• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hoteline i ostale bajke

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi prijatelju,ne sanjam ja o Jugi,moji snovi su veci,mnogo veci.Sanjam Panslaveniju,od Portugala do Japana i to ne krijem,pa nisam pingvin da skrivam svoja uvjerenja,uvijek govorim hrabro,glasno i jasno.
Ne bojte se,nebu to nikakva diktatura poput EU,NAT-a,pa zar ne osjecate da smo svi mi povezani,zar ne naslucujete Plandemijin cilj,to je BUDJENJE.
Svi imate izbor kroz SLOBODNU VOLJU.
ZJ,vjerujem da su i tvoje zelje na tome tragu ali te jos uvijek muci sumnja. 👨‍🌾
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Najviše se bojim "demokracije", bila to ruska, bila to američka.
Kolege ZJ, ne voziš valjda trula jajca u Dalmaciju? (mislim na jajca od peradi) :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
...ZJ,vjerujem da su i tvoje zelje na tome tragu ali te jos uvijek muci sumnja. 👨‍🌾
Ne muči me sumnja...već višenacionalne države uvijek završavaju internom hegemonijom, tako da se bojim da i nema neke razlike između globalizacije i tvoje ideje ;)

Najviše se bojim "demokracije", bila to ruska, bila to američka.
Pa imamo ju ("američku")

Kolege ZJ, ne voziš valjda trula jajca u Dalmaciju? (mislim na jajca od peradi) :unsure:
Ne, samo svoja trula jajca (s malo mozga) za kajganu :hahah:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Vi koji vjerujete u te koje kakve "coprije" imam i ja mali današnji dokaz da te vremenske prilike zaista stvaraju koje kakve neprilike:
Bilo je za ručkom "ovak"
IMG_20220128_140456.jpg
Granulo je sunce i vani lijepo
Screenshot_20220128_141351_com.huawei.android.totemweather.jpg
Ali u kupici se vide grde posljedice
IMG_20220128_141219.jpg
I onda oni pišu teorije da globalno zatopljenje rezultira povečanjem vodostaja, ali sveca mu zakaj rezultira smanjenjem vinostaja 🙃🤓🍷😂 ja to ne razmem.
Vani je kao lijepo, a pri kokošima i racama je nastalo blato, v kupici je jako opal nivo vina i 'ko to more razmeti 🤔😏🙃💥
Idem dalje, imam još nekakve "pametne aktivnosti" , nejdem plesati za snijeg 😂, joj i čekičar bi več valjda trebalo vgasiti, sigurno dela na prazno 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Piše da u četvrtak dolaze prva dva helikoptera, lijepo jako lijepo. (y)👌

Ali piše i ovo:
copy paste: Iako je odluku o nabavi Vlada donijela još u mandatu bivšeg ministra Damira Krstičevića još nisu počeli radovi na izgradnji hangara u Lučkom, gdje bi trebali biti smješteni. Tek su nedavno odabrani izvođači. završetak copy paste.
Da li nas itko više u Svijetu doživljava ozbiljno :unsure: :mad::cry:

Ovo je članak:

Naručili su nedavno i francuske avione, čini mi se da baš bude zanimljivo kada bude trebalo "ekipirati ekipe" aviomehaničara, oružara, elektroničara. Nije dovoljno kupiti kante koje lete, kako god lijepe bile, pilote još i budu školovali, ali prateče ekipe, kao i hangare, radionice e tu bude posebno veselo.

Nekada su u Zagreb dolazili na vojni remont avioni iz drugih država svijeta, a mi sada "cvilimo" dok pušta lajtung za hidrauliku helikoptera. Gdje nam je nestala ta profesija, tih majstora, zašto je marginalizirana?
PS
Danas poslije podne sam bio na sprovodu ocu od kolege električara s posla. Uz put pitam kolege, da li je zaposlen koji novi, mladi kolega? Rekli su mi da je prije desetak dana došao jedan mladi električar i da je nakon 3 dana dao otkaz. Samo je rekao da on ne može raditi taj posao, da je za njega to suviše komplicirano. U pitanje je održavanje industrijskog pogona više od stotinjak strojeva, te nekoliko automatiziranih i robotiziranih linija, s desecima strojeva za obradu metala, od CNC tehnologije, pa do klasike... Nema te srednje škole niti fakulteta koja te bude pripremila za fajt s problemima intenzivne proizvodnje na najkompliciranijim strojevima. Mora se godinama raditi uz iskusne majstore, peči znanje i vještine...
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Piše da u četvrtak dolaze prva dva helikoptera, lijepo jako lijepo. (y)👌

Ali piše i ovo:
copy paste: Iako je odluku o nabavi Vlada donijela još u mandatu bivšeg ministra Damira Krstičevića još nisu počeli radovi na izgradnji hangara u Lučkom, gdje bi trebali biti smješteni. Tek su nedavno odabrani izvođači. završetak copy paste.
Da li nas itko više u Svijetu doživljava ozbiljno :unsure: :mad::cry:

Ovo je članak:

Naručili su nedavno i francuske avione, čini mi se da baš bude zanimljivo kada bude trebalo "ekipirati ekipe" aviomehaničara, oružara, elektroničara. Nije dovoljno kupiti kante koje lete, kako god lijepe bile, pilote još i budu školovali, ali prateče ekipe, kao i hangare, radionice e tu bude posebno veselo.

Nekada su u Zagreb dolazili na vojni remont avioni iz drugih država svijeta, a mi sada "cvilimo" dok pušta lajtung za hidrauliku helikoptera. Gdje nam je nestala ta profesija, tih majstora, zašto je marginalizirana?
PS
Danas poslije podne sam bio na sprovodu ocu od kolege električara s posla. Uz put pitam kolege, da li je zaposlen koji novi, mladi kolega? Rekli su mi da je prije desetak dana došao jedan mladi električar i da je nakon 3 dana dao otkaz. Samo je rekao da on ne može raditi taj posao, da je za njega to suviše komplicirano. U pitanje je održavanje industrijskog pogona više od stotinjak strojeva, te nekoliko automatiziranih i robotiziranih linija, s desecima strojeva za obradu metala, od CNC tehnologije, pa do klasike... Nema te srednje škole niti fakulteta koja te bude pripremila za fajt s problemima intenzivne proizvodnje na najkompliciranijim strojevima. Mora se godinama raditi uz iskusne majstore, peči znanje i vještine...
I u čemu je problem što se hangara tiče?
Prva dva aviona će biti isporučena tokom 2024.
Sada je prvi dan veljače 2022.
A ima i mjesta di su bili Milanovićevi u staro željezo remontirani MIG - ov,i njih šest koji nakon remonta nisu niti poletjeli - sjećamo se mi sa malo stabilnijim sjećanjem remonta MIG - ova u vrijeme Milanovića

Nisi popratio kada je bilo vrijeme za ubrati informaciju. :)
U nabavnu cijenu aviona ulazi i obuka naših aviomehaničara i ostale struke potrebne za održavanje aviona u Francuskoj. Obuka naših pilota na avionima. Obuka svega što treba i svakoga koga treba. Zato i je iskrsla medijski formirana "afera" o pdv - u. Na rabljene avione pdv - a nema, ali se plaća pdv na novu bojnu dogradnju na njima, oružje koje će stići sa njima, i sve ostlo tipa obuke pilota, mehaničara i sličnih profila ppotrebnih za održavanje i servisiranja kupljene tehnike.
A za hangare nemaj brige - sve bude na vrijeme pod krovom. :)

Ali da naša hrvatska inženjerska stručnost nije dorasla europsk i svijetskoj, činjenica je.
Zato napredne firme uzimaju i educiraju svoju radnu snagu - od plehmajstora do električara, elektroničara ili IT stručnjaka. I zato plaće rastu - poslodavcu je postalo važno obučiti i obučenog zaposlenika zadržati.

Iako nisam u svijetu rada, raduje me izjava međimurskog vlasnika Tehnixa u božićnom razgovoru sa novinarom, gospodina Đure, da mu je cilj u sledećih godinu dana u svojim proizvodnim pogonima povećati plaće na prosjek 1500 eura.

Evo, odmah informacija za one koji je trebaju ili imaju nekoga kome će dobro doći - Tehnix trenutno gradi tri nova proizvodna pogona u slopu firme koji će biti ove godine završeni i uzimati će stotine novih zaposlenika. Za one iz dalekih županija ili van Hrvatske Tehnix ima izgrađene stanove sa tri obroka dnevno koje im kuhaju Tehnixove kuharice.

