno ne volim) valja on itekako za sumu koja je u strani samo nije za neke velike operacije , kako petar rece 2x ramisli pa onda gas
recimo ja sa vladimirecom imam osjecaj da mogu tomicu provuci kroz najvece blato sa sve njegovim teretom , ali po suvom i strani ne bih se s'njime poredio nono :roll:

ali ipak i dalje mi to 5:1 zvuci malo previse , mnogo je to opterecenja na kardan i mjenjac

a sto se tice razdizanja TV prilikom cekrkanja ne bih rekao da ce ga lako dizati zbog njegove duzine (tomine) a i zbog toga sto je glavat , ima vise opterecenja na prednju osovin , a i njegova visina ide ka tome u korist
mislim nemozes ti sada ocekivati da njime cekrkas neke nenormalne terete , ipak je on mali za to

ima dosta HOLDER traktora koji su opremljeni vitlima a slicne su konstrukcije kao tomo pa bi mozda nesto moglo od njih da se prepise
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj sam trupac od hrasta vukao sa TV-731 po ravnini, onda malo uzbrdo (ali bilo je malo zajebancije) ali kako vidite tu se odkotalijo izpod puta i to je bijo kraj. Inače dobro vuče a kad mu stavim lance još je puno bolji. :mrgreen:

ZmjtRiR1jzIlek2P.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma i treba umijece za tv,

firemanpter,ala vuce tvejac,ma to su prave masine za sumu e da ima jos bar 10-ak konja vise bio bi nezaustavljiv
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Za njegovu veličinu dobro ide. Neznam koliko mu fale konji, može se njemu pomoči pa stavit u nižu brzinu, onda ne odustane. Da bi povukao još veči trupac, treba mu stavit još utegova, da se bolje drži na tlo :mrgreen: Ja sam mu stavijo još, ali na kotače, to mislim da je najbolje jer trpe samo gume. Imam utegova na njemu od 250 kg :lol:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
u ovog traktora kao sto je moj,on sto drugom sporom izvuce izvuko je,tu je najaci.
tegovi su dobra stvar samo neznam da li trpi diferncijal,ma imam i ja 210kg na svom,kad nemoze da izvuce,razdize se,ja i cale mu sjednemo naprjed na haubu,kad ga pritisnemo naprijed vuce ko lud :mrgreen: ,sta ce mi boli tegovi :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma ne trpi tolko diferencijal zbog tih utegova, možda malo trpi ali kolko trpi diferencijal kad mu kopčaš neku težku prikolicu. Mene ti utegovi i dif. ne brine. Ako je zdrav onda izdrži bez problema, ako ima neku bolest onda ode prije ili kasnije.
Otišli smo sad daleko od teme :scratch
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Ej momci evome opet nije me bilo duze vreme na forumu pa vas tako sve pozdravljam i zelim vam puno zdravlja i srece.nestobih vas zamolio ako biste hteli da se ukljucite u ovu temu naime hteo bih da napravim neko vitlo za mog tomicu[730] imam neku sumu po nekim jarugama pa bih hteo to izvlaciti.Nesto sam citao po forumima i neko je spominjao menjac nekog auta sa prednjom vucom.Ja imam neki rucni cekrk sa bubnjem[sutra cu ga uslikati] to je ranije korisceno za podizanje stubova za struju.Da skratim ako neko zna nesto o ovome neka slika ili crtez bio bih zahvalan.Vidimo se sutra sa slikama inace ovaj cekr se zove VINDA mozda neko zna o cemu se radi.POZDRAV
 

Najnoviji postovi

Na vrh