• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
bome:(doh): izmjenjao si sve,, ali nisi naveo koliko si lanaca i vodilica potrošio:D:, jer morala se valjda naraditi kada si imao takve kvarove

ja ti to ne brojim jer se ne želim zamarati s tim u svakom trenutku imam novu vodilicu u rezervi za svaku motorku i bar 2-3 nova lanca plus 5-10 rabljeni s kojima radim svaki dan
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
- imam jedan mali problem sa Husqwarnom a i Jonsored ima istu stvar,, t.j. NEMA kanđu sa desne strane na poklopcu vodilice, vidio sam negdje a ne mogu se sjetiti gdje da postoji kanđa koja se montira na ova dva šarafa sa kojima se steže poklopac,, tražio sam to kod zastupnika u Daruvaru a oni me samo blijedo gledaju, tražio sam i po internetu a na njihovim stranica nema ničega,, evo o ovome na slici pričam,, imali to gdje za kupiti ili se mora napraviti,, jer mi zna često kod rušenja jednostavno falit
1f2lfm65m8c3lcvwcpe.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
e kolega to sam i ja isto trazio,,i kada sam pitao u servisima isto su me bljedo gledali i rekli da to nepostoji...E onda sam kupio jedan isti kao na svojoj motorci i navario komad fflaha i napravio da bude u centru sa ovim drugim i sada imam 2 i odlicno sluzi
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
imaš u husqvarni 83kn košta original,meni je to slao bratić iz Zg.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Kao što ti je markony rekao, vanjski originalni ozubac košta 83 kn ako je riječ o modelu 365, 372XP (jedan od ta dva je na slici), 385XP ili 390XP. Ako je riječ o nekom drugom modelu reci o kojem se radi i pogledat ću ti da li je za njega dostupan i naravno koliko košta... možeš ako hoćeš i na pm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Piljak ipločevinu u ruke i napraviš to samo tako....original košta nekih 75 kn previše:icon_e_biggrin:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
možda da je naći kakav tanja a čvrst komad željeza pa izrezat izbušiti i mir,, ovi kod mene u servisu su me blijedo gledali meni treba za Jonsored 2165 ( mislim da je isti na H 365 jer to je isto)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
a zasto ne uzmes u servisu polova kao sto ti je na motorci,,ii onda zavaris na njega komad flaha i izbusis rupe,,,tako sam ja napravio i sluzi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
možda da je naći kakav tanja a čvrst komad željeza pa izrezat izbušiti i mir,, ovi kod mene u servisu su me blijedo gledali meni treba za Jonsored 2165 ( mislim da je isti na H 365 jer to je isto)

Nađi staru testeru od cirkulara i od nje napravi , rupe kada budeš bušio uzmi neku vidijumsku burgiju za beton naoštri je kao za metal i polako pod stubnu bušilicu sa konstantnim hlađenjem i probušit ćeš
Ovaj materijal od testere sigurno će da zadovolji tvoje potrebe , čak si i mene bacio na razmišljanje da sebi napravim istu stvar :(y):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
ovih dana se ne radi (kiša-snijeg) pa malo mudrujem, uvijek se sjetim toga kada mi treba prilikom rušenja, jbg ne možeš nasloniti motorku na drvo pa moraš držati na rukama pa tako dok srušiš bukvetinu ugasiš i spustiš motorku na zemlju osjetiš je još par minuta u rukama, ovo sa pilom je super ideja baš imam jednu od ručnog cirkulara i to je to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne kužim kolega, kak ne možeš rušiti bez vanjskih zubaca?? Pa nutarnji prilegne, jedino ako su baš tako razgranate i debele žila na dnu stabla pa nemože pila doći do unutarnjih zubaca, ak je tak ona mi je sve jasno.

Ja imam na 038 naknadno stavljene vanjske zubce.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
- može se rušiti ali kada bušiš drvo nakon što si napravio iver, ovisi o obliku drveta dolazi do toga da nutarnji zubac ne dolazi do drveta i fali vanjski,, to je samo kod rušenja,, teško je to opisat ali ima takvih situacija i zato pile koje su za rušenje većinom imaju zubce sa obje strane i to je jako bitna stvar jer ako toga nema moraš je držati na rukama jer nemaš oslonca
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kao što ti je markony rekao, vanjski originalni ozubac košta 83 kn ako je riječ o modelu 365, 372XP (jedan od ta dva je na slici), 385XP ili 390XP. Ako je riječ o nekom drugom modelu reci o kojem se radi i pogledat ću ti da li je za njega dostupan i naravno koliko košta... možeš ako hoćeš i na pm.
Za 390 xp sam i kupovao i to 4 kom a isti su sa 372 365
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ja dok sam se njakao sa sumom sve motorke su manje vise bile bez kandzi,"braća"to potrgaju sve,ja metnem druge ono isto,odem kod tokara napravim jace onda deklo odvale.I sta drugo nego bez kandza onda kad auspuh strada naredim im da sami kupuju auspuhe onda paze i sami su kandze pravili i nekako serafali.Sad sam se toga rijesio jer se toliko tralo da nisam imao kad jesti samo strojeve opravljati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ja to ovdje čitam da tako hvaljenu i cijenjenu motorku treba doraživati u kučnoj radinosti , sramota .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Jel ja to ovdje čitam da tako hvaljenu i cijenjenu motorku treba doraživati u kučnoj radinosti , sramota .

- izgleda da ne čitaš dobro pa onda ni ne razumiješ:(nod):

- osobno ne preferiram i ne tvrdim da je Hus.. bolja od Stihl i obrnuto, ovdje se pisalo o tome da nema kanđe ili zube sa obje strane a toga nema na puno tvorničkih modela i Husqwarne i Stihla
 

Najnoviji postovi

Na vrh