• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hranidba stoke

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
abrkili kaže:
bogec;reci mi jel moguće sijat grašak bez neke druge kulture?ja bi ga posijao pa kombajniro zrno...
sad sam skužio da si me nekaj pitao :shock:

naravno jari grašak , oni su niski i to su zrnaši, ja svake godine imam sortu erby za zrno, znači možeš
 
A

antonio3333

Guest
ja sam vas pital kakve imate sprave za usitnjavanje zrna ili po dumačemu melin?
cul sam da je stafa otisel. i sad je dosel uher.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
antonio3333 kaže:
ja sam vas pital kakve imate sprave za usitnjavanje zrna ili po dumačemu melin?
cul sam da je stafa otisel. i sad je dosel uher.


Ja ti imam za šrotanje traktorski SIP Ciklo 100, a za ovak meljavu na manje obični mlin čekičar.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
antonio3333 kaže:
ja sam vas pital kakve imate sprave za usitnjavanje zrna ili po dumačemu melin?
cul sam da je stafa otisel. i sad je dosel uher.


Ja ti imam za šrotanje traktorski SIP Ciklo 100, a za ovak meljavu na manje obični mlin čekičar.

također, sip ciklo, i mlin čekičar, sa motorima na biranje 4,5kw ili 17 kw, ovaj od 17kw izbaci na trafostanici struju :mrgreen: :mrgreen:

štafa je več podosta star i napravio je jako puno :D , on je tu kraj rovišča, a ima nasljednika uhera i on je također jako dobar i mlad znači jako puno ima pred sobom :D

sve si razmišljam onak bez veze kakvi bi ja bio profesor :scratch el bi ko šta naučio od mene :scratch
 
B

brundalo

Guest
bogec kaže:
sve si razmišljam onak bez veze kakvi bi ja bio profesor :scratch el bi ko šta naučio od mene :scratch

A ja san ti odavna reka da tribas u profesore he he :) :) :) :) :drinkers:
 
H

Hrvoje_Sisak

Guest
brundalo kaže:
bogec kaže:
sve si razmišljam onak bez veze kakvi bi ja bio profesor :scratch el bi ko šta naučio od mene :scratch

A ja san ti odavna reka da tribas u profesore he he :) :) :) :) :drinkers:

Ja te nepoznam, ali na forumu sam puno naučio iz tvojih postova, što bi rekli znaš objasnit čisto seljači bez puno filozofiranja, a to je bitno, da te svi razumiju, a ne da mudruješ a mi gledamo ko telci. :shock: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Hrvoje_Sisak kaže:
brundalo kaže:
bogec kaže:
sve si razmišljam onak bez veze kakvi bi ja bio profesor :scratch el bi ko šta naučio od mene :scratch

A ja san ti odavna reka da tribas u profesore he he :) :) :) :) :drinkers:

Ja te nepoznam, ali na forumu sam puno naučio iz tvojih postova, što bi rekli znaš objasnit čisto seljači bez puno filozofiranja, a to je bitno, da te svi razumiju, a ne da mudruješ a mi gledamo ko telci. :shock: :lol:

hvala, znači ipak moje pisanje i iskustvo pomaže ljudima :D :D :D :D

sad mogu mirno spavat, ako sam i jednom čovjeku pomogao sve je vrijedilo :D :D a od prolječa slijede iznenađenja :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bogec, tvoji postovi potvrđuju moje dosadašnje i novo saznale stvari koje sam pročitao u njima, sve moje greške se polako otklanjaju i nadam se da bude to nekam dovelo, inače za objasnit si onak-profesorski bez puno filozofoje!!!

