• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
@ZJ Pa tebi ne igra kaj buš kupil tak ionak, jer buš vrnul proizvod nakon par dana🤭
A gle husqvarne delaju, ne voze se okolo za pokazivanje😉zato ak je u djelovima nije bezveze.
@ROADRUNNER neznam ni ja nikog da ima, profi šumari koriste husqvarne.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
Jest da sam fan Jonsereda, ali kad pogledam rabljene strojeve po sajmovima, jedino se rabljene Stihlove pile prodaju cijele i funkcionalne. Husqvarne i ostale samo u dijelovima...Čudno, kaj ne?
Ili su tak dobre da duraju ili ih rabljene nitko i ne bi kupil???
Mora da je Stihl, uz sve mane koje ima, ipak broj 1. Kakvi su onda tek ostali???
Da, ali u tim štilovim rabljenim funkcionalnim uređajima uglavnom djelovi mejd in čajna, složiš kompletan motor za parsto kuna i prodaš nekome kome je bitno da pila upali, za husq je to malo teže izvedivo i ako je starija pila u ovlaštenom servisu teško da ćeš moć dobit majstora da stavi bilo što osim original djelova a to košta i onda je isplativije prodati ju u djelovima nego popraviti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Jest da sam fan Jonsereda, ali kad pogledam rabljene strojeve po sajmovima, jedino se rabljene Stihlove pile prodaju cijele i funkcionalne. Husqvarne i ostale samo u dijelovima...Čudno, kaj ne?
Ili su tak dobre da duraju ili ih rabljene nitko i ne bi kupil???
Mora da je Stihl, uz sve mane koje ima, ipak broj 1. Kakvi su onda tek ostali???
To ti je isto ko i kod auta, samo VW
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Riješeno, zvjerka je u gepeku
Čestitke i od mene.
Jebote, kakva su to vremena došla, stvarno se ne isplati ništ popravljati, jeftinije novo kupiti :cry:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dobro, a kakvo je mišljenje o huski 350?
Pa meni lepo zgeda pila, i siguran sam kao druga pila nije loša, nije sigurno loša, ali već dugo je nema u ponudi.
Čestitke i od mene.
Jebote, kakva su to vremena došla, stvarno se ne isplati ništ popravljati, jeftinije novo kupiti :cry:
Jučer je @Ghost napisal razlog, neke druge marke složiš za sitno, made in čajna djelovi, ove profi pile ipak je malo drugačije, koštaju djelovi i sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
neke druge marke složiš za sitno, made in čajna djelovi, ove profi pile ipak je malo drugačije, koštaju djelovi i sve.
Ok, ali složiš, a ove kak ih ti zoveš profi pile se ne isplati slagati-
Kod Maneta je nekaj zazvonilo i stala je na tvrdo. Predpostavljam da je radilica.
Znači radilica košta 1500 s poslom, a nova pila kompletna toga ranga snage 2000 :unsure: To meni nikakak nejde u glavu
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Da, ležaj klipnjače na radilici se raspao i povuklo ga je u cilindar. Tak da treba sve novo. Ak ide sa kineskim djelovima još i ima isplativosti ali onda nema forsiranja motorke i ide jača mješavina, sa org. je 1500 kn i tu je već upitno popravljat.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,612
@MUHA A koliko kosta generalka za ms170? Sa original djelovima i sa kineskimda ga hebes nece bit ispod 1000 kuna a nova pila 1400-1500
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
@MUHA A koliko kosta generalka za ms170? Sa original djelovima i sa kineskimda ga hebes nece bit ispod 1000 kuna a nova pila 1400-1500
Nisi me skontal, ne mislim direktno na Manetovu pilu, več na sve pile, i ne samo pile.... na auto dijelove, traktorske dijelove, veš mašine, frižidere, bušilice..... danas je sve jeftinije kupiti novo nego staro popravljati.
I onda se čudimo kaj novo nikad ne traje dugo ko ono kaj smo nekad imali...
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
U principu, isplati se popravljati mid range i high range strojeve, ove jeftine ne. Evo baš gledam, prijatelj mi donesao ms 180, cilindar, klip, brtve, semerinzi i ležajevi cca 1100 kn popravak. S time da ni radilica nije baš u odličnom stanju, no ajmo reći, poslužit će.
Ili kupiti novu ili ići na zamjenske dijelove no to je opet svoja priča...

P.S. vidim da ste spominjali 440E i 440II, meni se iskreno ne sviđaju. Ispod 545 ne bih išao no ok, biramo u skladu sa cijenom. A inače razlika između njih dvije je samo u zatezanju lanca. 440 E ima onaj bezalatni dok 440II ima klasične matice
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Kako misliš bezalatno zatezanje?
Pa ova moja ima na šeraf. Otpustiš mač i sa šerafcigerom zetegneš lanac
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Hm, baš gledam račun i piše na njemu 440e, to je pisalo i jučer na cijeni koja je bila istaknuta na njoj.
Idem u garažu vidjet kaj piše na pili
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Trgovci tu pilu stavljaju pod istu šifru jer generalno, to i je ista pila, a 440E je raniji model. 440II je redizajn poklopca vodilice i zateznog mehanizma, drugo je sve isto
 

Najnoviji postovi

Na vrh