• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kad več gledaš takve usporedbe trebal bi vidjeti da s one strane koja brže ide netko treči othitava furke i oni mu ne cvikaju pilu, a ova kaj je brža pili na leru.....
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Kod takvih usporedbi bilo bi poželjno napisati karakteristike pila koje se isprobavaju i kakve lance koriste.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja bi dodal još 700 kn za Stihl MS 261. Pila nešto sitno manje snage a dvije kile lakša...a to itekak vrijedi...

Ova Husq je teška skoro kao MS 661 , a ima 4,9 ks dok MS 661 ima 7,2 ks

Stihl je alfa i omega kak god okreneš.... nemojte biti sad nervozni, nisam želio biti zloban, malo gruntam i odvagujem, ovo je čisto malo da husqvarnaše ugrijem u ovo hladno jutro :)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ako već hoćeš onda uspoređuj pile iste ili barem približne klase, recimo ovu Hq sa ms 362 koja je 0,8 kg lakša, 0,3 ks slabija i nešto preko 2000 kuna skuplja,

sa 261 usporediš 550xp
sa 661 usporediš 592xp...i tak dalje :)

Kao osobno ja ti odgovaram jer ne želim biti zloban, ne postoji niti alfa niti omega, razlika je samo u tome što kome bolje paše i tko što gleda na pili, ja kupim ono što mi se svidi na prvi pogled i do sada nisam požalio ma da nemam loše riječi za stihl.

Kao husqvarnaš sa mrvicom zlobe, da stilaše zagrijem u ovo hladno jutro bih ti odgovorio:Stihl je vrh...onome tko nije probao bolje :) :ppozdrav:

Btw, gdje se nađe ms261 za 6700 kuna?:unsure:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
MS 362 cm ima 60 cm3 i 4,8 ks tak da ni ona nebi bila direktno usporediva. To je stara generacija pila i mislim da nema modela kod Stihla koji bi bil direktno usporediv. Al cijena je ok, za te novce je pila👌.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ja kad sam kupovao pilu išlanje priča da je Husqvarna povoljnija,pa sam uspoređivao i nisam došo do tog zaključka.
Svaka je dobra koja odradi posao a da ne boli kičma.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Husqvarna je do prije godinu i pol (i ranije) bila osjetno povoljnija. Ja sam do tad imao samo Stihl pile (038 magnum, 050, 023, ms 180) i nisam nikad radio s Husqvarnom. Tad sam bio zagrijan za ms 362 cm koja me je sa svim mogućim popustima trebala izaci 7800 kn (gotovina). Igrom slucaja ušao sam u dućan koji prodaje pile od Husqvarne i Stihla i pogledao svu tadašnju ponudu - imali na stanju sve. I na kraju uzeo Husqvarna 372xp za 5950kn. Pila u tom rangu od Stihla je bila puuno skuplja. Sve je to stvar navike i kome je kaj ljepše, bolje leži ili nešto treće. U kvalitetu i S i H ne sumnjam ( u profi segmentu strojeva). Meni kod pila Husqvarna bolje leži. Trimere, recimo, imam samo Stihl.
Danas gledam cijene..Otišle su u nebo i od jednog i drugog proizvođača... Ne znam što bi danas kupio da kupujem...Vjerojatno 592xp, da imam najjaču pilu v selu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
... Ne znam što bi danas kupio da kupujem...Vjerojatno 592xp, da imam najjaču pilu v selu :)
Jel uz nju tačke idu gratis ili su dodatna oprema? Tko bi to nosil...takvih ljudi više nema 🤭 🤣
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Jel uz nju tačke idu gratis ili su dodatna oprema? Tko bi to nosil...takvih ljudi više nema 🤭 🤣
Pa ne bi ju nosil - izložil bi ju u tastovu radionu u izlog.
Da je ljudi gledaju i dive joj se:love:
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Znači, dok još uvijek polovica (a i više) vlasnika ima stare stihlovke koje su, hvala bogu, teške kao sam vrag, vi tu pričate o 592 i tačkma. Okej, nije lagana pogotovo za nekoga kome je to stalan posao ali hej, valjda se pila kupuje prema poslu. U isto vrijeme, jedna stara 044 koja po performansama nije ni usporediva sa 592XP, kojih ima kao pljeve po šumama, lakša je za nepunih kilogram od navedene. Ljudi, sve okej, forum je tu da se raspravlja ali malo mi je smiješno ovako postavljati stvari...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Od 4 pile koje imam, jedino 660 (ostale su slabije i lakše) nosim sa sobom u šumi. I nikad se nisam požalil da je teška, nespretna... A nisam baš građen ko Veli Jože... Tak da mi je smiješno čitati tu o tačkama zbog težine pile... Rušil sam sa 365 i 372 (malo lakše pile od moje) pa i sa S 070, 045 051, 056 (to su fakata teške pile) Umoriš se od jedne i druge. Al da bi tak filozofiral oko težine pile... Bitno mi je da dobijem najviše od pile za ok novce.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Mislim da je ovdje doslo do buke u komunikacijskom kanalu...
Kolega ZJ je okrenuo na šalu i mislim da ne treba zato odmah skakati na te njegove riječi... Također sam i ja okrenuo na šalu pisanjem da ću staviti pilu u izlog - aludirajući na kolegu Kupljenca ( nadam se da mi kolega ne zamjera (y)).
A pisati da filozofiramo o nekim težinama pila mislim da ne stoji. S 592xp ja radim pjevajući, isto kao i s 050 koju s vremena na vrijeme upalim i odem u šumu da selo nema mira .
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,356
Za mene je težina i snaga presudna. U dosta prilika trebam da vadim klin, treba iznad glave dići pilu I raditi kosina ubitačna, nevidis dobro. Dosta stabala padaju kao most treba tu prići, podići to visoko. Mnogo puta nakon rada nisam mogao pilu iznijeti tih 150m il 200m pa je ostavim. Nekad nemaš gdje da stojiš cipelom ukopam gdje stajem, kako tu nosati pretešku, tu je svaka preteška.
 
Na vrh