• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

Z

zrine892

Guest
pa tako mi je jeftinije!!!onda roki jel sam u pravu???ipak imam više iskustva na rusu nego to...hehehe:) :) ;) ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
,,,bemti pa da su mogli još bi zakomplicirali,,:!: :?: :shock: :scratch :blackeye ;)
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
Iskustvo neosporavam, ali to nije točna šema brzina.

daj kako nije točna šema....nemam skenera da si prebacim na komp...recio šta ne valja...nije mi jasno.....
 
R

ROKI

Guest
Zrine strpi se, sutra ću ti probat objasniti kako bi to trebalo bit.
 
Z

zrine892

Guest
pa KAKO???evo upravo gleda priručnik.....joj e roki nije li valjda da neznam rusa vozitt.......:) :)
 
K

kresimir

Guest
Pozdrav grupi!
Odlucio sam kupiti Hurlimanna ali me jos muci koji uzeti.
U igri su modeli XA86 i XB95.
Evo zasto puno kosim i neznam dali ce XA86 ici sa dvije kose prednja Fela diskasta 2m. i zadnja
Kreone diskasta 2.40m sa gmjecilicom???
Oranja nemam puno oko 10 jutara i siliranje kukuruza jedno rednim kobanjem!
Pa zanimaju me vasa misljenja koji ih imate i radite s njima kak bi to islo i s kojim modelom!

Zahvaljujem unapred
 
R

Ratarko

Guest
Nisam dobro potkovan da odgovorim na temu košnje ali u razgovoru sa bratićem koji to radi za dobro jutro sa svojim Same Explorer 90 traktorom čuo sam ga puno puta kako mašta o prednjoj kosili + zadnja koju ima od prije . On tvrdi da da bi to njegov traktor mogao podnijeti .
Kolika ti je razlika u novcu između ta tva traktora ?
 
B

Bobo

Guest
Jedan ovdje planira kupiti Hurlimanna XB86 sa prednjim kardanom i hidraulikom i na njega staviti dvije bubnjaste kosilice... U trgovini su mu rekli da bi on to tjerao bez problema... Ne znam o kojoj sirini kosilica je rijec.

Kod nas taj Hurlimann trenutno kosta 239 000Kn + 15 000Kn nadoplate za prednji hidraulik i kardan...

Za XA95 nemam pojma koliko kosta, a za ovaj znam, jer stoji u jednoj trgovini u Pozegi u kojoj sam cesto.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
KRESIMIR
Bok i dobrdodošao na forum.

Preporučam model XT 105, jer ima puno više snage od 95 sa 4 cilindra.
Koliko hektara imaš trave?
To što si rekao za kosilice bi ti funkcioniralo u drugom otkosu kad je manje trave, a u prvom mislim da nikako, pogotovo ne 85 ks i s kosilicom koja ima gnječilicu.

Računaj negdje oko 10 ks po disku, 2 metra je valjda 5 diska + 2.4 -6 diska -= 11 X10ks = 110 ks + gnječilica sigurno 15 ks =125 minimalno - za drugi otkos bi valjda bilo dosta i 95, ali sumnjam.
 
K

kresimir

Guest
Pozdravljam
Ovako sto se tice razlike u cijeni izmjedju xa86 i xb95 razlika je 500 eura u mome slucaju!
Kosim odprilike 20 jutara naravno tri puta sigurno a neke i pet puta zavisi sto je zasijano!
Teren za kosnju je ravnica sve tak da nema problema sto se tice nagiba i brda!
Imam prijatelja u Njemackoj koji ima casaea 68 i uredno kosi sa dvije kose i to bez problema
jedina je razlika u tome sto je taj case malo veci od xa86 po dimaenzijama a manji od xb95
ali sto se snage tice veli da nema problema samo ima odnapred kosu ko traktor siroku neznam tosno kolku
a odozada 165 bubnjastu obicnu!
 
K

kresimir

Guest
Da cijena je xb je kod nas sa svom mogucom opremom 34500eura plus 2500eura
prednj kardan i hidraulik
a cijena xa86 je 34100 plus 2500 eura prenji kardan i hidraulik
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
XB je Explorer. Ima težu šasiju i grublju getribu
XA je Dorado. To ti je lagani kompaktni traktor.

Za košnju nema baš prevelike važnosti jer se tu broji snaga motora, dok kod oranja grubost ipak ima znatne prednosti.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Zbilja neznam na koju foru to Case tjera. Možda ti frend kosi sporije, ali po mojem je bolja jedna kosa većeg zahvata i veća brzina, nego dvije manje kose i manja brzina.

Ja sam ti rekao svoje mišljenje, ali možda da kupiš XT 105 - 6 cilindara pa bi možda s njim išlo.
U tvojem slučaju mislim da ti nije potrebna i prednja kosa za samo 20 jutara.
Ja imam Lamborghini R4 105 i kosim sa kosom BCS rotex 6 diskova, 245 cm 25 hektara.
EVO SNIMKA
[youtube:71ced]ylw8SAKE4Gg[/youtube:71ced]
 

Najnoviji postovi

Na vrh