Nego da te pitam, pošto imam krave ko i ti, a li imam staru štalu, treba mi dobro sredstvo za dezinfekciju stelje i same štale, jako mi se sviđa agrodol, znam da ga koristiš, al u mom kraju još nisam naletjel na njega, pa gdje i kako doći do njega, jel ti imaš možda viška za prodat il možeš nabavit pa da dođem do tebe po to, neznam ni sam, več am lud zbog toga, nikak s mlijekom na zelenu granu, sigurno zbog same štale, JEDVA ČEKAM DA NOVU NAPRAVIM I DA BUDE TO ONDA KAK BOG ZAPOVJEDA!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imaš ostalih materijala sličnih agrodolu. Saraja je imal kalcifert, videl sem v naturi da imaju isto. Pitaj...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma znam da je, neki Felix, mislim, al najradije bi agrodol, ipak je provjereno i domače, neznam kaj ima u naturi, moral budem se malo ići prevozati po đurđevcu da vidim, al budem ja bogecu rekel da mi nabavi agrodola pa odem knjemu, jer drugačije nebum nikad tam otišel! :mrgreen: :mrgreen:

Imaju zgodnu reklamu u Mljekarskom!

Obrisan neispravan link.

lijepa klavica :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ma znam da je, neki Felix, mislim, al najradije bi agrodol, ipak je provjereno i domače, neznam kaj ima u naturi, moral budem se malo ići prevozati po đurđevcu da vidim, al budem ja bogecu rekel da mi nabavi agrodola pa odem knjemu, jer drugačije nebum nikad tam otišel! :mrgreen: :mrgreen:

kod upotrebe takovih sredstava u staji gdje je to u doticaju sa kožom skoro uvijek kad krava legne, treba pazit kaj se uzima :!: :!:
agrodol je provjeren, u staji ima super efekt, a na polju ima sporije ali učinkovitije djelovanje od agrovapna.

znači kad očistiš štalu, baciš na pod sa zidarskom fanglom il nečim po podu agrodola i na to metneš slamu,super stvar, nema smrada, nema amonijaka, nema muha, krave čiste, bez mastitisa, nema mikroorganizama

imaš kod nas u zadrugi za kupit, tu stalno ima :D

a da se vas par dogovorite za uzet, dovezli bi vam iz sirača kamion, znači par paleta :D

a ja tebe čekam, več sam ostario čekajući :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E bogec, ja sam jedini u selu koji bi to htio, sve sami starci koji i bogu sole pamet, a imaju max 3-4 krave, to mene ne interesira, pogotovo njihove prodike, meni treba struka i pametni ljudi koji teže ka napredku mljekarstva i stočarstva, te koji hoće pomoći, da ne duljim, vjerovatno znaš i sam kako je to! :D

A sad pitanja:

Nego jel kod vas u Velikoj Pisanici u zadrugi toga ima za kupit?
Kak su pakiranja vreća?
kolika minimalna količina se može uzeti'
Koliko košta cijela paleta, ma to znam 1400kg za nekih 300 kn,
Kak radi ta zadruga? radno vrijeme?


Kak veliš agrodol je provjeren i nije štetan, ima kod nas neka vrsta kalcifikata, al to su neki ljudi bacali na polja, al mene isključivo interesira samo za štalu!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
E bogec, ja sam jedini u selu koji bi to htio, sve sami starci koji i bogu sole pamet, a imaju max 3-4 krave, to mene ne interesira, pogotovo njihove prodike, meni treba struka i pametni ljudi koji teže ka napredku mljekarstva i stočarstva, te koji hoće pomoći, da ne duljim, vjerovatno znaš i sam kako je to! :D
A sad pitanja:Nego jel kod vas u Velikoj Pisanici u zadrugi toga ima za kupit?
Kak su pakiranja vreća?
kolika minimalna količina se može uzeti'
Koliko košta cijela paleta, ma to znam 1400kg za nekih 300 kn,
Kak radi ta zadruga? radno vrijeme?
Kak veliš agrodol je provjeren i nije štetan, ima kod nas neka vrsta kalcifikata, al to su neki ljudi bacali na polja, al mene isključivo interesira samo za štalu!

onda zakvači prikolicu, dođeš kod nas i uzmeš koju paletu.
da ima kod nas za kupit :D vreče su 40 kila pakovanje, uzmi euro palete za zamjenu i tam ti metnu sa viljuškarem na prikolicu, nebuš sigurno to ručno pretrpavo
radno vrijeme od 7 do 14 sati, subotom od 7 do 12
samo agrodol bacaj u štalu, ne se igrat sa time pa da počmeš bacat bilo šta jer češ krave uništit :!:

280kn sa pdv paleta, pa nebuš valjd uzo par vreća jer su palete dobro zatvorene i stoje vani na otvorenom, tak da ne kompliciraš uzmi paletu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U ponedjeljak mi ode van jedan bik, pa ču vidit koji dan poslije ču imat lufta da sa Sameom i prikolicom dopičim u pisanicu, imam dobrih 45min-1h za vozit, kaj ne :?: :scratch
Svakako se dogovorimo da dođem do tebe kad buš imal vremena da skočimo do zadruge i to uzmem, 1 paletu sigurno, a možda i 2, treba mi vodič jer pisanica mi je ko texas :mrgreen: , nikad bio :D :D :D

Mislio sam si da dođem s Yugom i autoprikolicim i nabacam kod tebe jedno 10 vreča! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA IMT 565 kaže:
U ponedjeljak mi ode van jedan bik, pa ču vidit koji dan poslije ču imat lufta da sa Sameom i prikolicom dopičim u pisanicu, imam dobrih 45min-1h za vozit, kaj ne :?: :scratch
Svakako se dogovorimo da dođem do tebe kad buš imal vremena da skočimo do zadruge i to uzmem, 1 paletu sigurno, a možda i 2, treba mi vodič jer pisanica mi je ko texas :mrgreen: , nikad bio :D :D :D

Mislio sam si da dođem s Yugom i autoprikolicim i nabacam kod tebe jedno 10 vreča! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :!:

to na tabli od male pisanice je prekrižen naziv sela i piše texas, kod nas je bejrut, a kod alena je blizu twin peaks

da ima dosta vožnje, a samo selo je 13 kilometara dugo, ma gdje bi se izgubio :mrgreen:
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Pozdrav novi sam na forumu i to što pišete ma se sviđa.
I ja se bavim s uzgojem krava i proizvodim mlijeko.Imam jedno pitanje: kako se riješavate muha u štali?(tokom ljeta naravno).
Da li nečim špricate štalu ili nešto drugo.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cika Mato kaže:
Pozdrav novi sam na forumu i to što pišete ma se sviđa.
I ja se bavim s uzgojem krava i proizvodim mlijeko.Imam jedno pitanje: kako se riješavate muha u štali?(tokom ljeta naravno).
Da li nečim špricate štalu ili nešto drugo.


agrodol bacam po stelji, nema amonijaka pa samim time ni šta da privuče muhe,uglavnom sa agrodolom rješiš muhe, mikroorganizme i još što šta toga :D
 
B

bok123

Guest
cika Mato kaže:
Pozdrav novi sam na forumu i to što pišete ma se sviđa.
I ja se bavim s uzgojem krava i proizvodim mlijeko.Imam jedno pitanje: kako se riješavate muha u štali?(tokom ljeta naravno).
Da li nečim špricate štalu ili nešto drugo.

Sredstvo se zove Agita. Treba špricati kada muhe tek počinju dolaziti. Kada je matični roj, onda kako krepavaju tako
dolaze druge. Jedina slabost- čini mi se da ne dijeluje najbolje na -pecare.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
kada ste pisali o hranidbi stoke meljavom kakav omjer je najbolji (kukuruz,ječam,zob,tritikala).da li je korisno šrotati cijele klipove kukuruza s tekunicom(oklaskom,baturicom),čul sam da baš nema velike razlike. :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cika Mato kaže:
kada ste pisali o hranidbi stoke meljavom kakav omjer je najbolji (kukuruz,ječam,zob,tritikala).da li je korisno šrotati cijele klipove kukuruza s tekunicom(oklaskom,baturicom),čul sam da baš nema velike razlike. :scratch

kravi koja daje 10 litara mlijeka dnevno možeš davati i granje da glođe, ali onoj sa preko 50 litara dnevno moraš dat jesti bolje nego sebi :!:

oklasak nije probavljiv, to je drvenasti dio prepun teško probavljivih tvari, stoga okani se toga
 

Najnoviji postovi

Na vrh