• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

R

Ratarko

Guest
kresimir kaže:
Pozdrav grupi!
Odlucio sam kupiti Hurlimanna ali me jos muci koji uzeti.
U igri su modeli XA86 i XB95.
Evo zasto puno kosim i neznam dali ce XA86 ici sa dvije kose prednja Fela diskasta 2m. i zadnja
Kreone diskasta 2.40m sa gmjecilicom???
Oranja nemam puno oko 10 jutara i siliranje kukuruza jedno rednim kobanjem!
Pa zanimaju me vasa misljenja koji ih imate i radite s njima kak bi to islo i s kojim modelom!

Zahvaljujem unapred

Evo još jednom odgovaram krešimiru na pitanje jer sam pronašao ovaj video .
Traktor je Deutz-Fahr DX 4.52 sa 82 KS i kao što se vidi ima dvije kose .
Istina kose su bez gnječilice i trava je mala ali ide to ...ide !

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Slažem se ali 10 KS više koliko ima onaj Hurli koji krešimira zanima i može trava biti do bubrega ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko nebi reko, jedino da ima manje kose i da sporije kosi, ili da prvi otkos kosi s jednom a kasnije s dvije kose.
A za 20 jutara nisu isplative dvije kose.
 
R

Ratarko

Guest
Možda je čovjeku dosadilo kositi sa jednom , možda kao ja želi posao obaviti na brzinu pa da ima više slobodnog vremena :mrgreen: ??? Tko bi ga znao ali siguran sam da bi to sa dvije kose i Hurlijem XB 95 išlo nakon što sam pronašao taj video . Ipak taj DX ima samo 82 KS a radi u maloj travi odlično - laički gledano .
 
M

matija

Guest
A za 20 jutara nisu isplative dvije kose.[/quote]
pa ne treba kupit novu prednju.možda bi mu dobro dosla u kombinaciji sa samoutovarnom prikolicom ako hrani sa zelenim. uz to cak i da ide malo sporije s 2 kose svejedno bi imao veci ucinak
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kad smo već kod kombinacije prednje kose i samoutovarke,jel to itko s foruma radio? Po meni je to jako korisna i isplativa kombinacija..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
abrkili kaže:
Kad smo već kod kombinacije prednje kose i samoutovarke,jel to itko s foruma radio? Po meni je to jako korisna i isplativa kombinacija..
Austrijanci ...zato i Steyr-i imaju kardan sa 420 okretaja, da utovarku ne tjeraš bez potrebe na punom broju okretaja.

Videl sam jednom roto kosu s dva bubnja montirana ispred hedera prikolice, no nisam ga uspio vidjeti izbliza i uslikati (pobjegel mi je na put, a tam nisam mogel s autom).
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ali mislio sam od naših forumaša,da opišu iskustvo.. Znam da to austrijanci koriste naveliko...
 
K

kresimir

Guest
Pozdravljm decki!
Vidim da ste si dali truda da mi odgovorite.
Da kosim 20 jutara ali tri do cetri puta pa sam zato mislio ustedjeti na vremenu
pa da i ja u ljetu sjednem u hladovinu na hladnu pivu kao ostali!!!
A sto se tice kombinacije prednja kosa i prikolica iza da odmah kupim
to se podrazumjeva zato i uzimam prednji hidraulik najvise a onda sam
mislio iskoristiti ugodno sa korisnim pa kad kosim da KOSIM!
Netko je imao pravo imaju Austrijanci i Francuzi prikolice koje imaju na sebi
montirane roto kose tak da radi jedno i drugo odmah ali takvo sto kod nas nisam
vidio da ima za prodati.
Vidio sam kad smo kod "noviteta" da i Austrijanci imaju naprijed montirane i strizne
kose slicna ko ova bocna ali je naprijed, i kolko sam ja to vidio nije to nesto kemijano
vec je to orginal.
Ja cu to kupiti pa cu probati i najboje cu znati i s vama iskustvo podjeliti.
 
R

Ratarko

Guest
Evo za Rokija par traktora , malo da razmišlja :D

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ratarko: Vjerovao ili ne, ali to su jedni te isti traktori koje sam ja poslikao proljetos i postavio na forum...

Ako se malo zagledas, vidjet ces da je iznad naljepnice "TRGO-GEA" naljepljena naljepnica "AGRONOM" ;)

Sva tri su iz Pozege ;)
 
R

Ratarko

Guest
Tko bi to znao , to sam slikao u Bizovcu nedavno .
Vjerojatno jesu jer bliže ih je dovesti iz Požege nego iz Nedelišća .
 
B

Bobo

Guest
Nesto se kolegin stari interesirao za 86-icu, ali se nesto ohladio... Ti traktori idu samo po sajmovima...

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Uz pravi pristup taj traktor bi se mogao dobiti ispod cijene koja piše na njemu baš iz tih razloga što se traktor pojavljuje non stop po sajmovima diljem HR ... ako se stvarno radi o istim traktorima ?!?
 
B

Bobo

Guest
Kad ti kazem da su to jedni te isti traktori... U AGRONOMU stoje vec neko vrijeme... Cak i ti traktori u Bizovcu imaju Agronom naljepnice na sebi, tako da su to 100% isti traktori.

Nesluzbeno znam (poznam tamo neke radnike) da bi ti traktori isli i dosta nize ispod cijene koja pise na njima ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko ni nezna kakvu pilu ima! :D :D
158691.jpg

158707.jpg

158708.jpg

158716.jpg

83224.jpg

83219.jpg

92995.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja mislim da se i drugi traktori vani puno bolje iskorištavaju nego kod nas. :scratch :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh