• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
ja sam primjetio kad sam u svoj husky trimer i motorku stavljal štilovo ulje da je jače dimil,a i nekak je čudno smrdilo iz ispuha...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni inače husqarne više smrde s kojim god uljem radile , a pogotovo ako se stavlja više od 2%
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
ja sam primjetio kad sam u svoj husky trimer i motorku stavljal štilovo ulje da je jače dimil,a i nekak je čudno smrdilo iz ispuha...

Kak čudno, nisi nikad koristio inin dvotaktol....:biggrin:....it doesn't smell like teen spirit:icon_oak:. Da probaš koristiti stihlovu sintetiku, tak tada bi se okretao oko sebe:icon_lol:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da da, na unutrašnjosti motora se vidi dali je Stihl ili Husqwarna ulje,, klip je li crven ili zelen zato i jesu različite boje da znaju na servisu koje s ulje koristio

kad sam kupvo zadnju husgvarnu 365 pito sam servisera u ovlaštenom servisu gdje je kupljena koje ulje on kaže koje možaš jeftinije nabaviti to mi je trenutno stihl 10l 390kn
Što se tiče garancije kaže da su to trgovačke priče ako ne ide original ulje da gubiš garanciju:icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Garancija , hahahha .
Ako zariba možeš ti donjeti 300 kantica "orginal ulja " nema ti spasa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Tu kod mene jedan je uzel novu (broja i oznake neznam) kad je ono lani bila akcija.
Stara je godinu i mjesec dana i riknul je frgič (novi 650 kn), skoro da su i priznali garanciju.
Platil je ruke i sitni potrošni materijal 460 kn s tim da su ubacili novi fergazer :icon_scratch::icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mast dobro natiskaj sa nema zraka i s nečim ju guraj dok pumpaš,i kad krene to je to,i netreba preveč masti dva put stisneš i dosta.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Mast dobro natiskaj sa nema zraka i s nečim ju guraj dok pumpaš,i kad krene to je to,i netreba preveč masti dva put stisneš i dosta.

ajde probat cemo :)
hvala
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

eto da se pohvalim I ja kupio Husqvarna 365, odmah pitanje o dekompresijskom ventilu, kada ga vi uključujete I da li vam je kada zaštekao da se nije vratio. ( meni je odmah prvi dan )
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

eto da se pohvalim I ja kupio Husqvarna 365, odmah pitanje o dekompresijskom ventilu, kada ga vi uključujete I da li vam je kada zaštekao da se nije vratio. ( meni je odmah prvi dan )
Uvjek ga koristi , štediš ruku , rame i mehanizsam startanja .
Ako je neispravan treba ga zamjeniti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Ako imaš snage u rukama nemoj ga nikad dirat nek stoji zatvoren i nebu problema.
Koristiš ga samo kod paljenja,radi lakšeg potezanja štrika,i sam bi se trebal vratit.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Zašto da ga ne dira??? nije tu stavljen za gledanje, ja ga kod svakog paljenja koristim, nebitno jel motorka hladna ili topla, manje je naprezanje i čovjeku i samoj motorki.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puno veče motorke ga nwmaju pa nema frke,to:(giggle): je više za šminku i slabije ruke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,779
Oficir, znaš li zakaj je postavljen? Očito neznaš.

Stare pile su imale veliki promjer startera, dok nove imaju sve manji. To je radi veće početne brzine okretanja motora pri startu ali i sve manjih kućišta motora.

Koristi ga svaki put. Nikaj mu nebu. Ako se koji put ne vrati odmah po startu, vrnul se bu kad motoru dodaš gas. Ako ne i onda, ručno ga povleci van.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
eto da se pohvalim I ja kupio Husqvarna 365, odmah pitanje o dekompresijskom ventilu, kada ga vi uključujete I da li vam je kada zaštekao da se nije vratio. ( meni je odmah prvi dan )

ja ga povremeno koristim,dobro dođe kad su ruke već pomalo umorne nakon nekoliko potrošenih rezervara,po meni,korisna stvar....
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Ako je u pitanju nova 365-ica sa X-Torq motorom (dekompresor je s gornje strane i crne je boje) kad je pila zagrijana pali je obavezno bez stisnutog dekompresora jer ćeš je s uključenim puno teže ponovo upaliti. To je naprosto osobina tih X-Torq motora. U slučaju da se radi o starijoj varijanti 365-ice koja ima dekompresijski ventil plave boje i to s desne strane, tada će pila upaliti bez problema na prvo potezanje i kad je topla, a dekompresor je uključen.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Moja je sad 3 god. i valjda je stari model jer je dekompresor plave boje i pali sa njime kad je topla na pol izvlačenja špage.
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Da, ova s plavim dekompresorom sa strane je starija varijanta i kod njih nema tih problema kad je topla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kad sam kupvo zadnju husgvarnu 365 pito sam servisera u ovlaštenom servisu gdje je kupljena koje ulje on kaže koje možaš jeftinije nabaviti to mi je trenutno stihl 10l 390kn
Što se tiče garancije kaže da su to trgovačke priče ako ne ide original ulje da gubiš garanciju:icon_lol:

Ovaj tvoj stihl 39 kn po litri možeš za salatu radit a ne za mitorku.
Na tom pakiranju piše made in EU i to nije vidlo njihovu kvalitetu!
1L made in germani bez dozera 65kn
1L made in germani sa dozerom 91kn
Pazite koje kupujete velika je razlika i u boji i u gustoči.

Kaj se tiče garancije kad stane i odnesete ju za garanciju,vade gorivo iz fergazera i ispituju kvalitetu goriva,raspitajte se malo,ne živimo u srednjem vjeku.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh