• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
Daj malo obrazloži to? Mislim da si u krivu ovaj put.
Štil živi od stare slave, dobro možda te stare pile i delaju donekle još, al ove danas su tak da jesu, hobi program manje više.
Ko se bavi profi šumom kaj ima? Štil sigurno ne, jer nemaju ljudi cajta stalno šerafit to u šumi, mjenjat cilinder, klip, karike, radilice, danas se u šumi dela i zato su su husqvarne za bezbrižno i sigurno i kvalitetno rušenje i sve ostalo u šumi, naravmo bez kvarova, toči i pili samo.
Sve ozbiljne šumarije u svijetu koriste Husqvarnu. Koriste ju jer su prepoznali moć, snagu i kvalitetu, a to je je sve potebmo za delat i efektivnog rada.
More se neko zmenom slgat ili ne, ali istina je takva 😉druge nema.
Husqvarna razvija nom stop neku novu tehnologiju, novi dizajn, prate trendove, slušaju svoje kupce, prilagođavaju se svakole., tak da sve je črno na belo😉🍻🍺
Koje to najpoznatije sumarije? Bas ga da nekazem serkis. Ja imam husqvarne i imo sam i nemislim ih mjenjat,al brate mili po cemu je to husqy bolja od stihla? Nicem. Isti ku.. ko i stihl. Ajde malo pogledaj koji se strojevi koriste u tvrdim sumama? Amazaona? Pa stihl. Husqy koriste austrijanci,svabe dosta zbog vecinom mekih sastojina drveta.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,389
Ja sem ti stari čovek i kaj se ja razmem v te novotarije od plastike. Meni železo jedino uljeva povjerenje. To ti je isto tak i s raketom. Da ima plastične blatobrane, plastičnu haubu..... to nebi bilo to. Mlade generacije se s time sigurno nebi složile, ali mi starci za drugo neznamo i teško novo prihvaćamo. Ti si puno mlađi i tebi je to lakše prihvatiti, meni ne. Ja još navek zagledavam aute kaj su imali železne štosdenfere, e to su bili auti. Mogel si sa njima zrušiti susedovu ogradu i na njima se nije ništ poznalo. Sa ovim današnjim autima ako pogodiš u vožnji maloga ftića ili malo većega bumbara ode pol auta.
Nadam se da sam ti pojasnil svoju stranu gledanja. Znam da nisam u pravu, ali bum ustrajal u toj svojoj slobodi krivog mišljenja. Starog čoveka i starog konja je teško mijenjati :) .
Živ ti meni bio.:love:
I još bi štel nekaj reči. Da ovi iz Husqvarne znaju kak ih fališ trebali bi ti dati na poklon njihov najbolši XP model.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
@ZJ dvotaktno u zadnje vrijeme Husqvarna xp, prije sam koristio LS+ ali su mi preporučili xp za 592, a za lance ovo
5-litara.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Vidi li se i/ili osjeti razlika LS+/XP ulja?
Kolika je cijena kante ovog ulja za lance?
Mi malo koristimo pile, a kupujemo INA Lancol
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,604
Ja sam sa svojima dobil ovo neko tamnoplavo ulje. Pretpostavljam da je to za mješavinu.
3D1F549D-951F-4B26-8157-391F04D90F0C.jpeg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
Pa i ne primjetim neku razliku, jedino čini mi se da sa LS+ malo više zadimi dok je hladna pila inače u samom radu baš i ne.
100 kuna je kanta 5 litara a kvalitete je slično kao ina lancol, prije sam uzimao Pantherol ketenol 100, bilo je 75 kuna 5 litara, sad vidim da su ga digli na 95 kuna, ali odustao sam od njega jer su promjenili ulje, po specifikacijama je kao, bolje međutim ja nisam bio zadovoljan sa njime pa sam prešao na husq

@Tommy to si sa pilama dobio? bez ikakve naljepnice? :unsure:
 
  • Like
Reactions: ZJ

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,634
vjerojatno da jest za mješavinu jer i LS+ i XP su plava ulja, iako xp malo više vuče na jaaako tamno zelenu i bude tamnije gorivo od njega nego od LS+
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,604
Ovo je više tamnozelena nego tamnoplava pa je vjerojatno xp. Kad su i pile xp… 😎
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
@Tommy, pošto prodaš onu 56...57... XP?
Da zamijenim starijeg Jonsereda (klase XP, jer se vrti 14.000 ;) )
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,604
Da, to ti je prednost. Ja imam samo ove xp i Stihl pa sam u nemilosti… 😁
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nakon potrošenih 10 rezervoara....:
Pila je dobra za radit,nema vibracija,ima snage,i sa time sam zadovoljan,e sad dešava se ono kaj je @Ghost napisal,paljenje joj nije idelano koliko ssam ja skužio..Primjer ugasim ju,popijemo gemišt-dva na brzinu i pali na 2-3 poteza,rijetko kad skoro nikad ne pali na 1 potez,probal sam svakak,i sa čokom,i međugas i večinom pali tak,ako je ugasim i palim na brzinu to na prvu ali ako malo odstoji neče...Uglavnom to joj je jedina "mana"i možda težina ima 8kg ali naviknes..Ocjena 4/5..
 

Najnoviji postovi

Na vrh