• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Osim kaj si bezpotrebno naprežeš ruku, naprežeš i startni mehanizam. Uz dekompresor se motor brže zavrti i lakše zapali. Motori bez dekompresora obično imaju veći promjer špule za špagu.
A kako se prije palilo dok nije bilo tih sranja,ja mislim da sam samo u početku par puta koristil dekompresor. Tako mi se isto jednom jedan striček čudio kako Labinca palim bez da ga ljuljam.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Pa dobro sad, nije neka budala izmislila dekompresor, korisna je to stvar kad je 50% lakše potegnuti. Možda ovaj kod @scarlet je loše izveden pa ima manu da dimi ili puca. Ali nije to tako strašno. Može se bez njega palit, ali je tu da olakša...
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ne puca svaki put!Znaci volio bi vise neg ista da je snimim da cujete i vidite to...Opet ponavljam nisam imao takav stroj nikad,a platio sam ga dobro,i zato hocu da ustanovim da li je to normalna pojava ili ne,da mogu pravovremeno reagovati na servis i garanciju!Mozda je paranoja 😀,ali zato i postoje ovakva mjesta,forumi,da ljudi razmijene iskustva,jwe sami znate kako vas gledaju kad odete u servis pa pitate neku glupost,koja je za njih banalna stvar!Eto neko je spomenuo da mu sendesava ista stvar sa 372 i nadacu se da je to normalno!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mislim da je paranoja. Naša manja motorka (J2152/H353) ima dekompresor i koristim ga svaki put pri paljenju. Ima malo masnog crnila oko njega, ali kad motor proradi, niti puca niti puše (ili ne obraćam pozornost na to).
Veća (starija) toga nema, a rado bi da ima.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Malo sam čitao brzinski ove postove. Ja sam pred neko vrijeme mijenjao termogrupu na Stihl 450 trimeru i sad puca i dimi na dekompresor jer upali na zub, a dekompresor se zatvara tek kada do kraja povučeš špagu.

More biti i da ne dihta baš ventil, ali prije izmjene termogrupe nikada nije propucavao niti zadimio.

Dakle i pila je nova pa vjerojatno "proradi" i prije nego se dekompresor zatvori do kraja.

Barem moja teorija...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da pukne ili zadimi svaki put ja bi se pomiril s time da ti tak mora biti pa baš i ako se drugima to ne događa.
Mene više brine zašto neki put pukne a neki put ne.
To je slično kao da neki put upali na zub a neki put treba kurblati dok ti jaja ne otpadnu ali svejedno nekak upali i sad ti mene uvjeri da je to ispravan stroj.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Z.J. ona kad upali ne puca...znaci samo pri prvom povlacenju dodje do eksplozije i onda drugi put sastavi normalno,a u toku rada sce je u redu!Ali razvijam i ja teoriju😀Ne znam da li jenmoguce da je zbog velike vrucine doslo do veceg isparavanja goriva i samim tim vece eksplozije,jer taj jedan dan je bas bilo pakleno,a pravo radno vrijeme za pilu je ipak zima i hladniji periodi!To sam povezao po trimeru koji sam izvadio iz auta sa takve temperature i teze nego inace prvo paljenje upalio sa cokom,kao da je preplavio,a drugi dan prilikom vadjenja iz auta padne mi to na pamet i upalim ga bez coka ladno,kao da je bio u pogonu pa ga ugasio,pa upalio poslije 10 minuta!

Muha nema tu kurblanja dok jaja otpadnu,samo je to jedno povlacenje visak kad pukne,sastavlja savim normalno....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Nisam mislil na tvoj konkretan slučaj, samo sam usporedbu dal jer ti veliš da ne pukne svaki put.
Sve mi se nekak čini da tebi od prve ne upali nikad več da ili zadimi ili pukne u tom jednom kurblanju i zatvori se dekompresor.
U sljedećem kurblanju dekompresor je zatvoren i ona palj od prve.?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Da!Poslije pucanja opet pritiscem ventil i pali iz prve!Kad ne pukne uvijek pali iz prve u zagrijanom stanju!I ne puca svaki put,ajmo reci od 100 paljenja desetak puta,odprilike...Prije sat sam bio u servisu i rekao mi je majstor da je to normalno,isparenja,i glavno,lose gorivo koje se kod nas prodaje🙃
Snimicu ja nju kad dekne i saljem snimak direkt u Sweden u Husqvarnu na strucno razgledanje!
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ma ne znam vise nista,isto gorivo sipam u dva teimera,drugu malu motorku,skare za zivicu,tri kosilice,nikad nista nije stucnulo....mada istina da nijedan uredjaj od nav3denih nema dekompresijski ventil😀
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ti komdekomp ventili slabo dihtaju. Ja sam stavil šraf- dobiješ ga na servisu. I meni je tak puklo na auspuh kad sam slučajno pritisnil dekom ventil.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Evo kako izgleda dekompresor kod mene nakon 17 godina,sav slinav i zamazan tako da se nemoj uopće zamarat njime ako sve radi.
 

Prilozi

  • 20190707_085057.jpg
    20190707_085057.jpg
    119.5 KB · Pregleda: 33

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To je normalno da je zauljen i pun prašine koja se nalovila.
Malo ponekad ispuhati kompresorom i teraj dalje.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ja mislim d aje ona zasluzila poslije 15 godina da je malo ocistis😀,ako nista zbog hladjenja😀!Ok momci hvala vam na misljenjima!Malo sam smorio al jeb ga.....Javljam razvoj situacije!
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja mislim d aje ona zasluzila poslije 15 godina da je malo ocistis😀,ako nista zbog hladjenja😀!Ok momci hvala vam na misljenjima!Malo sam smorio al jeb ga.....Javljam razvoj situacije!
Na kraju sezone dobije temeljno čišćenje
 

Najnoviji postovi

Na vrh