• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

B

Bobo

Guest
Hmm, cuj, taj traktor koji oni zele kupiti je onaj kojeg sam ja uslikao. Sad stoji pred tom trgovinom i ako ga kupe, doci ce im ugraditi prednji kardan i hidraulik na njega.

Nemam pojma sto da ima kazem, jer me ne zele slusati, a novaca za takve egzibicije bas i nemaju...


Prije bih im preporucio onaj JD o kojem sam pricao, jer je tamo cista mehanika i to je za njih zakon...


Ne znam kako da ti objasnim njihov mentalitet. Sin jos donekle (decko mojih godina) ali stari njegov nije za nista, jer ne zna gospodariti, tako da cim kupe ikakav traktor, nece im durati vise od godinu-dvije, jer stari nece mladom dat da radi s njim nista, a on nema pojma o mehanizaciji. Sto god da mu sin kaze, ovaj namjerno radi suprotno samo njemu za inat...

jos uvijek stojim kod prijedloga za JD traktor, a ako uzmu hurlimanna kojeg planiraju, upast ce u gadne dugove, a to im bas i ne treba...

JD je ipak 130 000Kn jeftiniji... I ja bih za sebe prije uzeo taj JD nego ikoji SDF traktor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo kaže:
JD je ipak 130 000Kn jeftiniji... I ja bih za sebe prije uzeo taj JD nego ikoji SDF traktor...

A kaj im fali?
 
B

Bobo

Guest
Pa u mom slucaju cijena... naprotiv, da ne pitam za novce, uzeo bih bilo koji SDF bez razmisljanja (vjerovatno hurlimanna, jer ima najlijepsu boju), ali covjece 130 000Kn nije za baciti, ako gledas na to da netko radi malo zemlje i da mu je komfor zadnji na pameti, jer se taman uhodas u posao, a ono nema vise zemlje...

Kuzis, za ovog mog kolegu koji ima nesto malo svoje zemlje bi taj JD takodjer bio bolji izbor, jer postoji ogranicenost financijama...
 
K

krx pozega

Guest
Bobo može ovako ..neka oni uzmu provjereno Hurlimana onaj JD je ruku na srce mačak u vreči...pa dečkima treba pomoči čovječe ;) ...evo neka bolje Ratarko uzme tog zelenka pa ako tropne neče biti velika šteta ;) :D :D :D
 
B

Bobo

Guest
Pa uzmi ga ti, pa ako ne ispadne dobar, baci ga kod mene u dvoriste...


Koliko znam da je taj JD dobar traktor, jer bes zbog tog kolege pretrazujem internet da se informiram, da se ne bi kasnije na mene vikalo...


Krx, ne znam kako je tebi, no 130 000Kn nije mala usteda, nego se tu prica o valikim novcima, pogotovo za ovog covijeka. Nadalje, moze si stari vizni park pokrpati i dokupiti kakav prikljucak novi, nedaj boze popraviti kucu malo, cak i da kupi jos zemlje, pa da bude svoj na svome. Kasnije ce sve sjesti na svoje mijesto tako da ce moci birati traktor koji bude htio...


Najprije je nisanio belarusa 820.2 s prednjim hidraulikom i kardanom, no odustao je od njega, jer nije imao novaca?!? Alo, ako nema za belarusa, odakle za hurlimanna?

A sto se tice usporedbe JD<->BELARUS, JD je svakako bolji traktor. kako god pogledao...
 
K

krx pozega

Guest
Daj mio 130000 komada keša...hebeš poljoprivredu... ;) ode vozit utrke

Ma Bobo sve ja tebe lijepo razumijem... uvijek valja dati iskren savjet,ali pusti ti njih neka se oni sami zdogovore...mislim ono...ako neznaju što če kupiti neka kupe ferarija od traktora ;) znamo o čemu govorim
 
B

Bobo

Guest
Normalno da cu ih pustiti da se samo dogovoraju, ali moram im ukazati i na jeftinije alternative, pa neka odna odluci sto i kako.

Da su u agronom dovezli neki slican MF ili nesto slicno tom hurlimannu, on bi otisao po ponudu za taj "drugi" traktor...

Neka im bude kako god hoce, ja samo znam da cu i ja biti sretan, jer ce im se kicma malo odmoriti. danas im na malom ursusu izgorila lamela, a na velikom iskocio bubreg na gumi. Sve bi bilo OK da veliku ursus danas nije sastavljan, jer je nesto pocelo runiti u diferencijalu... bas je danas neki grbav dan za mehanizaciju... Cak sam i ja razbio zadnju sajbu na 549...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I da je traktor niske potrošnje, baš ne stoji. Niske je potrošnje pod teretom, primjerenim za njega, no za lakše terete, vožnju prikolica, košnju ... pije ko smuk.

ZJ
, traktor je niske potrošnje, tko kaže da puno troši?

Ratarko ne radi toliko teške poslove s njim pa kaže da malo troši.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ja kažem, a znam kaj govorim (iz vlastitog iskustva). Kažem za vozikanje s prikolicama i lakše radove, dok šparnost pokazuje tek pod teretom.
Pogotovo ovi novi s Euro2 motorom (vodom hlađeni).

Eto ti primjer: satna potrošnja na oranju i vozikanju mi je skoro ista.
Motor na mojem traktoru je zrakom hlađen (generacija prije ove), pa je inače šparniji od vodom hlađenih.

E sad, Ratarko ima doma velike strojeve, pa naravno da mu ovaj malo troši, usporedivo s njima. Ja imam manji traktor od ovog(več spomenuti Å tore), pa je ovaj rupa bez dna u odnosu na njega (mjereno na istim radovima).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Pa nije baš normalno, jer se koristi malo snage od raspoložive. Znači da motor nema malu specifčnu potrošnju na djelomičnim teretima (za razliku o Deutzovog zrakom hlađenog motora).

Jasno mi je da može trošiti i 15 litri na sat pod punim teretom.
NO; NE ŽALIM SE. Traktor je OK, samo je Eurodiesel maaaalo preskup.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Taj ne može trošit 15 litara, moj 100 ks troši max 10-11 litara a ima 6 cilindara.
Kakav još traktor imaš?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Može, može, samo ga adekvatno optereti ;)

Koji točno model imaš?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
R4 105, isti je ko Hurli XT 105 - 6 cilindara, motor bez turbine, zapremnina 6 litara.
 
B

Bobo

Guest
Danas sam pitao tatu onog mog kolega sto zeli kupiti hurlimanna za sto mu treba prednji hidraulik i kardan. Lik mi kaze za silokombajn?!?

Da li hidromotor od prednjeg kardana na hurlimannu moze uspjesno tjerati silokombajn bez ikakvih poteskoca?

Koliki je uopce postotak snage koji se dobije na prednjem hidrauliku, ako je motor od 85ks?!?

Ja sam mu rekao da bi moglo biti problema da hidromotor tjera silokombajn, i da samo za silokombajn ne vrijedi davati 15 000kn za prednju hidrauliku i kardan, jer ga moze zakopcati i iza traktora i raditi kao covijek...


Molim da odgovorite bar na bilo koje pitanje, da se ja sutra mogu napraviti pametan ;)
 
R

Ratarko

Guest
Eh , ja imam takav traktor ali gotovo sam siguran da to ne bi išlo .
Koji pi to pritisak i protok ulja morao biti kroz crijevo da se može raditi sa silo kombajnom ? Traktor od 60 KS ima u dobrom kukuruzu punu kapu sa jednorednim silo kombajnom , zar ne ? Jedino ako mu je prednji kardan drugačije izveden , nekako direktno sa radilice preko nekog reduktora , kao na mom MF-u , to vidiš ne znam ???
 
B

Bobo

Guest
Hurlimann 86Ks koji je tamo izlozen i onaj koji sam ja uslikao, je taj koji bi on kupio. Kasnije bi mu ekipa dosla kuci te bi mu ugradili prednji hidraulik i kardan, tako da prednji kardan definitivno nije preko radilice...

Dakle, bio sam u pravu da hidromotor to nikako ne moze potjerati, a da se nesto na kraju ne razleti... JUPIII

Dakle, definitivno sam mu ustedio 15 000Kn :)

kod mene su silirali s jednorednim silokombajnom sa IMT 539 u prvoj sporohodnoj na iber gasu i jos su ga morali drzati na kvacilu. Covijek je u kratkom vremenu promijenio 2-3 539 jer ih je silokombajn sve dotikao do kraja. jedan se jos uvijek vozi, no ulje mu curi sa svakog moguceg spoja...

Traktor od 60KS sa silokombajnom ima sto raditi i jos se i na kraju dana posteno i naradi, a sto bi tek onda prednji kardan an tom hurlimannu morao raditi? Pa to bi puklo kao sibica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh