• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
Pa i bilo bi bolje da se svi zovu TRAKTOR nego MF , JD , NH ... :D
Ovako se samo bezveze emotivno vežemo za komade željeza koje imamo u garaži i boju farbe koju nose na haubi .
Recimo da je netko prije 10 godina rekao da če MF imati SISU motor , mjenjač i hidraulik od Fendta ( govorim o svom MF-u ) rekli bi mu da nije normalan i da to onda nikako ne bi bio MF jer MF mora imati Perkins motor i svoj MF mjenjač i hidraulik a ne neki lijevi .

Picek - PMT da u pravu si , svi traktori do 100 KS iz SDF grupacije se sklapaju u Italiji samo Deutz-Fahr traktor se sklapa u Njemačkoj ali oni su dosta skuplji od ovoga Talijanskog Deutza .

U njemačkoj se sklapaju i Lambo i Hurli i Same modeli veči od 100 ks, osim jedne serije koja je do 130 iz Italije.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Evo upravo su mi bili ljudi iz Messisa i uzeli smo same a ti vinogradari svi imaju iste motore -Mitsubisi i mjenjače i sve samo je boja druga,a Firma hurliman se u iduče dvije godine gasi zbog toga što je previše istih traktora u istoj grupaciji!
 
J

Jadranko

Guest
pa sta je to sad ne kontam??
same traktor sa tamo nekim mitsubischi motor a ciji je mjenjac tko zna ??!!!
e ode traktor industrija lagano u k...c krasni to ja vama kazem..
I jos nesto..
Svi nesto ste komentirali protiv moga Isekija kao
japanski traktor ,dali to valja pitanje je ,ja to nebi ,,itd...
A moj iseki ima isto mitsubischi motor kao i taj same.
A sta je sad to ,sad odjednom valja mitsubischi motor ili sta ???'

nemos vise posteno naci traktor iz jednog djela ,tj. od jedne firme da ga jebes!!

jos je imt i dobar u P.M
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
vinogradar kaže:
Evo upravo su mi bili ljudi iz Messisa i uzeli smo same a ti vinogradari svi imaju iste motore -Mitsubisi i mjenjače i sve samo je boja druga,a Firma hurliman se u iduče dvije godine gasi zbog toga što je previše istih traktora u istoj grupaciji!

Odavno je ona ugašena,samo se ime ispisivalo.
 
R

Ratarko

Guest
Da Jadranko ja sam rekao nešto tipa , ma kakav je to traktor Kubota , pazi mu samo imena , tko bi to još kupio , mislim da sam i smajlija nekog stavio da se vidi da ne mislim ozbiljno ali manje-više to malograđanstvo i neznaje iz mene progovara . Da mi kojim slučajem treba mali traktor pa kojeg bi kupio nego neki od tih Iseki , Kubota i kompanija ?
 
J

Jadranko

Guest
Ma sve kuzim nije frka..
nego samo kazem da se ljudi smiju japanskim traktorima,i odjednom kupe tako nest samo sa drugim imenom..
e to ja kazem kuzite me..
a sad jel moj iseki sranje ili nije ma boli me..
on radi i meni je dobar..
znaci nista lose nisam mislio..ok
da opet ne bude nesporazuma kao sa masseyom :D :D :D :D
pozzzz
odo na posao vec kasnim u P.M
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
vinogradar kaže:
Evo upravo su mi bili ljudi iz Messisa i uzeli smo same a ti vinogradari svi imaju iste motore -Mitsubisi i mjenjače i sve samo je boja druga,a Firma hurliman se u iduče dvije godine gasi zbog toga što je previše istih traktora u istoj grupaciji!

Odavno je ona ugašena,samo se ime ispisivalo.

Kako je ovo tema u Hurlimanu onda bi se nadovezao na ovo .
Kada sam kupovao svog Hurlija stanje u SDF grupaciji je bilo otprilike ovako : Same je proizvodio oko 10.000 traktora , Deutz 4-5.000 , Hurli oko 2.000 traktora godišnje . Za Lamborghinija ne znam . Eto i tu se moglo vidjeti koliko je potražnja bila manja za Hurlijem iako je to bio isti traktor kao i ovi ostali . Ime ipak nešto znači kupcu .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Same proizvodi mjenjače i za sebe i Deutz i Hurli i Lambo,tvornica je u poljskoj te ih odande šalju u italiju gdje ih ugrađuju na traktore,i u svima su isti i mjenjači i motori ima nekih caka u kabinama pa tako i u cijeni,ali mislim da je Same veče ime nego Hurli a u prilog tome ide i da mu je ime prvo u nazivu grupacije
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , pa Hurlija i Lamba niti nema u imenu " SDF " , mora da su jako bitni njih dva za grupaciju :lol: :wink:

Imam osječaj kada bih im platio dovoljno novaca da bi mi napravili traktor sa imenom Ratarko na haubi :shock: , toliko te velike firme drže do imena :cry: bitan im je naravno samo profit . Samo jedni druge kupuju , kao da su čokolade .
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Upravo tako zato i Same raspušta to jer rade sami sebi nepotrebnu konkurenciju

Recimo Lamborghini , što če takav traktor ?
Znam ja povijest , da je Lambo prvo pravio traktore te da se zainatio sa Enzom da če napraviti brži auto od njegovih Ferrarija i tako dalje ... ali u današnje vrijeme mislim da im je dovoljno da prave bijesne Lamborghini automobile i da se drže samo toga . Meni bi bilo krivo da sam neki tajkun i da si kupim novi Gallardo a moj susjed na svom traktoru nosi isti amblem kao i na mojoj bijesnoj pili :cry:
Sva sreča pa se to neče nikada dogoditi , ušparao sam si to razočarenje u životu :lol: :wink:
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
A možda tvoj susjed kupi auto a na haubi znak MF a šta onda?

Pa onda sam ja frajer a on luzer 8) :lol:

Mislim da bi to i moglo jednom biti , tko zna .
Massey Ferguson pravi ATV vozila i eto još malo i možda bude neko supersonično-terensko vozilo extra klase sa MF amblemom na maski :shock: :D
 
R

realist

Guest
pozdrav

Malo ču se uključiti u raspravu. Imam sasvim druge informacije o proizvodnji Hurlija. Ona se svake godine povečava, traktori su odlični, a nema ih puno jer se prodaju uglavnom u zemljama germanskog govornog područja i dosta su skupi.Zbog visoke kvalitete velik broj Hurlimanna starih je jos uvijek u pogonu i radno sposobno. Vidi internet stranicu... SDF grupacija ima profit od tog brande jer je njegova proizvodnja najmanja opala u kvaliteti. A kad je profit u pitanju, zasto bi se tvornica njega odrekla?
 
B

branko

Guest
Re: pozdrav

realist kaže:
Malo ču se uključiti u raspravu. Imam sasvim druge informacije o proizvodnji Hurlija. Ona se svake godine povečava, traktori su odlični, a nema ih puno jer se prodaju uglavnom u zemljama germanskog govornog područja i dosta su skupi.Zbog visoke kvalitete velik broj Hurlimanna starih je jos uvijek u pogonu i radno sposobno. Vidi internet stranicu... SDF grupacija ima profit od tog brande jer je njegova proizvodnja najmanja opala u kvaliteti. A kad je profit u pitanju, zasto bi se tvornica njega odrekla?

pogledaj malo na ovu stranicu pa ces vidjeti da se hurli vjerojatno radi italiji (jer nema proizvodnje u svicarskoj ) tako da ne znam odakle bi bila razlika u kvaliteti
Obrisan neispravan link. i BTW zadnji pravi hurli je proizveden 1982 g. a poslije toga su sve zajednicki modeli sa sameom ili lambom. na toj stranici je odmah i zakasnjeli odgovor vinogradaru gdje se vidi da tvornica u poljskoj proizvodi transmisije samo za svoje potrebe (isto kao i ona u indiji) ostalo se proizvodi u trevigliu ili uzima od drugih proizvodjaca (vjerojatno ZF i carraro) .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Å to se tiče mjenjača ja sam govorio o seriji vinogradarskih traktora iz te grupacije za ove veče neznam!Ašto se tiče prodaje Hurlia nisu skupi kako kaže Realist štoviše najjeftiniji su u grupaciji,a to dokazuje i to da je gospodin Ž.... iz Trgo-gee Ratarko zna o kome pričam lani prodao 100 traktora a to nije malo,a največim dijelom zbog najmanje cijene!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
SDF traktori ne koriste Carraro prednje osovine, Koriste getribe od ZF-a.
 
B

branko

Guest
mario kad sam spominjal carraro onda sam mislio na vinogradarske i vocarske modele traktora.
 
R

realist

Guest
..mislio sam reči da brand "hurlija" ostaje u kvaliteti kao prije, bez obzira gdje se radi. Mislim na njegove određene komponente, a isto tako na kvalitetu traktora utječe i uvoznik koji naručuje kvalitetan ili manje kvalitetan traktor i dileri koji rade za manju ili veču zaradu?
Ovo je stranica od starih Hurlimanna- http://www.huerlimannclubschweiz.ch/
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
realist kaže:
..mislio sam reči da brand "hurlija" ostaje u kvaliteti kao prije, bez obzira gdje se radi. Mislim na njegove određene komponente, a isto tako na kvalitetu traktora utječe i uvoznik koji naručuje kvalitetan ili manje kvalitetan traktor i dileri koji rade za manju ili veču zaradu?
Ovo je stranica od starih Hurlimanna- http://www.huerlimannclubschweiz.ch/

Nebi se slozio sa tobom,nema tu ni H od te firme,a ovo koliko vidim nije njihova stranica,nego stranica ljubitelja iste marke traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh