• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
abrkili kaže:
suljos kaže:
A za Lukašenkov traktor,mislim daje tamo 2X4 brzine,plus poseban kanal za 9tu brzinu.

oprostite,ali neupućen sam,kakav je to Lukašenkov traktor?? :|


BELARUS ... valjda :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ZJ kaže:
Ratarko, upravo je takav raspored na mojem (kad mu je ionako manji brat).
Savjetujem ti da krećeš u kratkim brzinama (kornjača), a kad dođeš do četvrte, šaltaj u "zeca". Tak su ti sve brzine kraće, i ljepše za ubrzati teret. Kad u četvrtoj prebaciš iz kratke u direktnu, dobiješ još jednu brzinu, a netrebaš dva mjenjača istovremeno šaltati. A ponekad možeš i krenuti odmah u trećoj kratkoj. I ovaj "zec-kornjača" je tzv. sinchro-splitter, iliti po domaći, međubrzine.

Primjer 1.: 2dir-3dir-4kr-4dir = 15-25-32-40 km/h
Ovak ja šaltam: 2kr-3kr-4kr-4dir = 12.5-20-32-40 km/h

Na ovom mjenjaču powershift može imati tri stupnja: MID i HI dijele brzine na ovaj spomenuti način (tj. skraćuje cca 20%), dok je LO otprilike jednako brza kao brzina niže u HI, recimo:
LO MID HI
3. 20 23 28
4. 27 32 40

Inaće novi takvi, kao i R2 njihov brat imaju 5 brzina. Ja uvjek i pod teretom krećem u brzom hodu, jedino onda krećem u prvoj brzini koju dodatno usporim s HI-lo, znaći odprikle krenem sa 6km/h, a kad nema tereta onda 4 brzina dva puta HI LO i onda peta.
 
Z

zrine892

Guest
hehehe......još malo pa čemo otvoriti akademiju za menjače....hehehe...pogotova fendta,masseya i lamborginija....hehehehe...barem rusa neče niko ukrasti... :) :) :)
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9. je sama za sebe i sve te brzine možeš za cca 20% reducirati (spore-brze). I jasno, rikverca imaš 4. Dakle 18x4. Postoje sada kod MTZ-a i sinhronizirani mjenjači, ali za njih neznam raspored,a kod nekih piše 14x4 dok kod nekih 16x4 i ko će ih sad znati! ;)


krivo,nisi dobro....prva skupina su spore-znači 1,2,3,4
druga skupina su brze-znači 5,6,7,8
naravno 9. Je za sebe.....
a ti si nabrojio Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9.eto vidiš di je greška?!' :oops: :( :shock: :? i ispričavam se sto pišem u dvije pošte...mrsko mi je uređivati :lol: :lol: 8) 8)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
mario kaže:
Inaće novi takvi, kao i R2 njihov brat imaju 5 brzina. Ja uvjek i pod teretom krećem u brzom hodu, jedino onda krećem u prvoj brzini koju dodatno usporim s HI-lo, znaći odprikle krenem sa 6km/h, a kad nema tereta onda 4 brzina dva puta HI LO i onda peta.

Naravno, na svi ovi s Agroshiftom imaju 5 brzina (tj 45F+45R). Onaj Ratarkov s 4 brzine je zapravo rijetkost, jer je standardni inače 5 brzina. To je valjda Gea proboj napravila s malim cijenam, a morali su negdje ušparati. Na mojem nije bila opcija 5 brzina (jer bih ju svakako imal), a danas ne postoji više opcija 4 brzine :D
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
mario kaže:
Inaće novi takvi, kao i R2 njihov brat imaju 5 brzina. Ja uvjek i pod teretom krećem u brzom hodu, jedino onda krećem u prvoj brzini koju dodatno usporim s HI-lo, znaći odprikle krenem sa 6km/h, a kad nema tereta onda 4 brzina dva puta HI LO i onda peta.

Naravno, na svi ovi s Agroshiftom imaju 5 brzina (tj 45F+45R). Onaj Ratarkov s 4 brzine je zapravo rijetkost, jer je standardni inače 5 brzina. To je valjda Gea proboj napravila s malim cijenam, a morali su negdje ušparati. Na mojem nije bila opcija 5 brzina (jer bih ju svakako imal), a danas ne postoji više opcija 4 brzine :D

Moj Hurli je stigao iz Grčke , možda zato ima takav mjenjač ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
Moj Hurli je stigao iz Grčke , možda zato ima takav mjenjač ?

Kak znaš?
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
Moj Hurli je stigao iz Grčke , možda zato ima takav mjenjač ?

Kak znaš?

Pa rekli su mi a i čekao sam ga da dođe 14 dana . :D
 
R

ROKI

Guest
zrine892 kaže:
ROKI kaže:
Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9. je sama za sebe i sve te brzine možeš za cca 20% reducirati (spore-brze). I jasno, rikverca imaš 4. Dakle 18x4. Postoje sada kod MTZ-a i sinhronizirani mjenjači, ali za njih neznam raspored,a kod nekih piše 14x4 dok kod nekih 16x4 i ko će ih sad znati! ;)


krivo,nisi dobro....prva skupina su spore-znači 1,2,3,4
druga skupina su brze-znači 5,6,7,8
naravno 9. Je za sebe.....
a ti si nabrojio Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9.eto vidiš di je greška?!' :oops: :( :shock: :? i ispričavam se sto pišem u dvije pošte...mrsko mi je uređivati :lol: :lol: 8) 8)

Zrine pogleda još jednom raspored brzina u mjenjaču, a pomoći će ti i crno-bijela šema brzina koja je naljepljena u svakoj kabini MTZ-a (valjda tvoja nije otpala). Nisi u pravu. ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
,,e `ebemu pa takav je to traktor kada ni brzine neznate?? ;)

¸¸a da pa to je rus :D ;)...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Tako je.
Ne dobiva boj svijetlo oružje,
nego srce u grudima junaka!
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Tine nekužim izreku ni na šta se odnosi? :scratch

Ako sam dobro shvatio nešto ovako ...Ja sam to naravno sve prebacio u poljoprivrednu sferu :D

Ne treba ti Fendt Vario da bi bio dobar poljoprivrednik , dovoljan je i Rus ako imaš soli u glavi :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
ROKI kaže:
Tine nekužim izreku ni na šta se odnosi? :scratch

Ako sam dobro shvatio nešto ovako ...Ja sam to naravno sve prebacio u poljoprivrednu sferu :D

Ne treba ti Fendt Vario da bi bio dobar poljoprivrednik , dovoljan je i Rus ako imaš soli u glavi :mrgreen:

Hmmm, samo s Fendt-om izgledaš puuno uspješniji (kaj ćeš, kad ljudi cijene odijelo a ne čovjeka)
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
šHmmm, samo s Fendt-om izgledaš puuno uspješniji (kaj ćeš, kad ljudi cijene odijelo a ne čovjeka)

A zar i sam ne bi volio izgledati drugima uspješan ? Ponekad ( ili puno puta baš zbog onoga o odijelu ) ti to pomogne ako te drugi gledaju kao uspješnog nego kao nekog poderanog seljačića bez škole i kulture :|
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
zrine892 kaže:
ROKI kaže:
Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9. je sama za sebe i sve te brzine možeš za cca 20% reducirati (spore-brze). I jasno, rikverca imaš 4. Dakle 18x4. Postoje sada kod MTZ-a i sinhronizirani mjenjači, ali za njih neznam raspored,a kod nekih piše 14x4 dok kod nekih 16x4 i ko će ih sad znati! ;)


krivo,nisi dobro....prva skupina su spore-znači 1,2,3,4
druga skupina su brze-znači 5,6,7,8
naravno 9. Je za sebe.....
a ti si nabrojio Suljoš bio si blizu. Kod Rusa MTZ su 1, 3, 4 i 5 u 1. skupini, a 2, 6, 7 i 8 u 2. skupini. 9.eto vidiš di je greška?!' :oops: :( :shock: :? i ispričavam se sto pišem u dvije pošte...mrsko mi je uređivati :lol: :lol: 8) 8)

Zrine pogleda još jednom raspored brzina u mjenjaču, a pomoći će ti i crno-bijela šema brzina koja je naljepljena u svakoj kabini MTZ-a (valjda tvoja nije otpala). Nisi u pravu. ;)

hmmm...nisi dobro.....cetiri brrzine ima spore a pet brzina ima brza....ma to je otpalo...kužiš....devetu računamo u brzoj....
 

Najnoviji postovi

Na vrh