• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made vitla za šumu

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
imaš li u ponudi možda dvodobošno fiksno vitlo kao ono pucarevo bnt 2x5 ili 2x6 tona? to ti je kopija iglanda... ja baš takvo namjeravam kupovati...

pozdrav nemam to vitlo izradjujem jos dobru kopiju krpana 5 poboljsanu verziju a ako nije problem koja je cijena tog ceskog vitla cisto informativno jer sam ja ova prodavao u prosjeku 2500 eura
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
a koja ti je brzina sajle ?
hoćeš li imati dovoljno ''hrane'' od tog zetora , mislim na litražu pumpe
Brzinu nisam mjerio, budem još to izmjerio, ali ne radi mi sat za okretaje na traktoru tako da ne mogu dati točnu brzinu na nekim određenim okretajima.
Pumpa je ako se ne varam 16ccm i ide do 135 bara, ali jednog dana mislim staviti na vitlo pumpu i razvodnik, ali jednog dana sada nema love.
traktor i nema nekakvu vecu kolicinu ulja niti hladnjak ulja
U njemu je 30l ulja, naravno nešto grije hidromotor, nešto traktor, ali opet vitlo je za moje potrebe tako da mislim da je dovoljno.

Evo kako to sada izgleda
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ajd sti u šumu čim prije da vidimo rezultate.
Zakači koju slikicu il možda čak i video.
Pa da nesetane sva skeptika :drinkers::drinkers::drinkers::drinkers:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
pozdrav nemam to vitlo izradjujem jos dobru kopiju krpana 5 poboljsanu verziju a ako nije problem koja je cijena tog ceskog vitla cisto informativno jer sam ja ova prodavao u prosjeku 2500 eura

cijena onog vitla je 1000 eura...vrijedi to vitlo i više ako usporedimo cijene krpana, tajfuna, karasa, zente itd... al jbg kriza je pa su sve cijene sribane na minimalac...

vraćam se na vitlo od mrcine...
kao što sam i ranije rekao, vitlu i radu skidam kapu ako ćeš godišnje s njim izvući količine za osobne potrebe....
ali ako misliš svakodnevno koristiti to vitlo i isključivo s njim prehranjivati svoju obitelj...i najmanja sitnica, problem i nedostatak će te koštati prije svega živaca, a zatim bezpotrebno utrošenog vremena, bolova u leđima itd....ALI TO SU SVE ČARI IMPROVIZACIJE....
...zato sam i ranije rekao da me od loših improvizacija samo bole leđa, jer ja s plodovima šume prehranjujem svoju obitelj pa me svaka improvizacija koštala duplo vremena i novaca...
 
Posljednje uređivanje:

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
ali ako misliš svakodnevno koristiti to vitlo i isključivo s njim prehranjivati svoju obitelj...i najmanja sitnica, problem i nedostatak će te koštati prije svega živaca, a zatim bezpotrebno utrošenog vremena, bolova u leđima
Ne mislim s njim prehranjivati obitelj nego samo grijati :p
To je samo za mojih 30-40m godišnje, a i to većinom tanje rušim jer debeloga nema, i ako se slučajno nađe kakvih 10-20m uslužno kroz godinu meni je dosta.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Ne mislim s njim prehranjivati obitelj nego samo grijati :p
To je samo za mojih 30-40m godišnje, a i to većinom tanje rušim jer debeloga nema, i ako se slučajno nađe kakvih 10-20m uslužno kroz godinu meni je dosta.

onda je vitlo na mjestu i u te svrhe ćeš se pomoći s njim, a vrh sreće i zadovoljstva ćeš doživjeti kad budeš navrh drage usidrio svoj traktor i iz dna izvlačio trupce bez boli u leđima...to će biti kruna tvojeg home made uradka...
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Išao sam isprobati danas to moje čudo od vitla.
Pumpa na traktoru je slaba, po mojoj nekoj procjeni rekao bih je snaga vitla nekih 2-2,5t. To je malo ali trenutno je za moje potrebe dosta, a do kraja godine možda stavim pumpu i razvodnik na njega.
Potegnuo sam neko suho stablo promjera oko 25cm

Evo kako izgleda vitlo sa stražnje strane

Maloprije sam namontiral gore i nosače motorki





Trebam nabaviti manometar pa da vidim na koliko je namješteni sigurnosni u traktoru. Ako napravim zaseban hidro krug mislim da će to biti prava mrcina od vitla :supz:.
Stavil sam na njega 50m 10ke, možda je nešto i duža, još toliko ide gore. Slagalica sajle radi super, jedini problem je da mi uvijek netko potegne više sajle van nego treba i onda mi na prazno namota i zna se sajla skrižati. Trebal bi se svaki put s traktorom malo pomaknuti naprijed i našpanati sajlu i onda bi bilo super.
Po mojoj procjeni to je PROFI HOBI vitlo :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Išao sam isprobati danas to moje čudo od vitla.
Pumpa na traktoru je slaba, po mojoj nekoj procjeni rekao bih je snaga vitla nekih 2-2,5t. To je malo ali trenutno je za moje potrebe dosta, a do kraja godine možda stavim pumpu i razvodnik na njega.
Potegnuo sam neko suho stablo promjera oko 25cm

Trebam nabaviti manometar pa da vidim na koliko je namješteni sigurnosni u traktoru. Ako napravim zaseban hidro krug mislim da će to biti prava mrcina od vitla :supz:.
Stavil sam na njega 50m 10ke, možda je nešto i duža, još toliko ide gore. Slagalica sajle radi super, jedini problem je da mi uvijek netko potegne više sajle van nego treba i onda mi na prazno namota i zna se sajla skrižati. Trebal bi se svaki put s traktorom malo pomaknuti naprijed i našpanati sajlu i onda bi bilo super.
Po mojoj procjeni to je PROFI HOBI vitlo :D

Vce sam pisao da je jednostavnije da ides na pogon kradanom, umjsto hodromotora tu zakacis karadn, i nema boljeg rjesenja a jeftinijeg.
Evo jedno za 100 EURA, ima i slagac sjale

http://www.pik.ba/artikal/1403357/vitlo-/
 
Posljednje uređivanje:

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
kakvo je to, PROFI-HOBI vitlo?????????
Samo se zajebavam!
Vce sam pisao da je jednostavnije da ides na pogon kradanom, umjsto hodromotora tu zakacis karadn, i nema boljeg rjesenja a jeftinijeg.
Evo jedno za 100 EURA, ima i slagac sjale
Ovoga sam već prekjučer vidio, cijena je odlična, ali što mi znači kad mi ne odgovara lokacija.
Da, pogon kardanom je najjednostavniji, ali s hidromotorom imam zaštitu od preopterećenja, kad ne može povući jednostavno stane :D
Zadovoljan sam ja s njim, a ionak ću još složiti ono pokojno vitlo pa ak mi bude trebalo da imam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Lako ces ti zastiti od preopterecenja, posltoje razni nacini, spoijka na kardanu, sigurnosni vijak, nebih te ubjedjivao, ali milsim da ces na kraju odustati od hidraulike.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Postoji li način da to vitlo "dođe" u hrvatsku, npr; Zagreb, Karlovac, Ogulin , Slunj , bilo koji grad odgovarao bi , ?

predlažem ti da dogovoriš s nekim od vozača autobusa koji prometuje na toj liniji, predaš mu pare i dogovoriš sa jaranom u kiseljaku da ga pošalje po dogovorenoj autobusnoj liniji...to ti je najjeftiniji način, a carinik ako vidi tu hrpu gvožđa neće praviti probleme pogotovo ako putuje autobusom...
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
Evo kako izgleda vitlo kopija krpan 5 koji ja izradjujem:

Jos nekoliko slika:
 

Prilozi

  • P1010189.jpg
    P1010189.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 1,427
  • P1010190.jpg
    P1010190.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 1,104
  • P1010191.jpg
    P1010191.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 866
  • P1010192.jpg
    P1010192.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 1,881
  • P1010193.jpg
    P1010193.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 1,310
  • P1010194.jpg
    P1010194.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 1,916
  • P1010195.jpg
    P1010195.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 909
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
dsc0645.jpg


Bok, kaj mislislite da bi bil ta reduktor ok, mislim da ne pukne.
Je od sip samoutovarne prikolice
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
jel netko montirao vitlo za terence na traktor, one šta idu na 12 V upravo gledam nekog na njuškalu čovjek tvrdi da sa 30 m vuče 6 T i nije punu novaca, 3000 kn, montirao bi ga na prednji kraj a aslužio bi mi i za izvući manji trupac a i pomoć ako na traktor zapne u blatu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
jel netko montirao vitlo za terence na traktor, one šta idu na 12 V upravo gledam nekog na njuškalu čovjek tvrdi da sa 30 m vuče 6 T i nije punu novaca, 3000 kn, montirao bi ga na prednji kraj a aslužio bi mi i za izvući manji trupac a i pomoć ako na traktor zapne u blatu

Samo dodatak razmišljanju ,
Svaki auto koji ima vitlo MORA ići ponovo na atest da bi mogao proći na tehnićkom pregledu , a to vrijedi i za traktore , ako je montiran čvrstom vezom :finga::finga: :finga: , a ne kao priključakk :vragek:
 
Z

zarkooo

Guest
Hidromotor

Pitanje za strucnjake?
Da li hidraulicna pumpa moze da radi kao hidromotor? Ako se na izlaz pumpe dovede ulje pod pritiskom. Konkretno radi se o pumpi VICKERS V20, size 9. Iz agregata imam 50l/min i 200 bar.
Ako ne moze, zasto?
Pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh