• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

K

krx pozega

Guest
mario kaže:
Svi iz SDF grupacije su jednako kvalitetni!

Ali nisu svi jednako lijepi :D :D :D ;)

Ne mogu da ne pitam ovom "prestigeu" kakva je to d ;) uuuuda na haubi
 
B

Bobo

Guest
Pa vidis da je to neki stariji model s losijom kabinom i duuuuudom na sred haube... Da stvar bude lijepsa, traktor je bio ugasen, a "klapna" na auspuhu ostala zaglavljena otvorena...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovaj zadnji je ko moj Lambo samo što moj ima stariji krov na kabini.
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
e a gdje je ovom xa 86 auspuh??sa prve slike

Da i ja se to pitam .
Kod mene je ispod stepenica sa lijeve strane kabine i na toj slici bi se trebao vidjeti da je tako pozicioniran . Nekako mislim da bi taj XA 86 trebao imati auspuh sa strane kabine , prema gore ali on ga tako nema , baš čudno ?
 
B

Bobo

Guest
Ako me put nanese u tu trgovinu gdje su sad parkirani, bas cu pogledati...

To je i mene zanimalo, ali sam tek kad sam gledao slike primjetio da nema auspuha... Mislim da je s desne strane ispod stepenica, jer je s lijeve rezervoar.
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, Koliko je dobro,sto je tamo, toliko i nije...

Dobro s te strane sto po zimi grije gorivo, pa je ono tecnije, ali lose jer je onda auspuh dosta nisko (ili nije?)... Ako je sve s lijeve strane, onda je s lijeve rupa, ili i tamo ima nesto?


EDIT:

Sad sam pricao s kolegom koji tamo radi i koji je vozio dva od 3. I kaze da je na tom 86 auspuh s lijeve strane, odmah kod zadnjeg tocka...
 
R

Ratarko

Guest
Ma nema tu grijanja goriva pomoču auspuha , zaboravi .
U svakom slučaju auspuh nije najniža točka na traktoru i po tome pitanju nizine auspuha ne treba tražiti manu , nema je .
Mislio si pitati što ima sa desne strane , ha ?
Sa desne je kutija za alat dole ispod kabine odnosno iza stepenica .
 
B

Bobo

Guest
Evo, danas mi kolega pokazao ponudu za XA86 koji bi od opreme trebao imati prednji hidraulik i kardan. Cijena je 287 000Kn s PDV-om.

Nadoplata za prednji kardan i hidraulik je 15 000Kn i sve mi se cini da ce ga kupiti.

Ratarko, ako se sjecas onog decka sto je bio sa mnom u Gudovcu, to je sretnik koji ce ga vjerovatno vozati...
 
R

Ratarko

Guest
Mudra odluka tvog kolege , mislim da če biti zadovoljan sa traktorom .
Tim bolje ako uzima prednji hidraulik sa kardanom , barem neče morati vožati prednje tegove kao ja , nekada mi i nisu potrebni na traktoru .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam koliko mu je to mudro, jer mu je stari na gusto s novcima, a i nije takav traktor za njih; dosta su traljavi sto se tice rada sa strojevima.

Nitko sretniji od mene da i kupe taj traktor, jer ce decko napokon vidjet isto znaci raditi zemlju kako treba, a ne sa kojekakvim starim drljama...

Dovoljno je za reci da ga je 7 sunaca ogrijalo kad sam mu dao da 549 provoza. Mislim da mu je to bio prvi susret u zivotu s hidro volanom i kabinom :(

Jedva cekam da ga jednog dana dotjera u dovriste, ako ne njegov stari, onda bar taj moj kolega!


I da... zaboravih reci da ce im prednji hidraulik trebati smo i jedino za prednju kosilicu za travu, a nemaju ni 10 jutara livade, tako da im prednji hidraulik ne znaci puno u zivotu. To mogu za jedno popodne pokositi i straznjom kosilicom...


Predlozio sam im da pogledaju i onaj "cudni" JD 5403, jer bi bolje pasao za njihove potrebe i mogucnosti, jer je ipak 130 000Kn jeftiniji, a isto je dobar traktor. to je strojcic od 75Ks, a hurliman ima 85, tako da razlika nije ni velika, a za onog JD bi se i naslo prikljucaka po njihovom dvoristu, dok je hurlimann ipak gabaritno veci traktor, tako da bi i prikljucke morali nabavljati, a toliko para cisto sumnjam da imaju....
 
R

Ratarko

Guest
Aaa , sada si otvorio cijelu jednu drugu dimenziju , financije .
Nisam znam za financijsko stanje tvog kolege , stvarno treba dobro razmisliti prije kupnje , 300.000 kn je puno novaca pa i na pet godina kredita ako nije likvidan i to ne jednom u godini nego svake godine idučih pet godina .

Ovo za JD i uštedu od 130.000 kn onda izgleda vrlo primamljivo ako se stavimo u njegov položaj , nema tako puno zemlje a i priključci mu ne odgovaraju za Hurlija :(
 
B

Bobo

Guest
Cuj, njegovom starom ne mozes neke stvari dokazati, pa tako ni ovo...


Netko mu nesta napricao i on se toga drzi ko pijan plota. Po mojoj definiciji, taj covijek je SELJAK...


Uglavnom, sad imaju dva ursusa koji su u derutnom stanju da gori ne mogu biti. onaj od 60 KS se malo malo kvari, a ovaj od 35 su nedavno kupili da malo rasterete potrosnju goriva i za manje poslove. u mjesec dana je okrenuo preko 100 sati sigurno, jer ot kako su ga kupili, ne gasi se...

Za bolje strojeve para nemaju, akad mi je njegov stari rekao za hurlimanna, ja na guzicu pao.


Kao sto rekoh, nitko sretniji od mene da ga kupe i da ga isplate, jer ce napokon imati kvalitetnu mehanizaciju u dvoristu.

Moram im jos malo napuniti glavu s onim JD traktorom i da o tome razmisle, jer mi se za takav traktor to cini dosta jeftino, a i kao sto rekoh, imaju za jega prikljucke od ursusa 60KS, koji na hurlimanna ne pasu...


Zivi bili pa vidjeli. Na sto god da se odluce (ako se odluce) ja im zelim srecu...
 
R

Ratarko

Guest
Iskreno , ako baš žele imati novi i lijepi traktor zašto da ne , jednom se živi , ja bih ga kupio da sam na njihovom mjestu ali onda svakako malo jeftiniji novi traktor a ne za 300.000 kn . Treba to vratiti . Možda je onda baš taj JD za njih i ta silna ušteda u novcu koja sa njim ide jer je jeftin . Baš bi bilo dobro da ga kupe pa bi mi ostali znali da li to čudo valja ili ne , naravno ti bi morao služiti kao špijun 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hurlimann XA 85 , nije nešto velik traktor, ima nisku potrošnju, lagan je, pa mislim da uopče nebi bio prevelik za priključke od Ursusa 60.
 
B

Bobo

Guest
@ Ratarko: Naravno da cu biti spijun u ovom ili u onom slucaju ;)

Bas sam ko za vraga gledao specifikacije tog JD-a na njihovoj stranici, i mogu ti reci da mi se cini kao vrlo dobar traktor, cak i odlican. Cista mehanika i hidraulike jako jako malo. Od opreme cai ima i joystick za upravljanje prednjim utovarivacem te posebne hidrulicna izvode za isti, a to me iskreno, na tako malom traktoru iznenadilo...


A sto se hurlimanna tice, nemam pojma, ali tu ima i elektronike, sto definitivno nije za ovu dvojicu, jer su jako traljavi i uvijek po necemu sarafaju...

@ Mario: Hurlimann je gabaritno prevelik za prikljucke od ursusa C-360, te nema s njima sto traziti. 2- brazni plug 10" ili 12" je za hurlimanna premal, trebao bi 3x12" tu ici. 24 diska tanjurace su mu preuske, trebale bi vece... Bar ta dva osnovna prikljucka, a ostalo ce doci polako... A plug i tanjurace, pa makar i polovni kostaju dosta, ako hoces kupiti ista dobro...

Moze hurlimann biti lagan koliko hoce i mal potrosac, kad je prevelik. bar je dvaput veci od ursusa C-360, ako ne i triput...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo, griješiš.
Taj traktor može imati šire gume i biti širi, no nije to uvjet.
Za vučnu silu mu treba težine, a on ima manje od 3 tone, skoro ko Ursus. Imat če više vučne sile samo zbog prednjeg pogona.

Kad sam ja pripeljal moj traktor pored Ursusa 360 s kabinom, izgledal je kak liliputanac pored njega. Iako ima šire kotače, kabina mu je niža i krači je.
Napeljaj toga Hirlija pored Zetora 5245 (da ne govorim o 6245, 4 cil), pa buš videl da izgleda manji.
To kaj ima više snage, samo znači da može biti brži, a ne nužno i vuči veče priključke. Sigurno može vrtjeti šire rotobrane ili frezu.

No, ak su tvoji susjedi tak "handrasti", savjetuj im da kupe model 76, tj. bez turbine, jer s lošim održavanjem to bu najprije nastradalo, a onda budu psovali kak traktor nevalja.

I da je traktor niske potrošnje, baš ne stoji. Niske je potrošnje pod teretom, primjerenim za njega, no za lakše terete, vožnju prikolica, košnju ... pije ko smuk.

Možda je, kad se usporedi s Đonijem :ROFL
 

Najnoviji postovi

Na vrh