• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Njegov hidraulik diže 4800 ili ako ima još cilindre 6200.

Pih , moj ne može toliko dizati .
Mislim da moj diže oko 3 tone po papirima ali u praksi se pokazalo da je to 1.5 t.

Edit :

Zaboravio sam reči da diže 3 tone bez dodatnih cilindara a sa njima 3.6 tona što se kod mene u praksi pokazalo oko 1.5 tona sa dodatnim cilindrima ( više nego duplo manje ) . Toliko o prospektima i onome što tamo piše ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znam da ne može, tolika je podizna snaga hidraulika, a potpuno druga stvar je što traktor može!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa sad,nije isto 1,5 tona odmah na polugi od hidraulika i na 3 m od hidraulika...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
e pa sad,nije isto 1,5 tona odmah na polugi od hidraulika i na 3 m od hidraulika...

Naravno da nije isto , govorio sam manje više o svojoj prskalici koja je 1000 litara a oko 350 kg je teška prazna ( ovo za težinu prskalice nisam više siguran , odokativno sam rekao ) .
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ljudi pomagajte u dilemi sam dali uzeti same ili hurliman potpuno su isti!

Same , prave se u večoj seriji u odnosu na Hurlimana .
Niti jedan drugi razlog mi ne pada na pamet.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
vinogradar kaže:
Ljudi pomagajte u dilemi sam dali uzeti same ili hurliman potpuno su isti!

Pa zar več nisi kupi traktor? Po mojem kupi onog bilo kojeg iz SDF grupacije, onog koji ti je ljepši , gdje ti je bliže prodajno mjesto.
 
B

Bobo

Guest
potpuno su isti iznutra i izvana, a gledaj cijenu i tako se odluci...


Da vas pitam, ovako, usput: Je li istina da svi traktori iz SDF grupacije imaju isti izgled i iste motore/mjenjace, ali da ne mozes u svim dobiti istu opremu.

PRIMJER: Deutz moze imati EHR, dok SAME, recimo, ne moze. Ili Lamborghini moze imati klimu, dok Deutz ne moze i tome slicno? To sam cuo da ne daju svi iz SDF istu opremu u svoje traktore, pa me zivo zanima je li to istina.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nije to istina, to ti je rekao netko tko je pomiješao model Deutz-a i Lambija itd.

Sad su svi iz SDF grupacije isti, svi imaju iste motore - svi novi modeli, prije se je Deutz malo razlikovao , danas je isti.

Razlika je jedino što Hurlimann ima modele samo do 180 ks.
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
potpuno su isti iznutra i izvana, a gledaj cijenu i tako se odluci...


Da vas pitam, ovako, usput: Je li istina da svi traktori iz SDF grupacije imaju isti izgled i iste motore/mjenjace, ali da ne mozes u svim dobiti istu opremu.

PRIMJER: Deutz moze imati EHR, dok SAME, recimo, ne moze. Ili Lamborghini moze imati klimu, dok Deutz ne moze i tome slicno? To sam cuo da ne daju svi iz SDF istu opremu u svoje traktore, pa me zivo zanima je li to istina.

To nije istina , naravno.
Dobiješ u Hurlimanu 85 ( za njega znam točno ) što god želiš.
Prednji hidraulik i kardan , EHR , powershift mjenjač , klimu i svaku drugu drndalamu koja ima u ponudi . Mislim da je tako u cijeloj SDF grupaciji .
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, svasta...

Ako u svaki ide svaki komad opreme onda je to u redu, cinilo mi se glupo kadsam to negdje cuo (ne sjecam se vise gdje)...

Pa onda je svakako najbolje preporuciti najjeftiniji traktor iz SDF grupacije, posto su svi isti i sastavljeni od istih dijelova, samo sto su jedni skuplji, drugi jeftiniji...


A ajde mi onda recite tko kupuje skuplje modele iz SDF grupacije? Koliko citam po gospodarskom, SAME je uvijek na nekim akcijama a ljudi prije idu kupiti npr, Lamborghini... Zar zvucnije ime toliko moze utjecati na kupovinu?

Znam da cijena podosta ovisi i o zastupniku, ali trebala bi biti slicna...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja kad sam kupovao Lamborghinija, pitao sam i za cijenu SAME-a i Hurlija i bili su skuplji, pogotovo Same koji je sa osnovnom opremom bio skuplji, Hurli je imao osnovnu cijenu istu ali je bio skuplji sa opremom koju sam htio.
 
R

Ratarko

Guest
Meni su to sve isti traktori a za Hurlija sam se odlučio smo zato što ga je imao prijatelj iz susjednog sela i u biti me on odveo u TrgoGeu . Da sam kupio bilo kojeg drugog traktora iz SDF grupacije dobio bi upravo isto ovo što imam sada samo u drugačijem celofanu . Da li je u vrijeme kada sam ja kupovao Hurlija bio upravo on najjeftiniji ili najskuplji u odnosu na istovjetne traktore iz SDF grupacije nisam niti provjeravao . Ja sam vidio dobar traktor i kupio ga ali siguran sam da te razlike u cijeni između , recimo , Lamba 85 i Hurlija 85 nisu tako velike .

Po meni to nije samo u SDF grupaciji tako . Zar Picek nije rekao da su ona Valtra i MF isto jednaki traktori . Mislim da je tako i kod CNH grupacije , makar kod tih modela ispod 100 KS ...
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Za 10 godina če se svi udružit i svi traktori če biti isti. :D :D :D :D

E vidiš to sam ja napisao u svom postu ali onda obrišem jer kada ja to kažem drugačije zvuči :(
Po mojem mišljenju ne baš za 10 godina ali si definitivno u pravu jer trend udruživanja je više nego primjetan . Odnosno ne mora biti nužno udruživanje ali recimo Carraro prednja osovina se upotrebljava u jako puno traktora , ja znam za nekoliko traktora različite marke koji furaju taj isti dio i nikome ništa , samo stave na haubu etiketu MF i to je MF , stave etiketu Valtra i to je Valtra a ispod pola stvari jednake . Ne sekira to mene , bitno da je ispravno :D
 
B

Bobo

Guest
Sto se brandiranaj tice, stari moj je bio na nekoj festi i sva piva su bila ubacena u izvor, etikete pootpadale a po cepu se nije moglo skuziti koje je, jer su svi bili oni "zlatni" cepovi. Kad netko naruci ozujsko, on uhvati prvu bocu i potrazi etiketu "ozujsko", te ju samo naljepi na bocu. Tako sa svim pivima i nitko se nije bunio... Glavno da je pivo.


A sto se traktora tice, bit ce fora: Kupio sam "traktor" (Tako ce se firma zvati) crvene boje od 180 Ks i svi ce znati kako izgleda, kakav je iznutra itd...
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Sad su svi iz SDF grupacije isti, svi imaju iste motore - svi novi modeli, prije se je Deutz malo razlikovao , danas je isti.
ako se ne varam i Deutz modeli ispod 100 KS se sklapaju u Italiji, samo se jači sklapaju u Njemačkoj..
a komponente su iste..
a razlike u cijeni su s obzirom na ime traktora odnosno na brand koji traktor predstavlja i snagu tog branda...
iako se sastavljaju u istim tvornicama, od istih komponenti jednostavno je ime Deutza zvučnije od imena Samea ili recimo Lamborghini i zato je i cijena veča..
 
R

Ratarko

Guest
Pa i bilo bi bolje da se svi zovu TRAKTOR nego MF , JD , NH ... :D
Ovako se samo bezveze emotivno vežemo za komade željeza koje imamo u garaži i boju farbe koju nose na haubi .
Recimo da je netko prije 10 godina rekao da če MF imati SISU motor , mjenjač i hidraulik od Fendta ( govorim o svom MF-u ) rekli bi mu da nije normalan i da to onda nikako ne bi bio MF jer MF mora imati Perkins motor i svoj MF mjenjač i hidraulik a ne neki lijevi .

Picek - PMT da u pravu si , svi traktori do 100 KS iz SDF grupacije se sklapaju u Italiji samo Deutz-Fahr traktor se sklapa u Njemačkoj ali oni su dosta skuplji od ovoga Talijanskog Deutza .
 

Najnoviji postovi

Na vrh