• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
To više zvuči kao karburator ili gorivo, jesu ga možda dodatno u servisu štelali ili mjenjali filter goriva.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
U servisu navodno nisu nista, odnesena js jos jednom zbog gasenja koje se pocelo pojavljivat nakon sta su promijenili oprugu kvacila. Rekli su da pila radi uredno i ne moze radit bolje nego sta radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Ali je sve bilo okej dok to nisu promijenili, sad se i puno manje vrti, bas se vidi razlika kako slabije radi
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Nešto sa kumplugom ili oprugom nije u redu ako normalno prima gas kad nije pod opterećenjem
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
To više zvuči kao karburator ili gorivo, jesu ga možda dodatno u servisu štelali ili mjenjali filter goriva.
Mislim da si u pravu, obično mijenjaju filter goriva,pa da mogu povećati račun. Stave onaj bijeli koji je prefini te dolazi, zbog velikog podtlaka u cijevčici goriva i stisne se toliko da zatvori dovod goriva.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Odnesi u drugi servis, ti ocito nesto muljaju ili neznaju popravit. Ako se slabije vrti i nema snage, guši se, moguće da je dirana H dizna na karburatoru.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Mulac to apsolutno nemogu povezati sa kvačilom, nešto se dogodilo oko karburatora, goriva... I da, već je netko pisao, mijenjaj servis ako je tako kako kažeš.
@mikke čekaj, te filtere koristi cijeli husqvarna asortiman strojeva, otkad su sad problem? Naravno govorimo o OEM dijelu, ne nekim zamjenskima u koje ne ulazim valjaju li ili ne
 

Zagy

Novi član
Tu od
5 Svi 2023
Poruka
5
Dobar dan


Ako bi mi mogao neko, od iskusnijih reći kako se na 572 XP,vraća kurbla na onu drugu stranu gdje su 2 imbulsa s ko lopaticama,kak točno treba sjesti,jel idu pod njih ili kako drugačije,čistio sam ju prije 2 i pol mjeseca i nije mi trebala do sad,sad mi neće primiti gore desno dekompresijki ventil,pretpostavljam da sam krivo vratio poklopac s druge slike s kurbom kad sam čistio prašinu i piljevinu jer ju poslije toga nisam niti palio

Hvala


20240214_131736.jpg


20240214_132107.jpg
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Zagy uz najbolju volju ali ne mogu shvatiti što dekompresijski ventil sa gornje strane ima sa poklopcem pokretača?
 

Zagy

Novi član
Tu od
5 Svi 2023
Poruka
5
neznam zato pitam,da nije dobro sjelo u lopatice hlađenja,ventil zablokiran ,koji bi uzrok bio tome,nikad problema do sad s tim ventilom,jedino kaj sam to otvarao to kućište i kaj je stajala preko 2 mjeseca bez paljenja.čistio s variocom
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
962
IMG_20240219_194713.jpg pozdrav imam 372xp, i trebao bi mjenjati membrane, čisto jedno pitanje, pošto u servisu ih trenutno nema, da li postoji mogućnost da paše od Stihll, ovo je model,,,, znači ne bi stavljao rasplinjača nego samo membrane,,, Lp
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
Imam problem sa husq 135 mark 2. Dosla je sa servisa gdje je promijenjena opruga kvacila i nakon toga se pocinje gusit na punom gasu, te se gasi pod opterecenjem kad se pusti gas, nekad i bez pustanja. Ima li netko neku ideju
dakle nisam jedini koji ma problem s ovom mtorkom (iako me u Husqvarni uvjeravaju da sam rijetki i da te motorke rade fantazija). Moj je problem nejednak rad. Kad je nezagrijana, non stop se gasi, a kad se zagrije onda u leru radi ko i na punom gasu (i tu me je pred kojih 10 dana lijepo ozlijedila). Pošto nisam vičan toj mehanici, pokušavao sam okretati šaraf za kontrolu gasa i niš ne bih postigao. Bila je 3× na servisu (na zadnjem ju je navodno "šef sale" popravljao) i nema nekog pomaka. U planu imam kupiti malo jaču motorku, mislim da ću uzeti Stihl 291 prije Husqvarne 450 II.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Koliko su stare te vase 135 pile, ako su pod garancijom mosi na servis, ako nije pod garancijom i nosio si ju jednom na servis...nosi opet. Odnio si ju da ti poprave, nije popravljena nosis opet...ne razumijem vas. Taman da si jedini u svijetu koji ina problem ozbiljan servis bi trebao otkloniti kvar ukoliko je to moguce.
 

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
135 mark2 nakon par rezervara počela krepavat na leru, nakon servisa opet isti slučaj. Poslje drugog servisa malo štekala ali nekim čudom proradila. Za sad radi. Uglavnom u servisu imaju iskustva s tim modelom.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
110
Koliko su stare te vase 135 pile, ako su pod garancijom mosi na servis, ako nije pod garancijom i nosio si ju jednom na servis...nosi opet. Odnio si ju da ti poprave, nije popravljena nosis opet...ne razumijem vas. Taman da si jedini u svijetu koji ina problem ozbiljan servis bi trebao otkloniti kvar ukoliko je to moguce.
mozda sam se krivo izrazio jer nisam isao bas u detalje, vec sam zelio sumarno izreci svoj situaciju. Nakon kaj sam ju 3× vraćao u servis, jedno (kratko) vrijeme je radila u redu i sad opet po starom. A da ju sad nosim na servis, opet bi me ozenili. I koliko onda da ja tu pilu puta servisiram? Oni ce ti ju popravljat (besplatno) ako ju doneses u kratkom roku, kao pod reklamaciju neuspješnog popravka. Ali nakon godine dana, opet cu morat platit i opet.

Kuzim te kaj zelis reci i u pravu si. treba istjerati mak na konac dok se pila ne popravi, a opet s druge strane nemam sad love kolko hoces da non stop dajem na popravak. A i zena me vec gleda ko da ce uzet faking pilu i ispilit me.

Ali da, u pravu si.
 

Najnoviji postovi

Na vrh