• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Danas pripremal h357xp za predstojeće izazove. Do sada je bila na poštedi, ali je došlo vrijeme da se i nju malo upregne. Podmazal sam joj igličasti lager, nabrusil lanac, natočil novo gorivo, poštelal ju i sad je spremna za rad. Mislil sam joj i dodati još jedan izvod na auspuhu, ali nisam imal dovoljno dugi zvjezdasti šarafcicer da ga odšarafim jer je auspuh dosta duboki. To budem odradil naknadno. Tak je to gda je alat prekratki, a rupa duboka.:cry:
Inače, slike prilažem na zahtjev jednog našeg kolege kojega nebum imenoval.😉 Rekel budem samo da i on ima Husqvarnu, ali mu fali xp.
 

Prilozi

  • h357xp 1.jpg
    h357xp 1.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 34
  • h357xp 2.jpg
    h357xp 2.jpg
    57 KB · Pregleda: 35
  • h357 xp 3.jpg
    h357 xp 3.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 34

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
E imo sam takvu od 2011 pa do 2019. Boze maj sta je ta prosla. Sto je ta drva napravila. Jednom sam ju izgubio u mulju,kiselila se 2 dana dok nije ugledala opet sunce. Opro i upalio. Radila do zadnjeg dana dok mi nije lupilo u glavu da ju prodam. Prodo ju odmah za 2500 al kune ni danas nisam jos dobio. Neka.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas pripremal h357xp za predstojeće izazove. Do sada je bila na poštedi, ali je došlo vrijeme da se i nju malo upregne. Podmazal sam joj igličasti lager, nabrusil lanac, natočil novo gorivo, poštelal ju i sad je spremna za rad. Mislil sam joj i dodati još jedan izvod na auspuhu, ali nisam imal dovoljno dugi zvjezdasti šarafcicer da ga odšarafim jer je auspuh dosta duboki. To budem odradil naknadno. Tak je to gda je alat prekratki, a rupa duboka.:cry:
Inače, slike prilažem na zahtjev jednog našeg kolege kojega nebum imenoval.😉 Rekel budem samo da i on ima Husqvarnu, ali mu fali xp.
Fali mi xp ali meni to niš ne znači👍😉🙂
Jer taj xp znači vama kaj mislite da imate profi pilu🍻✌️🇸🇪🇸🇪

Nisi jedini koji živi u zabludi da je to profi motorka 🇸🇪🇸🇪✌️🙂🍻
Nek ona tebe samo čim duže služi🙂
Drago mi je kaj imaš takvu mrcinu. Ali moraš snjom počet delat da vidiš kaj ona sve može 🍻
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Ima 56,5 ccm i 4,4 ks. Nije baš neka mrcina, ali dela dobro. Na njoj je lanac 3/8, ali se nudila sa lancem 0,325. U trgovini sam odmah tražil da mi zamjene zvijezdu i stave lanac 3/8.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Nakon dugih rasprava u svojoj glavi oko 572, 585 i 592 odluka je pala na 572XP. Iako je srce navijalo za 592, realno taj stroj mi ne treba. Masa je bila bitnija i odluka je pala na manju pilu.
565 ide na bubanj pa ako koga zanima neka se javi, mogu je spojiti i na komp u servisu pa vidimo precizno koliko sati ima.
Inače, zadovoljan sam s njom, ustvari nisam imao poseban razlog da je prodajem osim čisto subjektivne želje da kupim bolju iz serije :p
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nek te služi dugo i vjerno ko i ova mrcina stara🙂👍
Ja isto imam te brige, isto ko i ti, gledam 585 ili 572, evo i iskreno neznam koju uzet, nisam pametan i baš je muka to.
Ja bum ju najvjerojatnije u Rumunjskoj uzel. Za 15 dana moram znat koju uzimam.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Kapetan_broda_Kupljenec ma gle, realno 90% poslova bez problema radimo sa 70ccm motornim pilama tako da, 592 će biti na polici jednoga dana, samo zato jer je želim imati, ne zato što mi baš treba. A ako će mi i trebati, kupujem ju sutra :D

@nedimN pa ne znam baš kako je to moguće osim ako nisu stavili zaista malu maržu na stari ulaz na 585. Ne govorim o tome kakva je cijena u RH, nego su jednostavno posložene tako da između 365 pa do 592 imaš 150 do 250 eura razlike između svake
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa tak i ja, meni opće netreba, al oću ju da se vidi kad idem iz šume doma da vozim 4pile na prikolici 🙂Pošto sam ja još jedino u selu poljoprivredik i delam kak se nekad delalo, sve po starinski. Drugima se viš niš ne ispalti, ne ispali se ni meni, ali ja to volim, dok bum mogel delat delal bum šumu i poljoprvredu. Tak sam naučen i kaj mogu.
Moja 555 dela sve ko singerica, ali ali🙂oćem nekaj veće. Meni su lepe te pile i to je to, o tehnologiji husqvarne da ne pričam👍dizajn isto tak, moć posebno extra jaka👍
Tehnika je to koju samo pravi ljubitelji šumarstva znaju, ipak je to 🇸🇪🇸🇪🙂
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ajd posloži kockice. Voliš da radiš nisi ništa rezao sa tom pilom. Radi ko singerica, ona neradi niš.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Za pravog šumara koji voli delati sve po starinski se preporuča pila sa slike, a ne najnoviji model motorne pile i to još Husqvarne, najbolje pile na svetu i šire. ;) :ppozdrav:;)(y):love:
 

Prilozi

  • rucna-pila-drvo-slika-84727048.jpg
    rucna-pila-drvo-slika-84727048.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 11

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kad več gledaš takve usporedbe trebal bi vidjeti da s one strane koja brže ide netko treči othitava furke i oni mu ne cvikaju pilu, a ova kaj je brža pili na leru.....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Kod takvih usporedbi bilo bi poželjno napisati karakteristike pila koje se isprobavaju i kakve lance koriste.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja bi dodal još 700 kn za Stihl MS 261. Pila nešto sitno manje snage a dvije kile lakša...a to itekak vrijedi...

Ova Husq je teška skoro kao MS 661 , a ima 4,9 ks dok MS 661 ima 7,2 ks

Stihl je alfa i omega kak god okreneš.... nemojte biti sad nervozni, nisam želio biti zloban, malo gruntam i odvagujem, ovo je čisto malo da husqvarnaše ugrijem u ovo hladno jutro :)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Ako već hoćeš onda uspoređuj pile iste ili barem približne klase, recimo ovu Hq sa ms 362 koja je 0,8 kg lakša, 0,3 ks slabija i nešto preko 2000 kuna skuplja,

sa 261 usporediš 550xp
sa 661 usporediš 592xp...i tak dalje :)

Kao osobno ja ti odgovaram jer ne želim biti zloban, ne postoji niti alfa niti omega, razlika je samo u tome što kome bolje paše i tko što gleda na pili, ja kupim ono što mi se svidi na prvi pogled i do sada nisam požalio ma da nemam loše riječi za stihl.

Kao husqvarnaš sa mrvicom zlobe, da stilaše zagrijem u ovo hladno jutro bih ti odgovorio:Stihl je vrh...onome tko nije probao bolje :) :ppozdrav:

Btw, gdje se nađe ms261 za 6700 kuna?:unsure:
 
Na vrh