• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
5,1 kW, 7,5 kg bez rezne opreme, znaci sa punim rezervarima cca 9,5-10
Pile te klase su po meni isključivo za ljude koji su svaki dan u šumi. Naravno svatko radi sa svojim novcima kaj hoće , al da ima nekog praktičnog smisla kupiti pilu od 7 konja i 10 kila za 20 ili 30 metara drva-nema… Eventualno ako si neki entuzijast za pile, imaš viška love i voliš to imati… 🙂
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Slažem se, ja jesam svaki dan u šumi ali da prošle godine nisam pogodio posao koji jesam vjerojatno ne bih kupio 592xp, ne kažem da mi i poslje nije dobro došla ali sve bi se to dalo odraditi i sa 572xp..Nije da ona sad stoji ali uglavnom je u poslu 572 i 555, sa velikom baš ako je neka velika mrcina opet brže je odraditi sa 70 cm lancem nego sa 50, ali zbog takvih pojedinačnih situacija ju sigurno ne bih kupio
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,121
Danas pripremal h357xp za predstojeće izazove. Do sada je bila na poštedi, ali je došlo vrijeme da se i nju malo upregne. Podmazal sam joj igličasti lager, nabrusil lanac, natočil novo gorivo, poštelal ju i sad je spremna za rad. Mislil sam joj i dodati još jedan izvod na auspuhu, ali nisam imal dovoljno dugi zvjezdasti šarafcicer da ga odšarafim jer je auspuh dosta duboki. To budem odradil naknadno. Tak je to gda je alat prekratki, a rupa duboka.:cry:
Inače, slike prilažem na zahtjev jednog našeg kolege kojega nebum imenoval.😉 Rekel budem samo da i on ima Husqvarnu, ali mu fali xp.
 

Prilozi

  • h357xp 1.jpg
    h357xp 1.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 34
  • h357xp 2.jpg
    h357xp 2.jpg
    57 KB · Pregleda: 35
  • h357 xp 3.jpg
    h357 xp 3.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 34

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
E imo sam takvu od 2011 pa do 2019. Boze maj sta je ta prosla. Sto je ta drva napravila. Jednom sam ju izgubio u mulju,kiselila se 2 dana dok nije ugledala opet sunce. Opro i upalio. Radila do zadnjeg dana dok mi nije lupilo u glavu da ju prodam. Prodo ju odmah za 2500 al kune ni danas nisam jos dobio. Neka.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Danas pripremal h357xp za predstojeće izazove. Do sada je bila na poštedi, ali je došlo vrijeme da se i nju malo upregne. Podmazal sam joj igličasti lager, nabrusil lanac, natočil novo gorivo, poštelal ju i sad je spremna za rad. Mislil sam joj i dodati još jedan izvod na auspuhu, ali nisam imal dovoljno dugi zvjezdasti šarafcicer da ga odšarafim jer je auspuh dosta duboki. To budem odradil naknadno. Tak je to gda je alat prekratki, a rupa duboka.:cry:
Inače, slike prilažem na zahtjev jednog našeg kolege kojega nebum imenoval.😉 Rekel budem samo da i on ima Husqvarnu, ali mu fali xp.
Fali mi xp ali meni to niš ne znači👍😉🙂
Jer taj xp znači vama kaj mislite da imate profi pilu🍻✌️🇸🇪🇸🇪

Nisi jedini koji živi u zabludi da je to profi motorka 🇸🇪🇸🇪✌️🙂🍻
Nek ona tebe samo čim duže služi🙂
Drago mi je kaj imaš takvu mrcinu. Ali moraš snjom počet delat da vidiš kaj ona sve može 🍻
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,121
Ima 56,5 ccm i 4,4 ks. Nije baš neka mrcina, ali dela dobro. Na njoj je lanac 3/8, ali se nudila sa lancem 0,325. U trgovini sam odmah tražil da mi zamjene zvijezdu i stave lanac 3/8.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Nakon dugih rasprava u svojoj glavi oko 572, 585 i 592 odluka je pala na 572XP. Iako je srce navijalo za 592, realno taj stroj mi ne treba. Masa je bila bitnija i odluka je pala na manju pilu.
565 ide na bubanj pa ako koga zanima neka se javi, mogu je spojiti i na komp u servisu pa vidimo precizno koliko sati ima.
Inače, zadovoljan sam s njom, ustvari nisam imao poseban razlog da je prodajem osim čisto subjektivne želje da kupim bolju iz serije :p
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nek te služi dugo i vjerno ko i ova mrcina stara🙂👍
Ja isto imam te brige, isto ko i ti, gledam 585 ili 572, evo i iskreno neznam koju uzet, nisam pametan i baš je muka to.
Ja bum ju najvjerojatnije u Rumunjskoj uzel. Za 15 dana moram znat koju uzimam.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Kapetan_broda_Kupljenec ma gle, realno 90% poslova bez problema radimo sa 70ccm motornim pilama tako da, 592 će biti na polici jednoga dana, samo zato jer je želim imati, ne zato što mi baš treba. A ako će mi i trebati, kupujem ju sutra :D

@nedimN pa ne znam baš kako je to moguće osim ako nisu stavili zaista malu maržu na stari ulaz na 585. Ne govorim o tome kakva je cijena u RH, nego su jednostavno posložene tako da između 365 pa do 592 imaš 150 do 250 eura razlike između svake
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa tak i ja, meni opće netreba, al oću ju da se vidi kad idem iz šume doma da vozim 4pile na prikolici 🙂Pošto sam ja još jedino u selu poljoprivredik i delam kak se nekad delalo, sve po starinski. Drugima se viš niš ne ispalti, ne ispali se ni meni, ali ja to volim, dok bum mogel delat delal bum šumu i poljoprvredu. Tak sam naučen i kaj mogu.
Moja 555 dela sve ko singerica, ali ali🙂oćem nekaj veće. Meni su lepe te pile i to je to, o tehnologiji husqvarne da ne pričam👍dizajn isto tak, moć posebno extra jaka👍
Tehnika je to koju samo pravi ljubitelji šumarstva znaju, ipak je to 🇸🇪🇸🇪🙂
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,358
Ajd posloži kockice. Voliš da radiš nisi ništa rezao sa tom pilom. Radi ko singerica, ona neradi niš.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,121
Za pravog šumara koji voli delati sve po starinski se preporuča pila sa slike, a ne najnoviji model motorne pile i to još Husqvarne, najbolje pile na svetu i šire. ;) :ppozdrav:;)(y):love:
 

Prilozi

  • rucna-pila-drvo-slika-84727048.jpg
    rucna-pila-drvo-slika-84727048.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 11
Na vrh