Nadam se da će ovaj link nekome tko želi bolje radno mjesto pomoći:

Novogodišnji razgovor: Đuro Horvat i Tehnix – godine iznimnog rasta i uspjeha, moralni kapitalizam, 100 milijuna eura

Od velikog je značaja za ovaj kraj naša politika zapošljavanja lokalnog stanovništva, odnedavno i žena i čitavih obitelji. Tehnixov cilj da prosječna plaća uskoro bude 1500 eura, govori sam za sebe – sve.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
A preskočila si hangare za ove sad helikoptere.
I daj bože da se te tvoje tvrdnje obistine, ali ja sam malo previše skeptičan.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Helikoptere?
Ko i sa MIG - ovima - izbace starudiju kojha ne leti i parkiraju ove koji su došli. :)

Skepticizam se najbolje liječi informacijom sa pravoga mjesta - na izvoru i iz ustiju izvornog govornika.
Sve ostalo su modificirane nadogradnje i izobličavanja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Svaka čast Tehnixu ali to je više priča…Gospon Đuro nije rekel za kolko sati 1500€… Nije sigurno za 168 ili 176. U tom poslu sam i slušam takve priće već godinama i nije to baš kak oni govore… U Međimurju ima puno boljih firmi samo kaj se gazde ne eksponiraju toliko medijski…
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Sreča moja da sam nedovoljno informiran, jer da sam dobro informiran bi možda ponorel od istine.
Kolegice, daj bože da Naši bar nekaj naprave donekle dobro.
I da Francuzi su se Ugovorom obavezali odškolovati nekoliko "instruktora" za održavanje aviona. Ma, stajem.
Ne moraš grčevito braniti neobranjivo, opusti se i uživaj 😏🥂.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
I u čemu je problem što se hangara tiče?
Prva dva aviona će biti isporučena tokom 2024.
Sada je prvi dan veljače 2022.
A ima i mjesta di su bili Milanovićevi u staro željezo remontirani MIG - ov,i njih šest koji nakon remonta nisu niti poletjeli - sjećamo se mi sa malo stabilnijim sjećanjem remonta MIG - ova u vrijeme Milanovića

Nisi popratio kada je bilo vrijeme za ubrati informaciju. :)
U nabavnu cijenu aviona ulazi i obuka naših aviomehaničara i ostale struke potrebne za održavanje aviona u Francuskoj. Obuka naših pilota na avionima. Obuka svega što treba i svakoga koga treba. Zato i je iskrsla medijski formirana "afera" o pdv - u. Na rabljene avione pdv - a nema, ali se plaća pdv na novu bojnu dogradnju na njima, oružje koje će stići sa njima, i sve ostlo tipa obuke pilota, mehaničara i sličnih profila ppotrebnih za održavanje i servisiranja kupljene tehnike.
A za hangare nemaj brige - sve bude na vrijeme pod krovom. :)

Ali da naša hrvatska inženjerska stručnost nije dorasla europsk i svijetskoj, činjenica je.
Zato napredne firme uzimaju i educiraju svoju radnu snagu - od plehmajstora do električara, elektroničara ili IT stručnjaka. I zato plaće rastu - poslodavcu je postalo važno obučiti i obučenog zaposlenika zadržati.

Iako nisam u svijetu rada, raduje me izjava međimurskog vlasnika Tehnixa u božićnom razgovoru sa novinarom, gospodina Đure, da mu je cilj u sledećih godinu dana u svojim proizvodnim pogonima povećati plaće na prosjek 1500 eura.

Evo, odmah informacija za one koji je trebaju ili imaju nekoga kome će dobro doći - Tehnix trenutno gradi tri nova proizvodna pogona u slopu firme koji će biti ove godine završeni i uzimati će stotine novih zaposlenika. Za one iz dalekih županija ili van Hrvatske Tehnix ima izgrađene stanove sa tri obroka dnevno koje im kuhaju Tehnixove kuharice.

Nadam se da će ovaj link nekome tko želi bolje radno mjesto pomoći:

Novogodišnji razgovor: Đuro Horvat i Tehnix – godine iznimnog rasta i uspjeha, moralni kapitalizam, 100 milijuna eura

Od velikog je značaja za ovaj kraj naša politika zapošljavanja lokalnog stanovništva, odnedavno i žena i čitavih obitelji. Tehnixov cilj da prosječna plaća uskoro bude 1500 eura, govori sam za sebe – sve.
Kaj se tiće gospodina Đure,puno zuji ,malo meda daje. Otišel mi kolega ,inžinjer strojarstva k njemu na početnu plaću od 1000 eura. Nakon tri mjeseca uspel dogurati do 5000 kuna. I ond je bilo ajde Đuro bok. Čovjek sa 20 godina iskustva u struci
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh